Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Rola blogerów,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli o blogosferze i portalach blogerskich słów kilka.

Niewielu jest blogerów piszących regularnie. Ci, którzy to robią, albo piszą w większości same kolokwializmy, wielokrotnie powtarzając te same opinie ubrane w inne słowa, albo też skupiają się na komentowaniu aktualnych wydarzeń stając się tym samym bardziej publicystami niż blogerami.

Zjawisko to nie powinno nikogo dziwić. Do pisania nowych artykułów niezbędna jest wiedza. Z założenia, pozyskiwanie wiedzy zajmuje zdecydowanie więcej czasu, niż przelanie jej na ekran monitora. Tym samym teksty debiutującego blogera często są ciekawe, naszpikowane fascynującymi informacjami, natomiast z czasem, zaczyna od jego twórczości wiać nudą. Niestety, większość piszących nie zdaje sobie z tego sprawy. Efektem tego jest malejące zainteresowanie jego tekstami, frustracja oraz idący za nią wzrost agresji w dyskusji. Możemy oczywiście wskazać blogerów, którzy prezentują odmienne podejście do tematu. Kiedy siadając do klawiatury dostrzegają, że każdy nowy tekst, spełniający osobiste wymogi do publikacji, wymaga coraz więcej czasu, a jego pisanie coraz częściej polega na równoczesnym wyszukiwaniu materiałów mogących stanowić podparcie prezentowanych tez, decydują się na urlop. Rozwiązanie to jest z całą pewnością lepsze niż stopniowe pogrążanie w grafomanii, która jest najczęstszym efektem pisania na siłę.

Nie można wrzucać wszystkich blogerów do jednego worka. Podobnie jak wśród aktorów, możemy wyróżnić aktorów dramatycznych, komediowych czy też kina akcji, wśród blogerów możemy wskazać publicystów, pisarzy, komentatorów aktualnych wydarzeń, a także hobbystów czy propagandystów. Próba organizacji społeczności blogerskiej w jeden ruch jest tym samym skazana na porażkę. Osoba pisująca bloga kulinarnego bardzo często ma mgliste pojęcie o historii czy polityce. Komentator wydarzeń sportowych nie stanie się nagle bojownikiem o czyste powietrze tylko dlatego, że ktoś postanowił założyć ruch ekologiczny blogerów.

Blogerów dzielić możemy nie tylko ze względu na poruszaną przez nich tematykę i stosowaną metodykę pracy. Możemy również podzielić ich w zależności od stosowanego sposobu publikacji własnych treści. Kim innym jest bloger pisujący na sensu stricte portalu blogerskim, kim innym osoba publikująca na własnym blogu, a kim innym ktoś, kto zamieszcza treści na wielkim agregatorze treści blogerskich jak wordpress, czy blogger. Różnice między nimi wynikają ze społeczności tworzącej grono czytelnicze. Na portalach blogerskich istnieje zazwyczaj pewna stała grupa czytelników i komentatorów. Na prywatnym blogu są w większości jedynie stali czytelnicy danego autora. Agregatory to najczęściej społeczność anonimowych czytelników.

Pominąwszy autorów piszących teksty sponsorowane, w większości blogerzy są amatorami, pragnącymi wyrazić publicznie swoje zdanie. Część z nich z czasem przechodzi na profesjonalizm, czy to nawiązując współpracę z gazetami, czy to poprzez system reklam i lokowanie produktów zarabiając dalej na blogu. To ostatnie rozwiązanie dotyczy w głównej mierze blogerów posiadających własny serwer i domenę oraz duże grono oddanych czytelników. Owszem, wykorzystują oni często portale blogerskie i agregatory by w łatwy sposób pozyskać nowych odbiorców. Tym samym żyją oni w symbiozie z portalami, na których publikują kopie swoich artykułów. Zazwyczaj są to bowiem treści wysokiej jakości, a ich autorzy poświęcają wiele czasu na własną twórczość i poszerzanie wiedzy, celem zachowania poziomu swoich tekstów. Tym samym bardzo często podnoszą oni ogólny poziom tekstów na portalach blogerskich, zdominowanych przez debiutantów i osoby, dla których blog jest jedynie przygodą, przejściowym zainteresowaniem.

Tutaj warto wspomnieć parę słów więcej na temat portali blogerskich. Chociaż wydawać by się mogło, że powinny one stanowić coś na kształt przedszkola pisarskiego, w najwyższym razie kanał promocyjny własnej twórczości, w rzeczywistości stają się ośrodkiem budującym społeczność. Wielka w tym rola administratorów. Poprzez promocję tekstów, nadawanie ogólnego kierunku portalu definiują oni podstawowe kryteria określające cechy tworzonej społeczności. Chcąc, nie chcąc stosują oni odwieczną metodę rządów - divide et impera. Poprzez tworzenie linii podziałów, opartych na różnicach światopoglądowych rozgrzewają atmosferę na portalu. Bycie dobrym administratorem to prawdziwa sztuka. Łatwo bowiem, przez nierozsądne działanie zerwać więź tworzącą społeczność. Najczęściej jest to efekt zbytniego promowania jednego z punktów widzenia. Wbrew temu, co może się wydawać, jednostronny punkt widzenia nie spowoduje w takim wypadku wypracowania jednolitej linii światopoglądowej społeczności danego portalu. Każda grupa dzieli się bowiem na "liberałów" i "konserwatystów". Tym samym, odcinanie się od kolejnych grup światopoglądowych powoduje coraz głębsze przesuwanie się portalu do niszy, nie likwidując problemu podziału społeczności. Jeżeli administracja zrezygnuje z możliwości bezpośredniego określenia linii podziału, ta wytworzy się sama, a jedynym efektem tego będzie całkowita utrata wpływu zarządzających portalem na kierunek jego rozwoju. Późniejsze próby odzyskania kontroli spotkają się z oporem istniejącej społeczności i mogą nawet doprowadzić do upadku portalu.

Chociaż napisałem już zdecydowanie więcej niż kilka słów, wciąż nie poruszyłem kwestii roli jaką pełnią blogerzy. Wielu osobom wydaje się, że obecnie to oni tworzą czwartą władzę. Część blogerów jest święcie przekonana, że w dobie skrajnego upolitycznienia mediów głównego nurtu oraz powiązania ich ze sferami rządzącymi, to blogerzy powinni stanowić "głos ludu", prawdziwie niezależny przekaz medialny. Niestety są to tylko pobożne życzenia. Jakkolwiek blogi czytuje kilka milionów Polaków i są one bardzo często źródłem wiedzy o różnych wydarzeniach, zaledwie kilkunastu blogerów posiada autorytet porównywalny z profesjonalnymi publicystami. Co więcej, podobnie jak profesjonalnego dziennikarza publikującego swoje artykuły w internecie i wchodzącego w interakcję z czytelnikami, ciężko zaliczyć w poczet społeczności blogerskiej, tak samo jest i z elitą blogosfery. Chociaż bowiem pisują oni głównie w internecie, zdecydowanie bliżej im do publicystów i pisarzy cechujących się profesjonalizmem, a ze swojej twórczości uczynili oni zawód.

Osobiście uważam, że rolą blogerów jest nauka i doskonalenie własnych umiejętności. Interakcja z czytelnikiem daje im pewną przewagę nad dziennikarskim wykształceniem. Poprzez bezpośrednią obserwację odbioru własnych tekstów zdecydowanie szybciej mogą zyskać umiejętność wzbudzania zainteresowania własną twórczością. Oczywiście powinni oni również poznać tajniki pracy dziennikarskiej i starać się w możliwie dużym stopniu stosować do zasad jej etykiety, tak często pomijanej dzisiaj przez profesjonalistów. Każdy bloger powinien również dojść do momentu, w którym będzie w stanie podjąć decyzję o dalszym charakterze swojej działalności. Jakkolwiek obektywizm w samoocenie jest rzeczą bardzo trudną, takie czynniki jak ilość odwiedzin i komentarzy powinna znacząco ułatwić podjęcie decyzji, czy są gotowi uczynić z pisania swoją profesję. Decyzja taka określa bowiem sposób dalszego uprawiania pisarskiego rzemiosła. Nie można pisać profesjonalnie jedynie na portalu blogerskim, gdyż nie przynosi to dochodów, a mało kto posiada majątek umożliwiający mu pełne oddanie się własnej pasji, bez perspektywy stałych zarobków. Co więcej, znaczna część portali blogerskich swoim regulaminem sprawia, że autorzy, publikujący nawet doskonały tekst, nadający się na pierwszą stronę gazety, nie mają możliwości zyskania z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

Mam nadzieję, że tekst mój, w sytuacji gdy na portalu toczy się gorąca debata na temat Polskiej Racji Stanu otworzy oczy przynajmniej części z Was na istotę tego sporu. Jest on według mnie integralną częścią istoty portalu blogerskiego jakim jest NEon24. Swoistą próbą dokonania kwadratury koła, wypracowania jednolitego stanowiska za pośrednictwem narzędzia, które w założeniu coś takiego uniemożliwia.

Równocześnie zapraszam do odwiedzenia portalu www.nababia.pl . Jest to autorski projekt, którego celem jest propagowanie treści związanych z dziedzictwem kulturalnym i historycznym regionu w którym mieszkam, a także próbą zainteresowania społeczności regionem babiogórskim, jako celem turystyki. Publikowanych tam tekstów i zdjęć nie mogę zamieszczać tutaj ze względu na regulamin tu obowiązujący. Jeżeli administracja uzna, że powyższy wpis łamie zasady ujęte w regulaminie, proszę o usunięcie tekstu oraz wszystkich moich dotychczasowych publikacji zamieszczonych na portalu.

KOMENTARZE

 • Bardzo ciekawa
  i trafna analiza. Pozdrawiam.
 • Witaj :)
  "Jeżeli administracja zrezygnuje z możliwości bezpośredniego określenia linii podziału, ta wytworzy się sama, a jedynym efektem tego będzie całkowita utrata wpływu zarządzających portalem na kierunek jego rozwoju. Późniejsze próby odzyskania kontroli spotkają się z oporem istniejącej społeczności i mogą nawet doprowadzić do upadku portalu."

  Świete słowa... Coś takiego własnie mozna zaobserwować na NEon24.pl

  Pozostawiono zbyt wiele swobody i juz znaleźli sie uzurpatorzy, któryzy chca sprawować rząd dusz.

  Pozdrawiam
 • ISTOTA SPORU ...
  Piszesz, że portal nie jest narzędziem do rozwiązywania sporu.

  Ale zauważ, że na tym portalu w tym sporze wyodrębniły się dwie grupy:
  - grupa DEBATY, która nikogo nie banuje, z każdym (nawet z Wojtasem) chce dyskutować
  - grupa SUPER-BAN, która na dzień dobry wyklucza sporą grupę aktywnych blogerów, bo "wie, co napiszą" (i to nawet nie dziwi, bo Wojtas jest praktykującym od 20 lat Astrologiem, więc on faktycznie może przewidywać przyszłość)

  A więc jak widać to nie portal decyduje o tym, czy uda się rozwiązać spór czy nie, tylko OSOBOWOŚCI.

  Ponadto nastawienie naszej grupy nie jest kategoryczne: my wcale nie twierdzimy, że uda się jednoznacznie zdefiniować pojęcie PRS !!!
  Wręcz przeciwnie: chcemy "dotrzeć do ściany" i dowiedzieć się prawdy o PRS i o nas samych.

  Będzie to niezwykle fascynująca podróż intelektualna do krainy pojęć, definicji, logiki, marzeń, celów, sensu ludzkiego istnienia i do granic poznania ... do nieskończoności ...

  W porównaniu do tej Wielkiej Przygody, do jakiej się teraz przygotowujemy, "podróż Wojtasa" intelektualnie przypomina spacerniak w więzieniu ...
 • @SpiritoLibero 12:43:07
  Polemizowałbym z tezą, że pozostawiono zbyt wiele swobody. Rzekłbym raczej, że przy zmianach personalnych nie dostrzeżono subtelnego w swojej naturze sposobu ustalania linii podziału przez minione administracje. Co więcej nie odróżniono zamierzonych podziałów od tych, które pojawiły się samoistnie. Temat długi i wymagający dokładnego omówienia. Jeżeli czas mi pozwoli, będę rozwijać temat, pod warunkiem, że administracja nie uzna, że może to być działanie szkodliwe.
 • @Andarian 12:49:56
  Nie wiem co powie administrcja ale mi osobiscie podejście do tematu bardzo sie podoba i dobrze w kompetentnym gronie pociagnac watek. (zreszta art trafił juz na pudło:)
 • @Ultima Thule 12:49:25
  I w tym przypadku również nie mogę się zgodzić. Spór dotyczący PRS to tylko i wyłącznie pokłosie tego, co działo się od odejścia ekipy Parola. Coś, czego udawało się uniknąć przez pół roku dzięki sprawnej pracy Pluszaka, a także jak myślę mojemu niewielkiemu udziałowi. To jest w istocie spór między blogerami, a władzami portalu. Linia ta jest według oczywista. Co więcej, jestem przekonany, że jest ona niezamierzona, a wynika z braku doświadczenia i świadomości niuansów funkcjonowania portalu osób obecnie zajmujących się administracją.
 • @Andarian 13:03:47
  ale nie do końca jest to "spór". Zauważ, że my NIE WYKLUCZAMY nikogo z debaty !!!

  Tak więc jest to raczej problem psychiki Wojtasa, a nie nas lub Portalu.
 • Sensownie
  i bardzo na temat.
  Ukłony
 • @Andarian 13:03:47
  Ale Pluszaka już nie ma ..
  Zaprosiłeś mnie już w maju do utworzenia bloga :)
  Poprosiłam o to Pluszaka we wrześniu i teraz skrobnę coś czasami...
 • @SpiritoLibero 12:52:54 & Administracja
  Do Administracji: Jeżeli którakolwiek z moich wypowiedzi będzie według Was stanowić zagrożenie dla portalu, lub też będzie ujawniać rzeczy, o których wiem dzięki mojej współpracy z portalem, a o których nie powinienem pisać publicznie, proszę o informację przez pocztę wewnętrzną.

  Do SpiritoLibero:
  Odejście ekipy Łazarza w sposób bezpośredni stworzyło zagrożenie, że na portalu jedyną znaczącą linią podziału będzie linia społeczność - władze portalu. Udawało się tego uniknąć przez długi czas. Częściowo w sposób zamierzony, częściowo z przypadku. Takim przypadkiem była tymczasowa linia Klub Dyletantów - reszta świata. Tworząc koncepcję Klubów zakładałem, że uda się stworzyć ich na początku minimum kilka. Klub Katolicki, Inteligencji Polskiej, Kolibrów. Niestety KIP nie wykazywał w tym czasie odpowiedniego zaangażowania, w dodatku nie podobało im się postawienie obok Dyletantów. Klubem Katolickim nie chciał nikt spośród blogerów się zaopiekować, Kolibry, jak to z wolnościowcami bywa chcieliby, żeby ktoś za nich wszystko zrobił, byle tylko nie robiła tego władza... Ratunkiem miał być Klub Konstruktywnych, jednak Nikander mocno zaangażował się w prace w terenie i w dodatku stracił zapał do blogowania. Tym samym upadła koncepcja ostatecznego zlikwidowania zagrożenia podziałem na społeczność - władze portalu (funkcjonujące kluby byłyby dowodem dobrej woli władz portalu i wspierałyby samorządność blogerów likwidując zagrożenie obecnego konfliktu). Równocześnie w związku z odejściem sporej części społeczności blogerskiej, starannie pielęgnowane na portalu światopoglądowe linie podziału, pomiędzy trzecidrogowcami i liberałami, oraz katolikami i zwolennikami umiarkowanego ekumenizmu znalazły się dużej nierównowadze i zamiast łagodnie podgrzewać atmosferę zaczęły się zamieniać w stany zapalne. W efekcie powstanie zakładki PRS z Krzysztofem Wojtasem jako administratorem, z wszystkimi jego cechami światopoglądowymi doprowadziły do wybuchu, który obecnie obserwujemy.
 • @Ultima Thule 13:06:45
  Bo w istocie jest to spór, nijak nie dotyczący kwestii związanych z PRS. To jest kumulacja sporu Katolicy-Ekumeniści, Społeczność-Władza i na dodatek eksplozja animozji osobistych. Zwróć uwagę na zaiste zabawną sytuację, w której Ci, którzy do niedawna jeździli po Klubie Dyletantów, że się rządzi, że to, że tamto, w chwili obecnej mówią jednym głosem...
 • @Astra 13:16:36
  Cieszę się, że mogę czasami przeczytać Twoje teksty. Chociaż ostatnio na czytanie NE mam zdecydowanie mniej czasu, Twoje teksty staram się czytać w miarę regularnie.
 • @Andarian 13:21:24
  dodam jeszcze, że Wojtas jest "wykładowcą" na jakiejś "uczelni":

  http://nawigatorzy-jutra.pl/wykladowcy/

  A to oznacza, że jest w pewnym sensie INTERESOWNIE ZAANGAŻOWANY w promowanie swojej osoby i swojego środowiska. Te wykłądy są dofinansowywane przez jakąś Fuindację. Jeżeli dodamy do tego pomysły na wydanie książki, to układa nam się pełny obraz przedsięwzięcia, a którym jakąś rolę odgrywają pieniądze.

  To może tłumaczyć, dlaczego KJW z taką furią reaguje na krytykę.
  Każdy by się wkurzał, gdyby mu ktoś interes psuł ...

  Czy więc chodzi o PRS, czy o PLN ???


  p.s. czy ktoś wie, kiedy KJW otwiera przewód doktorski ? Chciałbym wpaść na obronę pracy habilitacyjnej ...
 • @Andarian 13:21:24
  " Takim przypadkiem była tymczasowa linia Klub Dyletantów - reszta świata. Tworząc koncepcję Klubów zakładałem, że uda się stworzyć ich na początku minimum kilka.

  Dokładnie to samo miałem zamiar zrobić. Nawet dalej - miały powstac zakladki PARTIE. Niestety ten podział na dyletanci - reszta swiata byl juz tak daleko posuniety, że kazda inicjatywa była i jest do dzis torpedowanana i trwa do dzis. Najlepszy przyklad to obecny spór.
  Gdyby jutro ktoś spoza tego grona wpadł na pomysl klubu "Racje Działowiczów" i chciał to poprowadzić to natychmiast podniosłyby sie glosy (z wiadomego kręgu) ze nie jest wystarczajaco kompetentny i z pewnościa glupi i należy wybrać osobnika X. Tak to funkcjonuje.
  Jak szukalismy admina do bardzo swego czasu dyskutowanej zakładki KK to nagle nie było chętnych. Przyklady destrukcyjnego działania można mnorzyć.
 • @Ultima Thule 13:35:02
  Osobiście uważam, że pojęcie administratora w przypadku zakładki PRS jest pojęciem błędnym. W rzeczywistości jego rola to moderator. Kiedy jeszcze współpracowałem z NE sugerowałem, by Pan Wojtas zorganizował swój klub, który jako swój sztandarowy temat poruszałby kwestie związane z PRS. Ewentualne moderowanie dyskusji w tematach zamieszczanych w zakładce klubowej nie wywoływałoby kontrowersji, natomiast blogerzy nie utożsamiający się z jego poglądami mogliby publikować swoje poglądy w innych zakładkach bądź klubach. Pasek tematów ważnych pozwoliłby na zagregowanie wszystkich tych tekstów (zarówno Klubu Wojtasa, jak i pozostałych blogerów poruszających temat) bez wywoływania takich kontrowersji i nie stwarzając zagrożenia, którego ucieleśnieniem jest obecny spór.
 • @Andarian 13:27:14
  ja akurat nie śledziłem sporów z dyletantami, ale uważam, że z samej zasady nie ma nic złego, że w różnych sprawach tworzą się różne sojusze. Jest to coś naturalnego, związanego z dynamiką relacji międzyludzkich. Np. dwaj zwolennicy Wolnego Rynku mogą mieć przeciwstawne poglądy na Kościół i w różnych sporach będą raz sojusznikami, a raz przeciwnikami.

  Co do określenia sporu "Katolicy-Ekumeniści", to jednak źle interpretujesz ten podział. Oczywiście jako skrót myślowy można to tak określić, ale zauważ, że główny problem z Wojtasem to BANOWANIE niewygodnych ludzi. On po prostu sam się separuje od reszty, i tylko dlatego ta reszta chcąc też o temacie rozmawiać musi mieć do tego jakieś narzędzie.

  Jeżeli by Portal nie chciał nam dać tego narzędzie, to wówczas oznaczałoby to, że to nie Wojtas jest przeciwko nam, ale właśnie Portal !

  Tak więc Portal akceptując osobę banującą, musi też zneutralizować to banowanie stworzeniem drugiej zakładki. Tertium non datur ...

  Innymi słowy prawdziwy spór to PSYCHIKA WOJTASA vs RESZTA ŚWIATA ...

  To z Wojtasem jest problem, a nie z kimkolwiek z blogerów lub z portalem. Po prostu jesteśmy świadkami dość zabawnej i groteskowej postaci i tak sobie ją obserwujemy, co jeszcze wymyśli ...

  Czy nazwanie nas "onanistami przed ołtarzem" to już szczyt jego możliwości ? Czy to dopiero początek ? Czy on naprawdę każe nam "roznosić gnój", czy tylko tak nieudolnie żartował ?

  Ale mniejsza z tym. Teraz już mam nadzieję wszystko szybko się wyjaśni, bo jedna i druga grupa zacznie coś tworzyć i efekt poprzez porównanie będzie KATASTROFALNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  KATASTROFALNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Będziecie wszyscy świadkami NIEBYWAŁYCH WYDARZEŃ !!!!!!!!!!!!!!!!

  Zapowiada się bowiem WALKA STULECIA !!!!!!! W której Goliatem i DEBEŚCIAKIEM może być tylko UT !!!!!

  Czekam na zakłady bookmacherów !!! Na widowni ekstatyczne tłumy !!!

  Oczekują na wejście na ring MISTRZA oraz jego przeciwnika, którym odważył się być KJW "CePe" !!!!!

  Jak myślicie ? Kto wygra to walkę stulecia ?
 • @Andarian 13:45:37
  no to był doskonały pomysł i aż dziwne, że to tak nie będzie realizowane. Ale przyczyną jest to, co już linkowałem powyżej: KJW zawodowo trudni się stręczeniem Polakom CP i jako zawodowiec nie znosi konkurencji ...
 • @Ultima Thule 13:46:06
  Ja.
  :D))
 • Znałem kiedyś człowieka z Zubrzycy Górnej,
  wspaniały człowiek,idealista mówiący wspaniałym regionalnym akcentem.A Zubrzyca znajduje się w niedalekim sąsiedztwie Babiej Góry.Piękne strony poczciwi ludzie,pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 13:45:24
  Spór KD-Reszta Świata był sztuczny. Wynikał tylko i wyłącznie z tego, że reszta blogerów czuła się niedoceniona. Skoro nie było chętnych dla tworzenia klubów, trzeba było je stworzyć ad hoc. Przykładowo KoLiber. Z całą pewnością zamieszczałby tam teksty GPS, a zapewne znaleźliby się i inni chętni. Również z KK nie było problemu. Brak chętnego administratora można rozwiązać, przez administrację portalu, pisząc prywatną wiadomość do osób pisujących w zakładce, że ich sugestie dotyczące promocji tekstów będą miały główne znaczenie.
 • @Ultima Thule 13:46:06 "...Jak myślicie ? Kto wygra to walkę stulecia..."
  Dawid..Tak jak poprzednio przegra Goliat...


  """...Zapowiada się bowiem WALKA STULECIA !!!!!!! W której Goliatem i DEBEŚCIAKIEM może być tylko UT..."""

  Nie trzeba być "uczonym w piśmie" , aby poczytać o zwycięstwie Dawida nad Goliatem...
 • @Ultima Thule 13:35:02
  //Wojtas jest "wykładowcą" na jakiejś "uczelni":
  http://nawigatorzy-jutra.pl/wykladowcy/
  A to oznacza, że jest w pewnym sensie INTERESOWNIE ZAANGAŻOWANY w promowanie swojej osoby i swojego środowiska. Te wykłądy są dofinansowywane przez jakąś Fuindację.//

  - Trzeba jak najszybciej dowiedzieć się o źródła finansowania tej fundacji. Jeżeli to są fundusze unijne, to cofnięcie ich nie powinno stanowić większego problemu. Nie może być zgody aby z naszych pieniędzy był finansowany antysemityzm, antypolonizm, aby była siana nienawiść na te narodowym i religijnym. Na to są też konkretne paragrafy Kodeksu Karnego. Myślę, że nie należy dłużej zwlekać, tylko zgłosić Wojtasa i jego protektorów do odpowiadnich organów.
 • @ALL !!!
  Tak więc oczekujcie z dech zapierającym w piersiach oczekiwaniem na Walkę Stulecia TYTANA INTELEKTU z intelektualnym karłem !!!!!
 • @Ultima Thule 13:46:06
  Określenie Katolicy-Ekumeniści jest faktycznie stwierdzeniem roboczym z braku lepszego pomysłu w obecnej chwili na jego nazwanie. W przypadku przedstawianego przez Ciebie problemu z osobą KJW, to wina leży po stronie administracji. Desygnowanie jego osoby na administratora sprowokowało społeczność do wystąpienia nie tylko przeciw KJW, ale i przeciwko władzom portalu. W efekcie, jeśli powstaną dwie osobne zakładki dotyczące PRS to będą się toczyć równolegle dwie równoległe debaty, ze szkodą dla tematu. Co innego gdyby zrobić PRS jako ważny temat, a KJW dać do administrowania Klub Cywilizacji Polskiej, jak przypuszczam i tam wypowiadałaby się więcej niż 1 osoba.
 • @Bibrus 13:53:48
  Ostatnio robiłem zdjęcia w Orawskim Parku Etnograficznym mieszczącym się właśnie w Zubrzycy. Piękne miejsce, warte odwiedzenia. Niedługo, kiedy obrobię zdjęcia napiszę tekst o tym skansenie i historii Orawy.
 • ------------------------- KU PAMIĘCI !!!!
  http://trybeus.neon24.pl/post/93276,znow-szambo-wylalo-bilgorajczycy-w-akcji
 • @Andarian 13:28:08
  Wiedziałem, że się odezwiesz. Twoje miejsce czeka w Polskiej Racji Stanu a Ty jak Wołodyjowski w Klasztorze się zamknąłeś za górką. Równolegle do Twojej koncepcji.
  Powstał fakt zaistnienia Polskiej Racji Stanu w postaci zakładki wzbronionej, dla ukrywających swoje biografie. Twoja biografia jest znana, jako Naczelnego Redaktora Nowego Ekranu net. Wystarczy Twoja deklaracja. Nie wyszło organizacyjnie w Konfederacji Blogerów , warto dalej próbować. Mam nadzieję, że Rebeliantka też w przyszłości dołączy.
  Teraz wszystko odbywa się będzie prawidłowo i higienicznie z zasadami porządku dokładnej konstrukcji. To strefa o krystalicznej łączności kierunku naprawy fundamentów, bez innych domieszek tworzących nieistotne dodatkowe niepotrzebne opóźniające informacje.
  Moim skromnym zdaniem koncepcja P R S prawidłowo zaczęła się się krystalizować.
  Każdy czynny obywatel może wbudować swoją cegiełkę w nowy Polski Fundament P R S.
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @Mind Service 14:09:28
  Nie przesadzaj. Jestem przeciwnikiem zgłoszeń do prokuratury z powodu kłapania dziobem.

  To kij, który ma 2 końce. Dzisiaj zgłosisz Wojtasa, jutro genderowcy zgłoszą Ciebie.

  W kodeksie karnym nie powinno być możliwosci karania za korzystanie z wolności słowa, nawet jeśli ma to charakter nadużyć.

  Wystarczy kodeks cywilny i ostracyzm społeczny.

  Wymyślanie przeciwnikom-blogerom od hasbary, anty-Polaków, onanistów, etc. jest obrzydliwe, ale mieszanie w to prokuratury jest błędem.
 • @Andarian 14:18:20
  masz rację, że na CP wypowiadała by się więcej, niż jedna osoba.

  Bo oprócz Wojtasa na MILION % pojawiłby się tam sam UT ...
 • @goodness 14:23:38
  Nie zamknąłem się w klasztorze jak Wołodyjowski. Wręcz przeciwnie. Zacząłem się zajmować tym, co uznałem za żywotne dla społeczności. Ponieważ nie posiadam środku ani możliwości, by zajmować się tym na skalę krajową skupiłem się na bolączkach toczących mój region i społeczność lokalną. A jest nimi całkowity brak obecności regionu w świadomości publicznej oraz rzecz charakterystyczna dla całego naszego kraju, czyli niski poziom aktywności społecznej.
 • @Rebeliantka 14:24:42
  //Wymyślanie przeciwnikom-blogerom od hasbary, anty-Polaków, onanistów, etc. jest obrzydliwe, ale mieszanie w to prokuratury jest błędem//

  - Według mnie trzeba skutecznie zastopować szaleństwo Wojtasa bo jego działaność przynosi coraz więcej zła. Na dodatek czuje się on coraz bardziej bezkarnym i uwierzył chyba, że prawo go nie obowiązuje. Trzeba mu o tym przypomnieć.
 • @Rebeliantka 14:24:42
  chyba racja. Też nie atakowałbym Wojtasa przy pomocy reżimowych narzędzi ...

  Raczej spokojnie wykazujmy mu, że jest w błędzie ...

  Zresztą wiele wysiłku w to wykazywanie wkładać nie musimy, gdyż Wojtas doskonale robi to za nas. Powiedziałbym wręcz, że jest w tym niedościgniony ...
 • @Mind Service 14:35:20
  Ponownie dobitnie stwierdzam, że jestem przeciwnikiem prawa, przewidującego sankcje karne za nadużywanie wolności słowa.
 • @Andarian 14:01:38
  " Brak chętnego administratora można rozwiązać, przez administrację portalu, pisząc prywatną wiadomość do osób pisujących w zakładce, że ich sugestie dotyczące promocji tekstów będą miały główne znaczenie."

  tak ci się tylko wydaje. :) Zwracalismy sie personalnie. Nikt nie chcial podjać odpowiedzialnosci. Krytykanctwo jest dużo prostsze.
 • @Mind Service 14:35:20
  MS !!! Naprawdę nie obawiaj się, że Wojtas osiągnie jakikolwiek sukces !!!

  Gdyby była cenzura, to takie ryzyko by było, ale na szczęście możemy się swobodnie wypowiadać, a to co ja w tym zakresie szykuję powali wszystkich na kolana !!!

  Wojtas JUŻ PRZEGRAŁ debatę w internecie, choć o tym nie wie !!!

  On !!! Astrolog !!! A nie wie, że jego przyszłość jest już zadecydowana !!!

  I to on sam się do tego przyczyni !!!

  A teraz tylko obserwujcie, co się będzie działo !!!
 • @Mind Service 14:09:28
  Myślę, że nie należy dłużej zwlekać, tylko zgłosić Wojtasa i jego protektorów do odpowiadnich organów.

  >>> a jeszcze nie zgłaszałeś do swoich organów w Izraelu ? :)
 • @Mind Service 14:09:28
  "- Trzeba jak najszybciej dowiedzieć się o źródła finansowania tej fundacji."
  "Myślę, że nie należy dłużej zwlekać, tylko zgłosić Wojtasa i jego protektorów do odpowiadnich organów."

  Ty czytasz co piszesz przed opublikowaniem?
  Biegnij na komisariat, na co czekasz?
 • @SpiritoLibero 14:46:48
  //Biegnij na komisariat, na co czekasz?//

  - Chcesz dołączyć do swego koleżki Wojtasa? Radzę ci opamiętać się póki jeszcze nie jest dla ciebie za późno.
 • @SpiritoLibero 14:44:41
  Nikt nie chciał podjąć odpowiedzialności, bo nie o odpowiedzialność chodzi. Swoją drogą po to administratorzy czytują zamieszczane teksty i komentarze, żeby trafiać w gusta czytelników. W najlepszym wypadku, żadne sugestie nie byłyby potrzebne, w najgorszym po kilku krzykach w komentarzach i paru tekstach o bluźnierstwie w zakładce KK administracja wypracowałaby konsensus z autorami kk, że jeśli nie podoba się aktualna promocja to piszą do administracji na priv, a zmiana jest dokonywana w najbliższym możliwym czasie.
 • @Andarian
  Witaj

  Świetnie cię usłyszeć i brawo dla admina, który twój bardzo fachowy tekst wrzucił na pudło.

  Czy ty przypadkiem nie zamierzasz doktoryzować się z blogosfery ;)?

  Żarty na bok. Najważniejsze jest chyba to (dla mnie):

  //Osobiście uważam, że rolą blogerów jest nauka i doskonalenie własnych umiejętności.//

  Niestety, na Neonie zaczynają prym wodzić tacy, co uważają, że rolą blogera jest robienie sobie jaj.

  Gdy odszedłeś NE stacza się do onetu.

  Serdeczności
 • @Andarian 14:51:21
  Nie wiem jak teraz ale jak miałem wpływ na SG to zawsze staralem sie wyeksponowac rożne opcje, zwłaszcza przeciwstawne i czesto obok siebie. To jest sprawiedliwe i pobudza dyskusje. Ale i tak słyszalem zarzuty (ciagle z tej samej grupki), ze ktos ma "wiecej" niz oni. Takie zachowanie z piaskownicy.
 • @Ultima Thule 14:45:45
  //Naprawdę nie obawiaj się, że Wojtas osiągnie jakikolwiek sukces//

  - Nie obchodzi mnie to. Ja nie mam ochoty pozwalać dłużej aby mnie obrażano tutaj i szargano moje uczucia religijne. Zezwalanie na takie praktyki i nie reagowanie przez Administrację na przekraczanie regulaminu przez określone osoby, m.in. Wojtasa nie ma nic wspólnego z prawem do wolności słowa, którego jestem zwolennikiem.
 • @Mind Service 14:49:33
  Nie ośmieszaj sie już dziś wiecej. To dobra rada.
 • @Mind Service 14:56:34
  MS ! Uwierz mi ! Wojtasa i CP "już nie ma" ...

  Pozwól tylko czasowi wykonać swoją robotę. Będziemy się przyglądać, jak ktoś sam się pogrąża ...
 • @SpiritoLibero 14:55:43
  Na głównej różne opcję również trzeba promować z głową. Divide et Impera, dziel i rządź, ale nie dziel i zniechęcaj. Bardzo kontrowersyjne teksty na 1kę się nie kwalifikują. W zakładkach natomiast, w szczególności takich jak KK promowane powinny być teksty z kontrowersją nie mające nic wspólnego. Po to są zakładki i SG. SG, żeby przyciągać, zachęcać do dyskusji, oraz zakładki, by dostarczyć możliwie wartościowe teksty w temacie.
 • @SpiritoLibero 13:45:24
  Jesteś skromny i niestety zakłamany.

  Natychmiast, gdy doszedłeś do "władzy" postanowiłeś rozpieprzyć i wypieprzyć Klub Dyletantów.
  Nie proś o dowody, bo wszyscy to wiedzą, a przykładów jest aż za dużo - z twoim słynnym - "możecie się wynosić" i "wynocha".

  Nie wiadomo dlaczego (bo ja nie wiem) zacząłeś prowadzić na portalu niszczącą, rozbijacką robotę.
  Tak, jakbyś chciał tą witrynę zniszczyć.

  Spowodowałeś, że opinia o Neonie poleciała na łeb, na szyję i bycie na Neonie uważane jest w blogosferze, jako obciach.

  Jesteś szkodnikiem i pan Opara zauważył to poniewczasie i ciebie wypieprzył.
  Ale ty nie możesz przestać i szkodzisz nadal.

  Tu jest teraz źle, atmosfera fatalna a blogerzy wkurzeni.
  To głównie przez ciebie.
 • @Mind Service 14:56:34
  w sumie masz rację, ale z drugiej strony zwykłe zbanowanie Wojtasa nie byłoby wielką karą. Poszedłby sobie gdzie indziej, np. do "Wariatów Jutra" i dalej bredził o Cywilizacji Wariatów.

  A jest niebywała okazja, żeby najpierw go wywindować na piedestał, a potem ... Wielki Fajerwerk ! Bo jak ktoś chce bardzo skompromitować się na oczach milionów, to trzeba mu to umożliwić ...
 • @jazgdyni 14:55:38
  Nie tylko NEon przeżywa kryzys. Jak pisałem w tekście. Zdecydowana większość blogerów, kiedy już wyczerpie swój zasób wiedzy popada w grafomanię i to właśnie zjawisko dotknęło całej blogosfery. Nowy Ekran (jeszcze jako NE.pl) miał szansę zamienić się z portalu blogerskiego w publicystyczny. Wszystko temu sprzyjało, nawet zachęcenie do współpracy zawodowych dziennikarzy. Niestety pewna część redakcji cierpiała według mnie na zespół chorobliwego parcia na szkło, a w dodatku spora część Areopagu, była również chorobliwie zazdrosna o swoją wyróżnioną pozycję. Efektem tego jest to co wszyscy obecnie możemy obserwować.
 • @jazgdyni 15:09:01
  "Natychmiast, gdy doszedłeś do "władzy" postanowiłeś rozpieprzyć i wypieprzyć Klub Dyletantów."

  Nie "wypieprzyć" tylko przywrócic normalne proporcje. Jak widac nie udalo mi sie to skoro jeszcze zostalo kilku takich rozrabiakow jak ty. (co to głosno odchodza a po cichutku wracaja:)

  "Jesteś szkodnikiem i pan Opara zauważył to poniewczasie i ciebie wypieprzył."

  Pan Opara już raz napisał ci odpowiedź na ne bzdury. Przypomnieć ci ?

  "Tu jest teraz źle, atmosfera fatalna a blogerzy wkurzeni.
  To głównie przez ciebie."

  Pozwole sobie mieć odmienne zdanie.
 • @Andarian 15:15:19
  na dodatek popełniono błąd próbując wykorzystać NE do walki politycznej i do kreowania nowego ugrupowania.

  To był KATASTROFALNY BŁĄD ...
 • @Andarian 15:15:19
  "Zdecydowana większość blogerów, kiedy już wyczerpie swój zasób wiedzy popada w grafomanię ..."

  Niektórzy od grafomani zaczynają i na niej kończą. Ale wykłócają sie o "pudło" :))
 • @SpiritoLibero 15:16:11
  Kłamco nie wypieraj się swoich własnych słów!
 • @jazgdyni 15:09:01
  Osobiście uważam, że stosunek redakcji do KD, który w pewnym czasie nabrał charakteru wrogości miał bezpośredni związek z niemocą w zakresie powstałej linii podziału. Wbrew temu co twierdzi SpiritoLibero nie widziałem na NEonie wyraźnych prób dotyczących rozwijania koncepcji klubów. Tak czy inaczej powstał w efekcie bezpodstawny spór, którego można było uniknąć. Jest na NEonie wiele pustych zakładek. Nic nie stałoby na przeszkodzie, gdyby i taki charakter miały potworzone ad hoc kluby pustych dusz... a jeśli nadać im ciekawe nazwy, dodatkowo je w sposób interesujący opisać to możliwe, że z czasem zostałyby "zasiedlone".
 • @jazgdyni 15:19:09
  Czego się wyparłem? Naucz sie czytać i potem sie zgłoś.

  No "wszyscy won".pl :)))

  (Dla nie zorientowanych - to pomysł na nazwe portaliku, gdzie diletanci wylewają swoje żale i plują na NEon24.pl, redakcje i własciciela)
 • @Andarian 15:23:42
  Masz rację. Zabrakło redakcji konstruktywności i zapełnienia zakładek życiem.
  Sam zgłaszałem wniosek, żeby zakładkę Nauka i Technika oddać w prowadzenie Cyborgowi. Pewien jestem, że wówczas tętniła by ona życiem.

  Niestety nie robiono nic. Oprócz destrukcji oczywiście.
  Ja naprawdę myślę, że ktoś usiłuje doprowadzić Neon24 do zatracenia.
  A to, jak wiemy działalność kryminalna.
 • @SpiritoLibero 15:18:25
  Taki już los administratora. Tym trudniejszy, że nawet i grafoman czasami napisze wartościowy tekst, dla którego warto pozostawać z nim w dobrych układach. Tak czy inaczej uważam, że wycieczki personalne administracji, wchodzenie przez nią w spory z blogerami (a nie ich łagodzenie) nie przystoi dobremu adminowi. Dlatego też rola admina i rednacza powinna być zawsze rozdzielona.
 • @Andarian 15:23:42
  Ok. Różnie mozna na to patrzec, z boku czasami widać lepiej :)
  Faktem jednak jest to, ze każda proba integracji zostawała natychmiast wyszydzana. Jest grupka, ktorej wyraźnie zależy na destrukcji a nie budowaniu czegokolwiek pozytywnego.
  Potrafia za to zmobilizować sie "ponad podziałami" jak trzeba komus dokopać.
 • @
  ..CZEŚĆ ZIOMAL :))

  ...fajnie, ze wpadłeś pogawędzić...jeśli chodzi o mnie to jeszcze nie stanąłem pod ścianą ...he he, ale jednak biegnąc w "cichobiegach" jak to określił Spirytus prawą stroną SG...jednak nie daje to motywacji do pisania ...teraz zauważyłem, że teraz na topie jest tematyka Wojtasa & consortes...portal zrobił się jak wielkie trollowisko, to ja mogę tylko zapodawać tematykę nowokurnikową, to jest jak "Niekończaca się opowieść" :))))) pozdrawiam niepoprawnie
 • @SpiritoLibero 15:35:30
  Wymysł z brudnego nosa.
  Udowodnij to kłamco, a nie zmyślaj.
 • @SpiritoLibero 15:43:49
  a nie sądzisz, że główną osobą, która chce niszczyć i z nikim nie chce się dogadać jest po prostu Wojtas ?
 • @SpiritoLibero 15:43:49
  Zauważ, że my nie tyle chcemy "dokopać" Wojtasowi, ile to ona nas obraża, wyzywa, używa wulgaryzmów, każe nam rozwozić gnój itp.

  No i chce nas banować, zamiast np. moderować poprzez usuwanie niemerytorycznych wpisów.

  Czy naprawdę uważasz, że jego postępowanie jest właściwe ?
 • @jazgdyni 15:48:46
  Nie bede tutaj kopiował wszystkiego bo jest tego za dużo. Linka tez nie dam bo nie bede wam robił reklamy.
  Każdy zainteresowany moze ode mnie otrzymac na PW.
 • @trybeus 15:47:02
  Brak promocji z całą pewnością wpływa na poczytność, a ta na poziom motywacji do pisania. To minus portali blogerskich i agregatorów treści. Jest się zdanym na cudze zdanie w kwestii promocji własnej twórczości. Natomiast alternatywa w postaci własnej strony to jest zdanie się w 100% na własne umiejętności, niestety nie tylko w zakresie pisania, ale również w kwestii autopromocji.
 • @Ultima Thule 15:55:36
  Nie, nie sądzę.
  Juz wielu blogerow zauważyło, ze została na niego przeprowadzona nagonka z wykorzystaniem najpodlejszych środków.
  nagle liderzy banowania stali sie "obrońcami" wolności.
  To nie do ciebie, ty z tego co wiem, nie banujesz.
 • @trybeus 15:47:02
  W kwestii tematu trollowiska to niestety jest stała tendencja od czasu odejścia ŁŁ. Obawiam się, że nie ma w chwili obecnej ucieczki od tego, że kontrowersje wokół portalu zawsze będą tu najchętniej dyskutowanym tematem.
 • @Ultima Thule 15:58:00
  "Zauważ, że my nie tyle chcemy "dokopać" Wojtasowi, ile to ona nas obraża, wyzywa, używa wulgaryzmów, każe nam rozwozić gnój itp."

  Zauwaz, ze to byla REAKCJA a nie AKCJA.
  Zasadnicza różnica. A teraz jeszcze Mind straszy go wymiarem sprawiedliwości. Żałosne...
 • @SpiritoLibero 16:04:32
  Czym innym jest banowanie wynikające z charakteru blogera, a czym innym jest wpisanie banowania w zakres określonej funkcjonalności portalu, w szczególności gdy istnieją poważne podstawy do przypuszczeń, że osobiste animozje i charakter danego blogera będą miały zdecydowany wpływ na ową funkcjonalność.
 • @jazgdyni 15:48:46
  Mogę przygotować dla tych, którym nie chce sie grzebać, taki wyciag z waszej radosnej tfurczości poza NE.
  Chcesz tego?
 • @SpiritoLibero 16:06:06
  MS robi to moim zdaniem niesłusznie.

  Zresztą, raczej nie ma mocy sprawczej.

  Ale co do stylu bycia Wojtasa, to niestety - on taki był zawsze: bezczelny, uważający innych za głupszych i niegodnych tego, żeby z nim dyskutować.

  Prawdziwy jego charakter poznajemy właśnie teraz, gdy puściły mu hamulce (co świadczy o tym, że jest niezrównoważony).

  Ja np. im bardziej się mnie atakuje, tym spokojniej bawię się dyskusją ...
  Co świadczy o tym, że KONTROLUJĘ SYTUACJĘ ...
 • @Andarian 16:06:51
  Osobiście byłem przeciwny takim rozwiazaniom. Ale cóż...
  Faktem jednak jest bezprecedensowa nagonka, która mozesz zauważyć nawet teraz.
 • @SpiritoLibero 16:08:37
  Chcę!
  Dawaj!
 • @jazgdyni 16:20:25
  To będzie w innym miejscu. Nie chcę zaśmiecać Andarianowi bloga.
 • @SpiritoLibero @jazgdyni
  Bez urazy Panowie, ale osobiście przypomina mi to wywlekanie "co dziadek powiedział babci po pijaku, kiedy ta schowała mu flaszkę". Miejcie na uwadze to, że Wasze wzajemne animozje nie służą, ani portalowi, ani Wam. Każdy z Was bowiem chciałby zapewne, by za pośrednictwem NEonu docierać do jak najszerszego grona czytelników, a kłótnie takie jak Wasza na pewno ogólnej poczytności nie zwiększają. Ewentualną alternatywą jest wykup domeny bluzgajcienasiebie.pl i wtedy prawdopodobnie będziecie mieć wielu czytelników, aczkolwiek ich poziom raczej będzie pozostawiać sporo do życzenia.
 • @Andarian 15:37:01
  Świetnie że się "ujawniłeś".
  Myślę że wszyscy powinni mocno przemyśleć Twoją diagnozę.
  Chciałbym jeszcze znać Twoje zdanie na temat tak dużej ilości szufladek.
 • @cyborg 16:48:45
  Ostatnim całą energię i czas poświęcam budowie własnego portalu, który chcę by uczynił wiele dobrego w sposób zdecydowanie bardziej prozaiczny niż NE mógłby to robić. Przyznam szczerze, że mam nadzieję, że moja popularność jako blogera pomoże mi w propagowaniu własnej działalności, o ile administracja tego nie uniemożliwi. Tym samym zapraszam wszystkich do poczytania o ciekawostkach związanych z regionem babiogórskim i polubienie strony. Z całą pewnością pomoże mi to w docieraniu z najciekawszymi materiałami do Was.
 • @Andarian 16:06:51
  Ciekaw jestem Twojego zdania jaka jest teraz możliwość wyjścia z twarzą przez wszystkich z tej hucpy z Wojtasem?
 • fajny temat
  Niezłe spostrzeżenia. Faktycznie, ludzie muszą sobie powiedzieć "po co mi blogowanie? Co z tego mam, albo co chcę przekazać, co planuję?"

  Sam sobie też zadałem to pytanie. Wybrałem jak na razie drogę "hobbystyczną", to znaczy mam swój mały blog i tam sobie ględzę. Jak już bardzo potrzebuję, to wrzucę coś na "niepoprawnych". Nie utrzymam się z tego więc nie wkładam w to tyle energii i nie zależy mi na tym ile osób kliknie.
  Trzeba przyznać, że wiele osób pisze blogi, ale 50% z tego to nieciekawe dezyderaty, prywatne krucjaty, albo powielanie tego, co na pierwszej stronie portali. To ostatnie to dla mnie najgorsze, nazywam to "jeznachowaniem" :), czyli "prasóweczka" na ogół bez własnego komentarza/zdania.
  A drugi aspekt, to czy portal taki jak ten może być "Hyde parkiem"? Według mnie nie. Pisałem o tym ze dwa razy, zaraz przed "rozpadem" NE, to zresztą mnie wkurzyło i na razie nic tu nie zamieszczam. Formuła HP jest zła. Musi być jakaś linia, coś z czym się człowiek identyfikuje. Tutaj nie ma czegoś takiego, są za to utarczki, bo spotykają się ludzie o kompletnie innych poglądach.
  Może naczalstwu pasuje taka formuła, bo nikt się nie zastanawia jaka jest ICH linia?
 • @Mind Service 17:00:45
  Rozwiązanie jest proste. Wystarczy, by PRS uczynić "gorący temat", a KJW pozwolić na otwarcie Klubu Cywilizacji Polskiej. Jeżeli jest rozsądnym człowiekiem to w swojej zakładce klubowej będzie wykazywać większą otwartość względem osób chcących tam publikować. Przyznam szczerze, że sam również jestem zdania, że Polska tak mocno osadzona w cywilizacji łacińskiej jak większość uważa. Nie nazwałbym jej również cywilizacją polską, bardziej słowiańską. W dużej mierze zintegrowaną z cywilizacją łacińską, różniącą się jednak w pierwszej kolejności tym, że opartą o społeczeństwo egalitarne i niehierarchiczną w swojej naturze. To już jest jednak temat na całkowicie odrębną dyskusję, z założenia mocno kontrowersyjną.
 • @SpiritoLibero 15:18:25
  Ja co prawda nigdy się o pudło nie wykłócałem, ale przyznaję, że gdy Andarian pisze o grafomanach, to chodzi o mnie. To ja od grafomani zaczynałem i na niej kończę. I wcale się tego nie wstydzę. Wcale nie chce być literatem, który pisze kwieciście. Dla mnie treść jest ważniejsza niż forma - piszę po to by przekazać jakiś sens, a nie po to by było ładnie napisane. Taka pogarda dla grafomanów jest podobna to pogardy dla Ciemnogrodu czy Zaścianka. A ja jestem dumny z tego, że jestem grafomanem a literatami pogardzam. Dobrze i ciekawie napisane felietony literackie są zazwyczaj manipulacją, propagandą, operują sloganami, stereotypami itd... i mimo, że dobrze się je czyta, to są zazwyczaj puste w treści, są nieprecyzyjne i mętne.
 • @GPS 17:19:29
  Owszem, uważam Twoją twórczość w większości za grafomanię, bo choć masz bardzo ograniczony zbiór poglądów, których całość można wyłożyć w jednym tekście, pisujesz ciągle i nagminnie. Wciąż to samo, innymi słowami. Równocześnie jednak uważam, że jesteś praktycznie zadeklarowanym propagandystą, co usprawiedliwia Twoje działanie. Pisując wciąż to samo, próbujesz dotrzeć do różnych odbiorców. Może się to nie podobać, nie zasługuje jednak na potępienie, do czasu, gdy zachowywany jest pewien pluralizm poglądowy.
 • @Andarian 17:09:15
  W pelni zgadzam się co do rozwiazania "kwestii wojtasowej". Dzięki rozsądną opinię.
 • @Mind Service 17:32:44
  :) tak przypuszczałem, że w kwestiach cywilizacyjnych o konsensus nie będzie tak łatwo.
 • @Andarian 17:37:11
  Mialo byc "w pelni zgadzam sie z toba co do rozwiązania kwestii wojtasowej". Dzieki za rozsądną opinię. Ta klawiatura na bluetooth psuje mi nerwy :)
 • @cyborg 16:48:45
  W kwestii szufladek natomiast uważam, że jest ich stanowczo za dużo. Kiedy pracowałem dla NE toczyliśmy rozmowy nad ich ograniczeniem i dodaniem osobno paska klubów. Jak widać nic z tego nie wyszło.
 • @Gizmo 18:17:59
  Ja uzurpator? Do czego?

  Jestem sumieniem tego portalu :)))
 • @Andarian 18:04:06
  Z tymi zakładkami i menu to jest tak dziwne dla mnie, ze ciągle nie mogę zrozumieć po co rozwalono dobrze funkcjonujące menu? Zakładkę Kościół Katolicki schowano za heretyków, co spowodowało, że przestałem tam w ogóle zaglądać. A potem dziwi sie taki Spirito, że brak jest zainteresowania. Obecne menu jest tak nie funkcjonalne, że portal skurczył się do strony głównej. Do tego częste teksty znajomych królika z Aeropagu na pudle, które odstraszają..., a ponoć Aeropag miał być zlikwidowany według obietnic pana Opary. To wszystko sprawia wrażenie, że komuś bardzo zależy na rozwaleniu tego portalu.
 • @Andarian 17:28:03
  Problem w tym, że jak coś napiszę, to się po komentarzach orientuję, że niektórzy tego kompletnie nie zrozumieli, to powtarzam innymi słowami i doprecyzuję to w następnej notce itd... To tak jak rozmawianie z Czechami. Mówisz coś takiemu Czechowi po polsku, a on nie rozumie. No to powtarzasz innymi słowami. Znów nie rozumie. Ale po trzecim czy czwartym wyjaśnieniu wreszcie rozumie. I on coś mówi, a ty nie rozumiesz. To prosisz o powtórzenie innymi słowami. I tak jeszcze trzy razy powtarza, aż wreszcie zrozumiesz. I tak Polak mówiąc po polsku a Czech po czesku mogą się świetnie dogadać. Może to grafomani. Ale się dogadali. A pięknie piszących literatów mało kto rozumie, a tym którzy rozumieją tylko tak się wydaje. Grafomania jest dobra.
 • @GPS 18:39:44
  Dlatego, jak napisałem wcześniej nie dziwię się Twojemu postępowaniu. W szczególności, że w dużej mierze mamy zbliżone poglądy.
 • @Mind Service 18:36:08
  Myślę, że kwestia zmian menu była działaniem w dobrej wierze, natomiast zwyczajnie nie przeanalizowano wszystkiego. W kwestii tego, że komuś zależy na rozwaleniu tego portalu nie mogę się z tym zgodzić. Było już bardzo wiele okazji i pretekstów do tego, by go zwyczajnie zamknąć, a on dalej działa. Pozostawia może sporo do życzenia, nie jest tak popularny jak mógłby być, ale nie oznacza to jeszcze złej woli. Bardziej bym powiedział, brak środków i doświadczenia.
 • @Gizmo 18:43:18
  "My wiemy, ze dlubales przy roznych blogach."

  Możesz jasniej z "dłubaniem"?
 • @Gizmo 18:52:09
  A komu sie podlizujesz? Nie zauważyłem, mówiac szczerze.
 • @Andarian 18:45:19
  Zniszczenie rozpoznawalnej marki, zastąpienie fajnego logo jakimś brzydkim napisem, zmiana nazwy i domeny na Neon24, co kojarzy się najbardziej z gasnącym ekranem, zgubienie notek i komentarzy z wielu dni - to też tylko nieudolność? Jeżeli tak, to strach pomyśleć co jeszcze się może wydarzyć?
 • @Gizmo 18:59:30
  Ja ci cos zamknałem???
  Ty chory jesteś... Po co i przede wszystkim jak?
  Przecież twój blog jest cały i zdrowy. To ty zmieniles sobie nicka.

  Blogów zreszta sie nie zamyka, jak już to sie blokuje. a to bardzo prosta operacja.
  Ja myslałem, ze ty jesteś bardziej rozgarnięty ale zaczynasz mi przypominać tych diletanckich tropicieli spisków :))
 • @Gizmo 18:59:30
  PS
  Twoją notkę o Dmowskim zreszta bardzo pochwaliłem, nie pamietasz?
 • @Mind Service 19:02:21
  Z tego co wiem, zmiana domeny na neon24 miała służyć odcięciu się od kontrowersji związanych z minionymi wydarzeniami. Próba nowego startu z dotychczasowymi zasobami. Osobiście byłem sceptycznie do tego nastawiony.
 • @Gizmo 19:12:58
  Albo mówisz o co chodzi albo sie odpiórkuj.
 • mind service
  Jesteś z tych co donoszą na sąsiada , że wybrukował sobie chodnik bez zgody urzędów, lub pali w piecu starymi butami- bo na inny opał go nie stać. Brzydzę się takimi ludźmi. To najgorsza swołocz.
 • A zauważyliście że nasz wybitny bloger GPS coś ostatnio podupadł.
  Do jego tekstu "Porządek, Autorytet, Hierarchia i Dyscyplina" prawie nikt nie zagląda. To pewnie efekt jego wybitnego tekstu o potrzebie budowy niepodległych gmin, osiedli, itd. - nonsens oczywisty. Ale ja wam powiem, za lat 5 ten temat będzie chodził wśród małolatów jako rewelacyjny pomysł. Na tym polega ta ich misja likwidacji Polski, to taka wstępna jaskółka, rzucają ziarno co za lata ma wykiełkować.
  Korwin jak szalony krąży po Polsce, i tego typu pomysły rozsiewa. I nawet pewni zakonnicy patrzą na to z sympatią, jako antysystemowe wyzwanie dzielnego bojownika z systemem. Na razie o tych zakonnikach zmilczę, nie wiem czy warto ich naiwność nagłaśniać. Tak sobie przez e-maili pokorespondowałem bo pozwolili zrobić spotkanie z JKM w swoim domu parafialnym. I się zadziwiłem jacy oni naiwni, oni naprawdę uważają że to patriota, dzielny antysystemowy opozycjonista.
  Jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu najpierw rozum odbiera. Michnik też kiedyś podobno po kościołach biegał i robił za wybitnego polskiego patriotę.
 • @Gizmo 19:39:40
  Oskarżasz mnie o bardzo poważne sprawy. Żądam wyjaśnień.
  Jeśli masz dowody na jakieś moje grzbanie przy twoim blogu to proszę publicznie przedstawić i zameldować RedNaczowi.
  Rzucanie takich oskarżeń bez pokrycia jest niezgodne z regulaminem i badź pewny, ze tak tego nie zostawie.
 • @Andarian 13:45:37
  Przepraszam jakie zagrożenie masz na myśli.Napisz wprost,po co mamy sie domyślać i błądzić.
 • @Ultima Thule 13:47:43
  Chory człowieku lecz się.Ty naprawdę już nie panujesz nad emocjami.Wiesz z czym sie kojarzy słowo stręczycielstwo?Jak nie wiesz to ja ci powiem ,ty nastręczasz swoją żone sasiadowi.Zrozumiałeś.
 • @Rebeliantka 14:24:42
  Nie przeszkadzaj mendzie żeby się odkryła.Niech zgłosi a my już się dalej zajmiemy sprawdzeniem pochodzenia donosiciela.
 • @Gizmo 20:05:27
  Idź sie lecz.
  Mialem milion okazji, zeby skasować twój blog. I nic nie musiałem "majstrować". To są dwa kliknięcia.
 • @Andarian 17:09:15
  Widać, że chyba nic nie zrozumiałeś z sytuacji i nie rozumiesz ISTOTY konfliktu.

  Problemem nie jest ta czy inna zakładka, czy nazwa itp. Wojtas chce nas po prostu WYPIERDOLIĆ Z POLSKI !!!

  On nas nienawidzi i najchętniej by nas zniszczył tak, żeby ślad po nas nie został !!!

  Nie ma w ogóle mowy, żeby zaakceptował jakiekolwiek współistnienie. Dla niego jesteśmy ŚMIERTELNYMI WROGAMI i on nawet nie zamierza z nami dyskutować !!!

  Dla niego liczy się tylko JEGO RACJA. My mamy dwa wyjścia: zaakceptować lub SPIERDALAĆ ...

  Ale na szczęście Wojtas nie ma żadnej mocy sprawczej. Jest śmiesznym, groteskowym człowieczkiem bredzącym i bełkoczącym takie bzdury, że aż dziw, że ktokolwiek to w ogóle czyta i próbuje zrozumieć.

  CP jest nie do zrozumienia, nie poddaje się definiowaniu. Jest po prostu O NICZYM ...

  Szkoda czasu na analizowanie BEŁKOTU ASTROLOGA ...

  Mi nie przeszkadza, że on to publikuje, bo ludzie nie takie bzdury publikują. Ale nie pozwolę na to, aby taki KOMPLETNY BEŁKOT istniał bez żadnego komentarza.

  Komentarze BĘDĄ i to bardzo dosadne i wszędzie, gdzie tylko pojawi się ślad takich bzdur, jak Cywilizacja Polska, Nowa Architektura Finansowa czy Nawigatorzy Jutra ...
 • @amadeusz2006 20:09:52
  Poświęcam uwagę zawsze, gdy dzieje się zło lub głupota ...

  Bo JA jestem MĄDROŚCIĄ, DOBREM i PRAWDĄ ...
 • @All - No proszę - oto przejaw "kultury osobistej" komentatora o nicku amadeusz2006:
  //A nie mówiłem ze jestes zwykłą mendą//

  //Chory człowieku lecz się.Ty naprawdę już nie panujesz nad emocjami.Wiesz z czym sie kojarzy słowo stręczycielstwo?Jak nie wiesz to ja ci powiem ,ty nastręczasz swoją żone sasiadowi//

  //Uważaj żeby ktoś się nie wzioł za ciebie//

  //Nie przeszkadzaj mendzie żeby się odkryła//

  //jak większość żydostwa opluwasz go//

  //Ale z ciebie jest menda//

  //każdego dnia przyp....asz się//

  //Gdybyś trafił na mnie już dawno bym cię znalazł i skopał ci dupę//

  //nie znoszę kurestwa a ty je propagujesz na tym blogu//

  I teraz pytanie: dlaczego nikt z Administracji nie reaguje na takie zachowanie i ewidentne łamanie regulaminu? Bo to nie pierwszy taki popis chamstwa amadeusza2006. Dlaczego tacy osobnicy ciągle są na tym portalu i mają zapewnioną bezkarność?
 • @Ultima Thule 12:49:25
  kiedyś napisałem, co to jest Polska racja stanu.

  Tyle, że moje zdanie olano. Dlaczego? No bo nie był to sposób na zrobienie kasiory.
 • @Ultima Thule 13:06:45
  daj spokój, kogo obchodzi wasz spór z Wojtasem ? To są kłótnie w wąskiej grupie, których wynik nikogo nie obchodzi.
 • @Ultima Thule 13:46:06
  Wojtas być może banuje, bo tak naprawdę, to nie ma w witrynie narzędzi do moderacji, są tylko do cenzury.
 • @Andarian 14:18:20
  debaty w kanapowych klubach wzajemnej adoracji.
 • @Rebeliantka 14:24:42
  zgoda.
 • @Mind Service 14:35:20
  czy Ty tak na poważnie ?
 • @Andarian 13:21:24
  Wojtas banuje oponentów!!! O czym tu dyskutować?!?!?!
 • @Andarian 17:00:01
  własnej witryny, osobistej, czy babiogórskiej ?

  No i oczywiście technicznie własnej, a nie fraktalnej.
 • @
  ..no i proszę...merytoryczny artykuł...i jak zwykle na tym portalu kończy sie swoistym Tańcem Troli wokół zaostrzonego pala...
 • @GPS 18:39:44
  problem z Tobą jest taki, że z kolei Ty nie rozumiesz uwag innych ludzi.
 • @vortex 19:47:59 tak, to racja, GPS dąży do likwidacji Polski
  5.
 • @Gizmo 20:28:48
  Nie byłem nigdy odpowiedzialny za sprawy techniczne.
  Idź sie skarzyć gdzie indziej.
 • @SpiritoLibero 13:45:24
  Brak chętnych do administrowania zakładki KK świadczy tylko o tym, że nikt nie czuje się na siłach ani kompetentny do tego rodzaju roboty. Więc teraz zgłaszam swoją kandydaturę. Mam wystarczającą wiedzę i nieograniczone pokłady cierpliwości aby administrować zakładką KK.
 • @Ultima Thule 20:23:16
  " Wojtas chce nas po prostu WYPIERDOLIĆ Z POLSKI !!!"

  ???!!!...
 • Uwaga! Nadeszło!
  http://neon24.pl/category/69,prs

  Niezwykłe nudy i to jeszcze napuszone!
 • @Andarian
  przede wszystkim, jako Polakowi, zwolennikowi polskości i polskiego języka
  wywraca mi się żołądek, jak czytam to angolskie określenie " bloger". 80% piszących w sieci zapewne nie zna jego znaczenia, tylko wie, że gdzieś dzwonią.

  Po drugie nie wiem po co jest ta notka. Nudy na pudy.

  Podstawowy problem jest następujący. Autorzy dzielą się na krasomówców (przykładem są wszelkie sławy sieciowe, owi twoi "profesjonalni blagierzy"), i tych, co mają coś odkrywczego do powiedzenia, tyle, że nie potrafią się dobrze wysłowić.

  W związku z powyższym w sieci i w mendiach nigdy nie będzie nic ciekawego do przeczytania.

  Tylko tandem mędrka z krasomówcą mógłby coś zdziałać, ale niestety, krasomówcy na to nie pójdą, wszak cieszą się sławą.

  Ostatnio będąc odcięty od cywilizacji przeczytałem nr "w sieci" z Pospieszalskim na okładce. Ani wypocin Pospieszalskiego, ani żadnych innych nie dało się przeczytać. Nudny bełkot nie całkiem na temat. Z jednym jedynym wyjątkiem - wywiadem z Ikonowiczem. To jest gość, mimo, że socjalista.
 • @Rebeliantka 20:54:02
  //Uwaga! Nadeszło!//

  - Żenada! Żałosne wypociny zakompleksionego Wojtasa profanującego Flagę Polski w zawłaszczonej przez niego zakładce PRS. Ryszard Opara może zameldować wykonanie zadania...
 • @Mind Service 21:01:00
  E, tam. Zameldować - to przebrzmiały zarzut.

  Ja się niepokoję o coś innego.

  Cena tych studiów z Wojtasem wynosi:

  "Czesne za studia wynosi 1500 zł. Normalna cena 1900 zł"
  Źródło: http://nawigatorzy-jutra.pl/studia-spoleczne/

  Ja się boję, że studenci się wkurzą po tych płatnych wykładach z Wojtasem i może dojść do mrożących krew w żyłach wydarzeń. Jedyna nadzieja, że zanim się wkurzą, to zasną ;)
 • @korwinista 20:52:49
  Brawo!!!!!!

  Mam nadzieje, że to umożliwią!
 • @Rebeliantka 21:12:36
  -------------PASZŁA !!!! PRECZ psychopatko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @korwinista 20:52:49
  To miło :)
  Ale ja już nie przyjmuję kandydatur.
  Musisz zglosić sie do RedNacza. Z pewnościa sie ucieszy.
 • @ninanonimowa 21:16:54
  :)
 • @SpiritoLibero 20:53:19
  no ok, może nie chce nas wypierdolić z Polski, ale chce nam założyć gumofilce i kazać rozrzucać gnój na polu ...
 • @amadeusz2006 19:53:31
  Miałem na myśli zagrożenie, że tematem przewodnim stanie się spór na linii władze portalu - społeczność blogerska. Spór, którego jedynym efektem może być całkowite pogrążenie się w niszy, bez szans na jej opuszczenie.
 • @korwinista 20:43:22
  Faktem jest, że taka postawa zdecydowanie utrudnia prowadzenie dyskusji.
 • @ninanonimowa 21:16:54
  //PASZŁA !!!!//

  Ty ruska?

  Ja nie rozmawiam w tym języku.
 • @interesariusz z PL 20:45:55
  Strona jest stworzona przeze mnie i moją żonę. Pod względem technicznym to ja za nią odpowiadam. Ci, którzy nawiązują ze mną współpracę mają natomiast wpływ na to jak będą wyglądać ich profile na portalu. Zamierzamy ją możliwe personalizować do potrzeb użytkowników. Nie zmienia to faktu, że znaczącą część portalu stanowić będą funkcjonalności tworzone przez nas, w zgodzie z sugestiami naszych partnerów i współpracowników.
 • @Rebeliantka 21:34:28
  --przygłup ???
 • @ninanonimowa 22:00:41
  Wojtas jest przygłup , Pani zdaniem? Jak Pani może?
 • @interesariusz z PL 20:57:30
  Czy wyraz komputer Cię nie razi? W naszym języku jest wiele wyrazów obcego pochodzenia, co go wcale nie zubaża. Blogi i blogosfera powstała w świecie anglojęzycznym, stąd też takie określenie.

  Jeśli bloger ma coś odkrywczego do powiedzenia, a nie potrafi się wysłowić to powinien pracować nad umiejętnością pisania. Nie można oczekiwać, że czytelnicy będą masowo z chęcią przedzierać się przez błędy składniowe, interpunkcyjne czy ortograficzne po to by poznać skądinąd interesującą treść. Prędzej czy później bowiem ktoś kto potrafi pisać ubierze te same informacje w zgrzebną formę.
 • @Polska Racja Stanu 22:01:13
  Welcome!
 • @Polska Racja Stanu 22:06:18
  Masz duże poparcie w redakcji...
  Ktoś musiał zarejestrować blogera pod taką nazwą...

  Czyli linia podziału przebiegać może nie pomiędzy Rebeliantką a Wojtasem,
  a między Ryszardem Opara a "KIMS" , kto ma wpływ na rejestrację...
  Chyba , że sam Pan Ryszard Opara jest za i przeciw...

  Życzę powodzenia blogerowi PRS i zakładce PRS...

  Wszyscy do debaty...
 • @zbigniew1108 22:17:43
  @Skanderbeg 10:32:02
  Dziękuję i zgadzam się.

  W sprawie nazwy była oddzielna notka:

  http://rebeliantka.neon24.pl/post/101990,debata-o-polskiej-racji-stanu-jaka-nazwa-nowej-zakladki

  Niestety, w kilka godzin później ustalenia zostały zmienione. Odniosłam się do tego faktu tutaj:

  http://Ryszard.Opara.neon24.pl/post/102029,polska-racja-stanu-zakladka#comment_892632

  pozdrawiam
  nadużycie link skomentuj
  Rebeliantka 22.11.2013 13:07:36
  @slawomis 00:15:50
  Nie przesadzajmy. Ja jako moderator nie będę wpływał na meritum, tylko na technikalia. Jak ktoś inny chce to robić, to proszę bardzo, ale po pierwsze nikt tego nie zrobi w sensie technicznym tak doskonale, jak ja, a po drugie nikomu nie będzie się chciało.

  Natomiast to, kto przejmie liderowanie w zakresie merytorycznym, to się okaże w praktyce.
  nadużycie link skomentuj
  Ultima Thule 22.11.2013 13:16:23
 • @Ultima Thule 20:25:19
  "Bo JA jestem MĄDROŚCIĄ, DOBREM i PRAWDĄ ..."

  >>>> no ..i zdemaskowałeś się z ty swoim antypolskim "JA" ... miłośniku THULE
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Thule
 • @Polska Racja Stanu 22:22:34 "...Sam sobie założyłem bloga...."
  Nie znam zasad..., więc nie wiem , dlatego pytam , czy można sobie samemu założyć bloga na Neonie 24 bez akceptacji administratorów?
  I to pod taka nazwą , która wywołała takie kontrowersje ???
 • @amadeusz2006 20:09:52
  ".Boli cię że Polacy odzyskują swoją godność a to do prowadzi do odebrania żydostwu władzy w Polsce"

  Odzyskują godność tak jak Ty pracując w USA na zmywaku u Żyda?

  Wiem że to Cię ciśnie ale nie musisz się za swoje niepowodzenia życiowe i tchórzostwo ciskać na innych.
 • @Mind Service 20:29:36
  " Dlaczego tacy osobnicy ciągle są na tym portalu i mają zapewnioną bezkarność?":

  1- klikalność

  2- wpłata na konto NE (prawdopodobnie)
 • @Ultima Thule 21:30:20
  "no ok, może nie chce nas wypierdolić z Polski, ale chce nam założyć gumofilce i kazać rozrzucać gnój na polu ..."

  E tam... W sumie niewielka róznica :D)))
 • @Polska Racja Stanu 22:37:26
  -żałosny jesteś TY !! człowieku -wiesz w czym ta żałość przejawia się ??
  -----wasza BANDA napadła 1 człowieka !! ---BANDA boi się -INTELIGENCJI 1 Polaka :))
  --DURNIE !! dzisiejsza wasza zadyma -SKUPI !!! na Panu Wojtasie -WSZYSTKICH !!!!! choćby z ciekawości --a za nią idzie WIEDZA :)
 • @Polska Racja Stanu 22:37:26 "...jakie to ma znaczenie ???..."
  Takie , że jestem ciekawy czy każdy bloger może bez aprobaty administracji założyć sobie bloga np.Polska Racja Stanu Dwa ?
 • @ninanonimowa 22:47:00
  Masz rację :)

  Zdradzę mała tajemnicę - to wszystko (te niby ataki na Pana Wojtasa) to nasza dobrze przemyślana akcja promocyjna. Szukalismy jedynie "użytecznych". Jak widać nie było to trudne... :D)))
 • ---------INDIANIE !!!!!! to my ?? oni walczyli
  http://www.youtube.com/watch?v=AfFdtmUK1LQ
 • @zbigniew1108 22:27:56
  //Nie znam zasad..., więc nie wiem , dlatego pytam , czy można sobie samemu założyć bloga na Neonie 24 bez akceptacji administratorów?
  I to pod taka nazwą , która wywołała takie kontrowersje ???//

  - Cenzura Neonowa działa. Właśnie przed chwilą wycięto notkę o Polskiej Racji Stanu jaką napisał UT. To jest obrzydliwe, panie Opara!
 • @Mind Service 22:58:34
  Zgadza się - zablokowali mi bloga "Polska Racja Stanu".

  Teraz trzeba więc przemyśleć sobie sytuację.

  Na pewno nie można pozwolić na trwanie tutaj BEŁKOTU, BREDNI i SKOŃCZONYCH DEBILIZMÓW wypisywanych przez Wojtasa.

  W jakiej formie podejmiemy działania, to się jeszcze zobaczy.

  Na razie mamy czas na przemyślenia do jutra ...
 • @Mind Service 22:58:34
  ------ile kosztujesz ?? ZAPŁACĘ !
 • @SpiritoLibero 22:43:03
  Spirito - nie myślcie, że coś wam się udało, by wycięliście mojego bloga.

  Teksty Wojtasa są ŻENUJĄCE, jaki wy poziom umysłowy reprezentujecie ???

  Nie liczcie na to, że uda wam się spokojnie kontynuować ten BEŁKOT !!!

  Nigdy na to nie pozwolimy !!!

  I im bardziej będziecie restrykcyjnie działać, tym my będziemy stosować bardziej restrykcyjne metody !!!


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To jest KURS NA ZDERZENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Ultima Thule 23:01:39
  //Zgadza się - zablokowali mi bloga "Polska Racja Stanu".

  Teraz trzeba więc przemyśleć sobie sytuację.

  Na pewno nie można pozwolić na trwanie tutaj BEŁKOTU, BREDNI i SKOŃCZONYCH DEBILIZMÓW wypisywanych przez Wojtasa.

  W jakiej formie podejmiemy działania, to się jeszcze zobaczy.//

  - proponuję jak najszybciej wymienić się mailami

  /mój: ms@poczta.us //

  - bo najbardziej prawdopodobne jest to, że najbardziej niepokornych wywalą z tego (jedynego bez cenzury) portalu.
 • @Ultima Thule 23:04:10
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To jest KURS NA ZDERZENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  - archiwizować wszystkie notki i wszystkie komentarze u siebie. Prawdy nie da im się zakrzyczeć!
 • @Ultima Thule 23:01:39"...- zablokowali mi bloga "Polska Racja Stanu"..."
  Czyl to oznacza polaryzacje pogladów w gronie decyzyjnym Neon 24. ?
  Moje pytanie o mozliwośc zakładania bloga bez aprobaty administratorów jest zasadne i ciagle aktualne.
  Czy udzielisz mi odpowiedzi , jak to jest możliwe???
 • @Ultima Thule 23:01:39
  Konto jest. Nie ma posta.

  http://polskaracjastanu.neon24.pl/
 • @Rebeliantka 23:09:03
  ale konto zablokowane. Nie mogę z niego nic pisać ...
 • @Rebeliantka 23:09:03
  //Konto jest. Nie ma posta.

  http://polskaracjastanu.neon24.pl//

  - Posta zdążyłem zarchiwizować, wszystkich komentarzy nie - w tym Twojego o Prymasie Kardynale Wyszyńskim.
 • @Ultima Thule 23:11:16
  Oświadczam, że konto blogowe zarejestrowane dzisiaj jako Polska Racja Stanu jest kontem należącym do wskazanego przy rejestracji adresu mailowego.

  Właściciele tego adresu, blogerzy, nie pozwolą na przekazanie tego bloga bez ich zgody pod zarząd osób trzecich.

  W razie wątpliwości, proponuję, aby redakcja i właściciele portalu najpierw skontaktowali się ze mną jako przedstawicielem tej grupy blogerów (właścicieli bloga Polska Racja Stanu) celem uniknięcia działań na naszą szkodę.

  Od tej pory na Neonie24 nie będziemy podejmowali innych tematów, oprócz rewindykacji bloga.

  UT
 • @Ultima Thule 23:04:10
  A czego ty chcesz ode mnie? Ja ci coś "zablokowałem"??
 • @SpiritoLibero 23:18:13
  to mnie już nie interesuje ...
 • @Redakcja
  Proszę o odblokowanie konta:

  http://polskaracjastanu.neon24.pl/
 • --------- na drzewo !! my tu SŁOWIANKI RZĄDZIMY !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=WNb3rTV_WM0
 • *****
  Andarian zwolennik umów o dzieło oraz zwolennik i poplecznik utopistów liberałów od wolnego handlu i niewidzialnej ręki w gospodarkach, teraz będzie nam radził jak mamy pisać, gdzie i kiedy i będzie nas umoralniał.

  A tak poza tym, to tekst na piątkę, nie mam innych zastrzeżeń. :))))))

  ps

  Pozdrawiam autora tekstu.
 • @Paweł Tonderski 23:32:35
  a MNIE nie pozdrowisz ???
 • @Ultima Thule 23:33:17
  I dali ci kod na zalożenie bloga?
  To po co blokowali?...
 • ------------------------ I NASZE CHŁOPY :)
  http://www.youtube.com/watch?v=HeaQzfE2kHw
 • @SpiritoLibero 23:35:56
  Blog blogiem - ja nie mam zamiaru pozwolić na szerzenie DEBILIZMÓW w rodzaju Cywilizacji Wariatów, Nowej Architektury Wariackiej i Wariatów JUTRA.

  A czy do zniszczenia tych obłędnych idei użyję takiego czy innego bloga, czy zrobię to sam, czy z milionem innych ludzi - to już jest bez znaczenia.

  Wynik tej walki może być tylko jeden ...
 • @Rebeliantka 23:20:11
  //Proszę o odblokowanie konta:

  http://polskaracjastanu.neon24.pl/

  - Teraz widzisz ile warte są deklaracje Pana Opary i jego obiecanki-cacanki?

  Pewnie będzie się starał też zablokować konto na Facebooku:

  https://www.facebook.com/pages/Polska-Racja-Stanu/543349105752678?ref=hl
 • @Ultima Thule 23:38:55
  Nie no... Fajnie, że robicie taką reklamę Panu Wojtasowi.
  Juz zacząłem linkować po całym necie waszą akcję.
  Zobaczysz ilu ciekawych sie zleci :D)))))
 • @ALL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  WOJTAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JESTEŚCIE OTOCZENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  PODDAJCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Ultima Thule 23:33:17
  Za wykrzykniki i pytajniki mogę pozdrowić, oraz za przyszłą walkę stulecia. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @SpiritoLibero 23:44:52
  i padną ze śmiechu, jak przeczytają BEŁKOT Wojtasa ...

  Tego na trzeźwo NIE DA SIĘ ZROZUMIEĆ ...
 • @Paweł Tonderski 23:45:54
  Jak widzisz, w pierwszej rundzie NOKAUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Mind Service 23:40:07
  Mind to kiedy walisz z Rebeliantką do sądu na pana Wojtasa?! Prokuratorem będzie ktoś z rodziny Engelkingów?
 • @Ultima Thule 23:45:24
  Widziałeś, co napisał SL?

  //Nie no... Fajnie, że robicie taką reklamę Panu Wojtasowi.
  Juz zacząłem linkować po całym necie waszą akcję.
  Zobaczysz ilu ciekawych sie zleci //

  Albo naiwniak, który nie rozumie, ilu potem "odleci" i obsmaruje (słusznie!), albo sabotażysta, chcący zniechęcić ludzi do myślenia o polskiej racji stanu.
 • @Ultima Thule 23:46:55
  A kto będzie sekundantem GPS czy Andarian, a może MIND, ASTRA, pan z Gdyni czy Ranger o wielu loginach, a może sama CiRC o wybujałej fantazji, a może sama Rebeliantka?!
 • @SpiritoLibero 21:25:12
  Z czego tak się cieszysz spirito ?
  Andarian coś chciał ci przekazać... ale nie słuchasz.
  Szkoda.
 • @Paweł Tonderski 23:47:48
  Wypadałoby zauważyć, że jestem przeciwnikiem prawa umożliwiającego sankcje karne za nadużycia wolności słowa.

  Z jakich powodów posługuje się Pan kłamstwem na temat moich poglądów?
 • @Paweł Tonderski 23:50:28
  Sekundantem będą gwiazdy ...
 • @Astra 23:52:50
  Ja mało rozgarnięty jestem, nie pamietasz? :P
 • @Rebeliantka 23:53:51
  -- TY już po lekach ?!
 • @Paweł Tonderski 23:50:28
  Sekundantem będzie opinia publiczna. Już jest.
 • @Astra 23:52:50
  Rady Andariana są bardzo pozyteczne.
  Tylko, że już mi sie nie przydadzą...
 • @Rebeliantka 23:53:51
  Sama może pani nie banuje, ale pani napuszcza na innych swoje ogary i sokoły. :)))))) A potem pani jeszcze straszy sądem oczywiście nie pani ustami, tylko czynią to pani anonimowe charty...
 • @Ultima Thule 23:54:07
  Właśnie zniknął blog Polska Racja Stanu. Interwencjonizm redakcyjny w obronie CP nabiera tempa.
 • @Rebeliantka 23:55:32
  jaka opinia, te kilka osób i ci którzy tutaj logują się na kilku loginach, jako jedna osoba udając tym wielu komentatorów lub blogerów?!

  O czym pani pisze?

  Pani uważa, że wszyscy Polacy to idioci i kretyni?
 • @ninanonimowa 23:55:24
  Nie tykaj mnie, poganko.
 • @Paweł Tonderski 23:58:02
  Straszny mam wpływ na ludzi, z tego wynika. Pan wierzy w to, co Pan napisał?
 • @Rebeliantka 23:59:13
  No to będzie wojna ...

  ja tego nie odpuszczę ...
 • @SpiritoLibero 23:58:00
  Dlaczego ? ...
 • @Rebeliantka 23:49:55
  //Widziałeś, co napisał SL?

  //Nie no... Fajnie, że robicie taką reklamę Panu Wojtasowi.
  Juz zacząłem linkować po całym necie waszą akcję.
  Zobaczysz ilu ciekawych sie zleci //

  Albo naiwniak, który nie rozumie, ilu potem "odleci" i obsmaruje (słusznie!), albo sabotażysta, chcący zniechęcić ludzi do myślenia o polskiej racji stanu.//

  Heh, oni nie mają pojęcia nawet o tym jak działa propaganda i jak się kształtuje opinie innym. Ale niech żyją złudzeniami, że to reklama dla Wojtasa, gdy to tymczasem jego pełna kompromitacja. Nie tylko jego samego ale i Neonu24.
 • @Paweł Tonderski 23:59:51
  //Pani uważa, że wszyscy Polacy to idioci i kretyni?//

  W żadnym przypadku. Uważam dokładnie odwrotnie. Na to, że mam rację wskazuje m.in. reakcja tutejszych internautów na próby narzucenia nam PRS w wersji Wojtasa.
 • @Mind Service 00:04:05
  dlatego uważam, że RO powinien natychmiast wywalić NA ZBITY PYSK Wojtasa z Neona ...
 • @Mind Service 00:04:05
  Wielka szkoda, że kompromitowany jest portal. Włożyłam w niego dużo pracy.
 • @Astra 00:03:50
  To są rady dla redakcji. A mnie co to obchodzi?

  To co Andarian napisał o blogerach i blogowaniu wiem już od dosć dawna.
  Ty lepiej poczytaj dokładnie, może sie przydać :D))
 • @Ultima Thule 00:05:16
  Wygląda na to, że tak.
 • @Mind Service 00:04:05
  "Heh, oni nie mają pojęcia nawet o tym jak działa propaganda i jak się kształtuje opinie innym."

  Ty wiesz doskonale. Hasbara ma doskonałe szkolenia, słyszałem :D))))
 • @ 00:08:28
  Powiedział SL i tradycyjnie na koniec uśmiechnął się jak głupi do sera.

  To jego znak rozpoznawczy.
 • @Ultima Thule 00:05:16
  Kurcze... Idzie lepiej niz sądziłem :)
  Tylu "użytecznych" i to za darmo... No bajka :D)))
 • @SpiritoLibero 00:09:31
  Ja nie rozumiem, z czego ty się śmiejesz ??? Właśnie przegraliście "Wielkiego Szlema:, a tobie jest do śmiechu ?

  Zobacz, jak ciebie (i przy okazji Portal) skompromitował Wojtas !

  Poczytaj ten BEŁKOT !

  Te BREDNIE !

  Te DURNOTY !

  Przecież ten człowiek jest TOTALNIE PUSTY !!!

  Trzeba ostrzec młodych ludzi, aby przypadkiem nie próbowali studiować na uczelni, która takiego "profesora" ma w swoim składzie !!!
 • @Rebeliantka 00:10:17
  A tobie już całkiem odbija Psze Pani.
  Nie wiesz już jak rzygnać jadem. Przestań sie ośmieszać, Psze Pani.
 • @SpiritoLibero 00:08:28
  Przeczytałam bardzo dokładnie, mądre i spokojne rady człowieka który chciał nam coś przekazać.
  Dlaczego na tym portalu nie ma administracji z taką klasą ?
 • @Ultima Thule 00:13:37
  I jeszcze za to płacili.
 • @Rebeliantka 00:15:50
  Czy dobrze zrozumiałam ?
  Wojtas wykłada na jakiejś uczelni i wykluczył krytykę swoich poglądów, żeby.... polecić studentom jako reklamę ten portal i jego pomysły.
  Wprowadził cenzurę dla własnego interesu ? dla mamony ?
 • @Rebeliantka 00:01:53
  To pani grupuje ludzi, Legiony jakieś inne blogerskie konfederacje, z których nic nie wynika, to pani ma wpływ na innych, a nie ja. :)
 • @SpiritoLibero 00:15:14
  -------JUŻ DOŚĆ !!!!!!! po cholerę Pan wdajesz się w dyskusję -chyba ,że rzeczywiście to układ
 • @Astra 00:21:12
  Nigdzie nie wykłada.
 • @Ultima Thule 00:03:40
  Jaka wojna burza w szklance wody, circ potem napisze, że rozwaliła sama jedna agenturę sowiecką na NEon-e, MIND razem z Rangerem też to napiszą, a Tyberiusz napisze kolejny odcinek kurzej sagi i tyle waszego, no może ciebie spotkają jeszcze jakieś specjalne zaszczyty, dostaniesz od Korwina order za zasługi w walce o liberalizm, nie wiem tylko czy tę rywalizację wygrasz z GPS-em, i czy Korwin pozwoli ci na taką niesubordynację i samowolę?!
 • @Astra 00:15:19
  Pytanie do RedNacza, nie do mnie...
 • @Rebeliantka 00:15:50
  To Andarian tutaj opracował dla pana Opary za friko?
 • @SpiritoLibero 00:09:31
  //Ty wiesz doskonale. Hasbara ma doskonałe szkolenia, słyszałem//

  - Nie mam z hasbarą nic wspólnego ale radzę już zacząć się bać jak się żydki dowiedzą jaki antysemityzm panuje na Neonie24.
 • @ninanonimowa 00:26:25
  Przed snem i modlitwą trzeba głupim gojom nawsadzać i postraszyć ich sądem, a pani do kogo dzisiaj będzie się modliła, do Perkuna czy Swaroga?
 • @SpiritoLibero 00:27:00
  rebeliantka napisała:

  //Czesne za studia wynosi 1500 zł. Normalna cena 1900 zł"
  Źródło: http://nawigatorzy-jutra.pl/studia-spoleczne/

  Ja się boję, że studenci się wkurzą po tych płatnych wykładach z Wojtasem i może dojść do mrożących krew w żyłach wydarzeń. Jedyna nadzieja, że zanim się wkurzą, to zasną ;)//

  Myślisz,że co ? wymyśliła to ? przestań ...
 • @Mind Service 00:28:20 do @SL
  - Nie mam z hasbarą nic wspólnego ale radzę już zacząć się bać jak się żydki dowiedzą jaki antysemityzm panuje na Neonie24.

  >>> powiesz kumplom w pejsach ? ;)
 • @Mind Service 00:28:20
  "żydki"??? - jak smiesz tak mówić ty antysemito!
  Panowie Żydowie jak już!
 • @ALL !!!!!!!!!!!!!
  Posłuchajcie !!! Oto przemówienie Wojtasa:

  "Polską Racją Stanu jest wyegzemplifikowanie cech istotnych polskiej odrębności a następnie negatywne ustosunkowanie się do wszelkich działań zagrażających ich istnieniu. Po odrzucenia wszystkich tych elementów które przeszkadzają Polsce bycia Polską należy zacząć tworzyć zręby instytucji ważnych dla utrzymania polskości."

  hahahaha !!!!

  A teraz dalej:
  "Koleżanki i Koledzy! Obywatelki i Obywatele ! Towarzysze ! Ludu pracujący stolycy ! Realizacja nakreślonych zadań programowych Cywilizacji Wariatów zmusza nas do przeanalizowania istniejących warunków administracyjno-finansowych. Z drugiej strony zakres i miejsce szkolenia kadr Nowej Architektury Wariackiej spełnia istotną rolę w kształtowaniu dalszych kierunków rozwoju Wariatów Jutra. Podobnie stały wzrost ilości i zakres naszej aktywności wariackiej wymaga sprecyzowania i określenia systemu powszechnego uczestnictwa wariatów w Cywilizacji Wariatów. Nie zapominajmy jednak, że aktualna struktura Cywilizacji Wariatów pomaga w przygotowaniu i realizacji postaw wariatów wobec zadań stawianych przez idiotów. W ten sposób nowy model działalności organizacyjnej zabezpiecza udział szerokiej grupie wariatów w kształtowaniu nowych propozycji wariackich. Praktyka dnia codziennego dowodzi, że dalszy rozwój różnych form działalności wariackiej spełnia ważne zadania w wypracowaniu kierunków postępowego wychowania wariatów. Wagi i znaczenia tych problemów nie trzeba szerzej uzasadniać, ponieważ stałe zabezpieczenie informacyjno-propagandowe naszej działalności umożliwia w większym stopniu rozwój systemu szkolenia kadr odpowiadającego potrzebom wariackim. Różnorakie i bogate doświadczenia wariatów wzmocnienie i rozwijanie struktur powoduje docenianie wagi odpowiednich warunków aktywizacji. Troska organizacji, a szczególnie konsultacja z szerokim aktywem wariatów przedstawia interesującą próbę sprawdzenia modelu rozwoju Cywilizacji Wariatów. Wyższe założenia ideowe Wariackiej Architektury Finansowej, a także rozpoczęcie powszechnej akcji kształtowania podstaw wariackich i kretyńskich pociąga za sobą proces wdrażania i unowocześnienia form oddziaływania wariatów, idiotów i kretynów na resztę społeczeństwa."
 • @Astra 00:34:41
  //Wykładowcy
  •dr Szczęsny Górski
  •Andrzej Kaleta
  •dr Aleksander Kisil
  •Izabela Litwin
  •Tadeusz Owsianko
  •Jacek Rossakiewicz
  •Krzysztof Wojtas//

  Dlaczego znów kłamiesz.. weszłam na link.. a Ty nie ?
 • @Astra 00:38:48
  Ja jednak wiem lepiej.
  I nie muszę nigdzie wchodzic.
  Przestań mi ciagle zarzucać kłamstwa bo się tylko kompromitujesz.
 • @SpiritoLibero 00:27:00
  Wiesz co? Przypomniałam dzisiaj w notce o polskich dzieciach, które ginęły prawie 100 lat temu za Polskę !
  A ten gość cenzuruje swoje wypociny, bo wykłada i nie życzy sobie krytyki ?
  Śmie nazywać te swoje wypociny Polską Racją Stanu ?
  Rzygać się chce ,,,
 • @SpiritoLibero 00:27:00
  I BARDZO DOBRZE !!!

  Ale chciał, tylko nie znalazł DEBILI chętnych do słuchania jego DEBILIZMÓW !!!

  Częściowo dzięki mojej ciężkiej pracy na YT i na innych portalach polegającej na pisaniu PRAWDY o tych DEBILIZMACH ...

  Jak ktoś poczytał o Cywilizacji Wariatów, to po prostu uciekał gdzie pieprz rośnie.

  Ja NIE POZWOLĘ na otwarcie tego kierunku !!!

  Nie pozwolę na OGŁUPIANIE POLSKIEJ MŁODZIEŻY !!!
 • @Astra 00:21:12
  Niewątpliwie nie chce krytyki swojej koncepcji.
 • @Paweł Tonderski 00:23:38
  Z moich działań i moich przyjaciół wiele wynika.

  Z Pana i Pańskich kolegów - wyłącznie bluzgi.
 • @Astra 00:43:01
  Dokładnie tak !!!

  RZYGAĆ SIĘ CHCE !!!

  I po dzisiejszych wydarzeniach REZYGNUJĘ z planów moderowania zakładki, dopóki nie odzyskamy NASZEGO bloga "Polska Racja Stanu" oraz dopóki nazwa naszej zakładki nie będzie brzmieć: "POLSKA RACJA STANU - DEBATA" ...

  To są warunki OSTATECZNE ...
 • @Ultima Thule 00:43:13
  Czyli jak jest w końcu ? Nie będzie wykładał ?
  Bo chętnych brakło... ?
 • @Paweł Tonderski 00:28:19
  Nie znam warunków na jakich pracował Andarian. Natomiast gwarantował pracę na wysokim poziomie.
 • @Astra 00:43:01
  Ale słownictwo...

  Notka jest super. Wszedłem jako jeden z pierwszych i dalem 5
  Tylko co to ma do Pana Wojtasa?
 • @Rebeliantka 00:43:41
  "Ja NIE POZWOLĘ na otwarcie tego kierunku !!!"

  Wow... Strach sie bać :D))
  Ty jeszcze groźniejszy jesteś niż Mind...
 • @Ultima Thule 00:37:13
  :))))))))))
 • @Astra 00:46:45
  podejrzewam, że zabrakło chętnych ...

  Ale strona wisi, bo pewnie próbują nabór co semestr ...

  No i wykorzystują sam fakt, że są "wykładowcami" na "uczelni" do nadmuchiwania swojego ego ...
 • @SpiritoLibero 00:48:51
  radzę wam dobrze: ODPUŚĆCIE ...

  Ma być:
  - przywrócony dostęp WSZYSTKICH blogerów do zakładki PRS
  - oddany nam NASZ blog "Polska Racja Stanu"

  Jak nie, to będzie taka wojna na KAŻDYM PORTALU NA ŚWIECIE, że się wszystkim odechce wszystkiego ...

  To, co się tu dzieje to CHAMSKIE ZAWŁASZCZENIE PRAWA DO ROZMAWIANIA O POLSCE ...

  I na to NIE MA ZGODY ...

  Już złożyłem rezygnację z moderowania jakieś pseudo-zakładki. Nie interesuje mnie zabawa w uwiarygadnianie BEŁKOTU ...
 • @Rebeliantka 00:48:53
  "@Ultima Thule 00:37:13
  :))))))))))"


  Ty też Psze Pani uśmiechasz sie jak głupia do sera?
  Nawet nic nie mówiac? To zły objaw...
 • @Rebeliantka 00:44:58
  Staram się nikomu tutaj nie ubliżać. Jednak to pani ludzie, jeżeli można ich w ogóle tak nazwać, używają od kiedy pamiętam plugawego języka patologii społecznej, a potem się dziwią, że niektórzy ludzie tego nie wytrzymują.

  Mało tego potem jeszcze oskarżają innych o obelgi, którymi przez innych zostali obrażeni, wywołując kolejną połajankę, no ale teraz rozjemca Andarian to wszystko wyprostuje razem z klaunem Ultima Thule.

  ps

  jeszcze raz się pytam o to samo, kto wam każe podejmować dyskusję na blogu u pana Wojtasa w jego zakładce na jego zasadach? Nie pasuje wam To? Macie przecież swoją zakładkę i swojego moderatora Ultima Thule. :))))
 • @Rebeliantka 00:47:05
  E tam, no ale jak pani podpowiada pani kobieca intuicja?
 • @SpiritoLibero 00:47:10
  Dobrze wiesz, że ma ... A jak to mam nazwać "jestem zdegustowana"
  Jeśli to wszystko jest prawda ... to nie czujesz tego łajdactwa ? naprawdę ?
 • @Paweł Tonderski 00:53:35
  Nie będzie żadnej drugiej zakładki.

  Zrezygnowałem z moderowania.

  Sprawa jest NA OSTRZU NOŻA ...

  Albo portal współpracuje z NORMALNYMI LUDŹMI, albo z WARIATAMI ...
 • @Paweł Tonderski 00:53:35
  Jest Pan źle poinformowany. Nie mamy zakładki i właśnie skasowano nam bloga.
 • @Ultima Thule 00:52:48
  A czemu ty z tym do mnie?
  A czemu np. nie do Nikandera?

  Od tego jest RedNacz. Podobno sie znacie to załatw to sam.
 • @Paweł Tonderski 00:54:19
  W takich sprawach opieram się wyłącznie na sprawdzonych faktach, a nie domniemaniach.
 • @Paweł Tonderski 00:30:23
  --- do kogo ?? jak zwał tak zwał --------po czynach !!! a trafi tam gdzie trzeba
 • @Astra 00:54:22
  Nie czuję nic... Jestem zimny drań :D)
 • @Paweł Tonderski 00:53:35
  Nie mam tutaj "swoich ludzi". Koledzy internauci są autonomiczni i nie używają plugawego języka.
 • @SpiritoLibero 00:53:10
  Utima Thule po prostu zniszczy Wojtasa, skasuje go, może nawet zmiażdży albo zdetronizuje. :)))))))))))
 • @Paweł Tonderski 00:53:35
  //Staram się nikomu tutaj nie ubliżać. Jednak to pani ludzie, jeżeli można ich w ogóle tak nazwać, //

  Cały Tonderski :)
 • @Astra 00:54:22
  A ja pani piszę, że z agenturą WSI, KGB-GRU pani nie wygra i to jeszcze na ich portalu. Nie ma takiej opcji. :)))))))))
 • @Paweł Tonderski 00:59:33
  Wiesz, my korwinowcy już tak mamy, że MIAŻDŻYMY i MASAKRUJEMY ...
 • @Paweł Tonderski 00:59:33
  //Utima Thule po prostu zniszczy Wojtasa, skasuje go, może nawet zmiażdży albo zdetronizuje//

  - Nie można pozwolić żeby Wojtas ogłupiał i sączył nienawiść studentom ze szkółki Nawigatorzy Jutra:

  https://www.facebook.com/NawigatorzyJutra
 • @Astra 01:00:09
  Właśnie. W jednym zdaniu, 2 przeciwstawne oceny "ludzi".
 • @Astra 01:00:09
  Pani jeszcze nigdy nie ubliżyłem, jestem tego pewny.

  Czy pani nie szkoda czasu na te połajanki, nie ma pani nic lepszego do uczynienia?
 • @SpiritoLibero 00:58:47
  To Ty tak twierdzisz :) ja tak nie uważam.
  Napiszę ci tak... w internecie nic nie ginie... pisałeś, że masz 3 dzieci...
  Nie wierzę, że nie czujesz nic ...
 • @Paweł Tonderski 00:59:33
  http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_PSqT4AEo43QCMJblSYlaaL2REjf1AGNm.jpg


  http://c3201142.cdn02.imgwykop.pl/comment_UDBamThJ9O5Xq6RtPKj0XKInNLEVmG8u.jpg
 • @Ultima Thule 01:02:57
  "Wiesz, my korwinowcy już tak mamy, że MIAŻDŻYMY i MASAKRUJEMY ..."

  W kwasie też rozpuszczacie?
 • @Ultima Thule 01:02:57
  Zwłaszcza masakrujecie, ale z dziadkiem nikanderem sobie nie możecie dać rady. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Thule ale chyba nie zamierzasz dorównać Rangerowi, Circ i MiND-wi?
 • @Paweł Tonderski 01:01:46
  No właśnie!
  Z motyką na księżyc? :D))))))))))
 • @Astra 01:06:43
  Mam :) wszystkie bardzo udane. I bardzo dobrze wychowane :)
  Ale NEon uczynił ze mnie drania. Ty też uważaj, taka (z pewnością) miła, krucha kobiecina :D))) Co mąż powie pewnego dnia?
 • @Paweł Tonderski 01:01:46
  Naprawdę nie interesuje mnie pańskie zdanie... naprawdę ..
 • @Ultima Thule 01:07:35
  Korwin bez owada pod szyją? Łeeee.... jakaś podróba.

  A ty, UT, jakie muszki nosisz? W grochy? Czy może w ciapki?
 • @Paweł Tonderski 01:08:39
  Im nikt nie dorówna. Są klasą dla siebie.
 • @SpiritoLibero 01:16:03
  Korwin, jak ma robotę, to nie zakłada muszki ...
 • @Ultima Thule 01:07:35
  Niezłe towarzycho . :)))))))

  Jeden występuje w lewackiej antypolskiej Telewizji Super Stacja, drugi wysługuje się Walterowi walcząc z komuną, a trzeci siedzi w Ameryce i udaje zaniepokojonego o Polskę.

  I tak właśnie zwalczają komunistów i bolszewików będąc u nich na liście ich płac. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  http://www.youtube.com/watch?v=cxfllgAczzs
 • @SpiritoLibero 01:13:38
  To powinienieś wiedzieć, że dla dzieci Ojciec to jest wzorzec,
  Twoja sprawa ... sorki :)
 • @Paweł Tonderski 01:18:01
  To, że biorą pieniądze za to, że mogą dotrzeć do ludzi z głosem rozsądku, to BARDZO DOBRZE !!!

  Tak samo jak będę się cieszył, gdy ludzie z KNP wejdą do Parlamentu Europejskiego ...
 • @Astra 01:18:57
  Specjalnie dla ciebie. :))) Może tyberiusz wykorzysta w następnym odcinku kurzej sagi?

  http://www.youtube.com/watch?v=7B7ciMczBus
 • @Astra 01:18:57
  Moje dzzieci mają doskonały wzorzec :)
  Masz jakies watpliwości?
 • @Ultima Thule 01:20:43
  ta jasne, i co z tego wynika? To samo co z waszego pisania na blogach. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  No niektórym od tego przybywa na ich kontach. :))))))))))))))))))))
 • Racja Stanu
  Właśnie w zakładce PRS umieściłem tę notkę: http://gps65.neon24.pl/post/102087,co-to-jest-racja-stanu - czy to się utrzyma?
 • @SpiritoLibero 01:22:07
  Mam ..
 • @GPS 01:33:54
  nadludzkim wysiłkiem woli, ale się utrzyma ...
 • @Astra 01:36:29
  No cóż... Musialabys więcej wiedzieć o mnie i moich dzieciach (gdzie i jak sie uczą, co robią z czasem wolnym itd) wtedy zmieniłabyś zdanie. (A ja i tak wiem, ze sie ze mną droczysz :))

  Zamiast tutaj rozrabiać poczytałabyś coś ciekawego. Ja też dzis notkę napisałem, podczas gdy wy biliście pianę bez powodu :P
 • @Rebeliantka 00:56:54
  > Nie mamy zakładki i właśnie skasowano nam bloga.

  Nie zapisuję się do was, ale jakby doszło do głosowania, to liczcie mój głos za tym blogiem i wszelkimi inicjatywami pod przywództwem Ultima Thule.
 • @GPS 01:51:39
  Na razie trwa akcja "Reconquista", której jedynym celem jest odzyskanie NASZEGO bloga "Polska Racja Stanu".

  Ta akcja pokazała naszą siłę i administracji Portalu powinna sobie uświadomić, że nie ma do czynienia z dziećmi, tylko z poważnymi, zdeterminowanymi i NORMALNYMI ludźmi ...

  A kogoś takiego trzeba umieć traktować ...
 • @SpiritoLibero
  Ciebie lubię, jesteś fajnym kolegą, ale na tych Twoich kumpli typu Paweł Tonderski, czy inni z portalu http://polacy.eu.org/, to uważaj, bo samo to, że to głupki to mało - to prymitywne chamy. Kolegując się z nimi schodzisz na ich poziom.
 • @GPS 01:51:39
  Dzięki.
 • @GPS 01:56:46
  //SpiritoLibero
  Ciebie lubię, jesteś fajnym kolegą, ale na tych Twoich kumpli typu Paweł Tonderski, czy inni z portalu http://polacy.eu.org/, to uważaj, bo samo to, że to głupki to mało - to prymitywne chamy. Kolegując się z nimi schodzisz na ich poziom.//

  - Powtarzam Spiritusowi to od dawna ale mnie nie słucha.
 • @Mind Service 02:02:42
  Nigdy od ciebie nie słyszam, że jestem "fajnym kolegą" :D)))))
 • @SpiritoLibero 02:08:02
  //Nigdy od ciebie nie słyszam, że jestem "fajnym kolegą" //

  - Hm, z tym "fajnym" to na wyrost. Ale wszystko przed tobą. Wystarczy chcieć. Popracuj nad sobą, zejdź ze złej drogi, nie daj sobą pomiatać Wojtasowi, wierz w Boga a nie w baśnie o cywilizacjach polskich, wyrzuć pierścień Atlantów, nie trolluj, reaguj na bezczeszczenie Krzyża, Godła, Flagi - to uznam cię "fajnym". Zaufaj w to co piszę: MOŻESZ!
 • @Mind Service 02:18:58
  Amen !
 • Tylu szefów ile idei??!!
  Witam!

  Sprawnie,umiejętnie,krytycznym okiem ,,experta,,ujęte..z wyjaśnieniem!!
  Po przerwie i ...z dystansu czasu lepiej widać.
  Rowniez dziekuje za ,,mała,,analizę i dodatkowo reklamę własnej stronki.
  Przyciąganie sie,,wzajemne,,w dobrej sprawie to nasza mała wada.
  Chęć zrobienia czegoś ,,dobrego,, to nasza wielka wola-tylko ......
  .....zawsze wiemy ,że to i tamto jest złe,ale nie wiemy jakZROBIĆ by
  ..było DOBRZE!!dobrze,ze jesteś.pozdr.
 • @Ultima Thule 01:55:23
  //Ta akcja pokazała naszą siłę i administracji Portalu powinna sobie uświadomić, że nie ma do czynienia z dziećmi, tylko z poważnymi, zdeterminowanymi i NORMALNYMI ludźmi //

  - Ja myślę, że teraz powinniśmy pokazać swoją PIĘŚĆ. Czy dobrze robiła Rebeliantka powstrzymując mnie? Milczenie na zło, które się dzieje wokól nas to grzech!
 • @Mind Service 02:22:43
  Witam!

  Przyzwolenie na ..zło i milczenie..to grzech..zgadzam sie !
  Nasmiewanie,czydzenie i udawanie ślepego,gluchego to podwójne
  Barbarzyństwo! ,które rodzi wiele niepokoju.pozdr.
 • @Mind Service 02:18:58
  "... nie daj sobą pomiatać Wojtasowi,

  SZPICLU jeden! Sam dajesz pomiatać sobą przez hasbarę. Ty niby-katoliki a popierasz publicznie zabijanie Chrześcijan przez syjonistyczne bandy w Syrii?
  Jak nisko trzeba upaśćm żeby coś takiego pisać ????
 • @Ultima Thule 01:20:43
  " Tak samo jak będę się cieszył, gdy ludzie z KNP wejdą do Parlamentu Europejskiego ..."

  Proszę, jaki "obrońca" PRS. Do lesbonskiego parlamentu mu spieszno...
  Żenua Max ...
 • @Paweł Tonderski 01:23:04
  "No niektórym od tego przybywa na ich kontach. :))))))))))))))))))))"

  Słyszałem, ze Szekla ostatnio coś kiepsko stoi. Aj Waj...
 • @Paweł Tonderski 23:50:28
  Nie zamierzam angażować się sprawy związane z funkcjonowaniem portalu. Nie mam na to czasu. Zamierzam natomiast znowu zacząć pisywać bloga. W kwestii innych Pana wątpliwości. Nie pracowałem dla NE za friko. Zwyczajnie nie stać mnie na to. Zgodziłem się natomiast pracować przez trzy miesiące na warunkach kilkakrotnie gorszych niż moja wcześniejsza praca. Zrobiłem to dlatego, że zależy mi na tym, by było miejsce, w którym Polacy będą mogli wyrażać swoją opinię na różne tematy nie obawiając się przy tym cenzury. W międzyczasie zmianie uległa moja sytuacja osobista oraz nastąpiły problemy z domeną, które zaprzepaściły szanse na to, bym w krótkim czasie na tyle poprawił sytuację portalu, by umożliwić jego właścicielom zapewnienie mi godziwego wynagrodzenia.

  W kwestii moich poglądów na gospodarkę, umowy o dzieło i niewidzialną rękę rynku wielokrotnie pisywałem z czego wynikają moje poglądy. W szczególności w kwestii niewidzialnej ręki rynku życzyłbym sobie, by nie insynuować, że w jakikolwiek sposób popieram obecną kontrolę światowej gospodarki przez bezosobowe korporacje, kontrolujące zarówno popyt jak i podaż i nie mające nic wspólnego z wolnym rynkiem.
 • @SpiritoLibero 08:10:01
  Największy i NAJBARDZIEJ SKUTECZNY wróg ZeSRE to Nigel Farage, który właśnie dzięki PRZEMÓWIENIOM W PE zmobilizował setki milionów ludzi przeciwko temu tworowi biurokracji !!!!

  Gdyby za PRL ktoś ci dał dostęp do telewizji w trakcie dziennika i pozwolił (bezkarnie) powiedzieć, CO CHCESZ, to byś powiedział: "nie, dziękuję" ? Czy raczej wykorzystałbyś to jako okazję do likwidacji komuny ???

  Czy byłbyś za tym, aby w 1979 nie pokazywać Papieża w "reżimowej telewizji" ???

  Czy gdyby strażnik KL Auschwitz-Birkenau zrobił przejście przez druty kolczaste i powiedział więźniom: "uciekajcie!", to więźniowie powinni odmówić, bo "nie będą współpracować z reżimem" ???

  Co ty za GŁUPOTY wygadujesz ???
 • @Ultima Thule 12:10:27
  Nie no, jasne :)))

  I dietka niezła i koszty przejazdu i lody można ukręcić... Jewropejskie.

  Chyba sam się zgłoszę. Wśród tylu durniów jakoś sie przemknę :D))))
 • @Andarian 09:54:09
  Witam najserdeczniej,

  Jak to miło gościć Andariana, człowieka spod lasu, z powrotem na łamach Neon24. Bardzo i autentycznie się cieszę z Twojego artykułu.

  Mam nadzieję, że będziesz częstym gościem u nas, zawsze ceniłem Twoje pióro oraz całkowicie niezależną opinię, punkt widzenia.

  Mam również nadzieję, że wkrótce sytuacja NE się poprawi i będziemy mogli wrócić do szerszej współpracy.

  Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję i nie brałem udziału w dyskusji ale podróżowałem i nie miałem dostępu do netu.

  Pozdrawiam najserdeczniej Ciebie i Twoją rodzinkę.

  Ryszard Opara
 • Witaj po długiej przerwie.
  Na takie teksty się czeka jak kania na deszcz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031