Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Polska zadecyduje o losach świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie jest to tytuł kolejnego expose premiera.

Polska zawsze decydowała o losach świata. Nie jest to ani mesjanizm, ani myślenie życzeniowe. To jest fakt. Co najmniej od 2 tysięcy lat to od ziem polskich zależą losy całej kuli ziemskiej. Już w czasach imperium rzymskiego można wskazać taką prawidłowość.

Gdyby ziemie polskie należały do cesarstwa, prawdopodobnie zupełnie inaczej potoczyłaby się historia. Najazd Hunów, trafiając na zorganizowaną państwowość już na ziemiach wokół Wisły prawdopodobnie nigdy nie dotarłby tak daleko. Cesarstwo Rzymskie posiadając sojusznika w postaci Słowian nie tylko zahamowałoby postęp barbarzyńskich hord z dala od swych ziem, ale także miałoby czas na reorganizację społeczeństwa w obliczu nowego zagrożenia. W czasach średniowiecznych to Polska zahamowała ekspansję Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego na wschód. Również najazd mongolski zatrzymany został tylko dzięki Polakom. Swoją drogą najazd mongolski uświadomił krajom zachodu i Kościołowi Katolickiemu, że zjednoczona Polska jest niezbędna do swobodnego rozwoju Europy. W czasach późniejszych także tylko dzięki Polsce Europa, a potem świat nie zostały zislamizowane. Analiza historyczna jasno wskazuje, że tu gdzie wschód spotyka się z zachodem, tu gdzie leży Polska znajduje się serce świata. Od tego, dla kogo bije to serce zależą losy świata.

Czasy Polski rozbiorowej dobitnie pokazują jak wielki wpływ na sytuację międzynarodową ma istnienie państwa polskiego. Podzielenie serca między wschód, a zachód sprawiło, że świat stał się wielobiegunowy. Tylko z powodu nieistnienia Polski, Rosja zyskała status Imperium, podobnie było z Niemcami. W czasach I Wojny Światowej to udział Polaków zadecydował o wygranej ententy. Gdyby Polacy pozostali wierni służbie krajom Trójprzymierza losy wojny prawdopodobnie potoczyłyby się zupełnie inaczej.

Wielu historyków wskazuje, że gdyby w czasie II Wojny Światowej Polska stanęła po stronie Hitlera, najprawdopodobniej siły Osi zwyciężyłyby wojnę o dominację nad światem. Wszelkie analizy strategiczne doradców Hitlera mówiły podobnie. Jeśli Polska nie stanie w wojnie po stronie Niemiec, te przegrają wojnę z powodu braku rezerw ludzkich. Opanowanie Polski przez Sowietów sprawiło, że cały zachód Europy zmuszony został do zawarcia sojuszu z USA celem obrony przed komunizmem.

Od nastawienia Polski zależy kształt całego świata, również dzisiaj. Wyobraźmy sobie sytuację, w której Polska staje się wiernym sojusznikiem Rosji. Sprawia to, że wpierw Białoruś, potem Ukraina, a następnie kraje bałtyckie wpadają w całkowitą zależność od PolRusu. Dalszą konsekwencją tego jest uzależnienie Rumuni, Bułgarii, krajów bałkańskich i przymusowy sojusz zachodniej Europy ze Stanami Zjednoczonymi. Również w kwestii wpływów rosyjskich na dalekim wschodzie, sojusz z Polską stanowi kartę przetargową. Zabezpieczenie wpływów na zachodzie umożliwia Rosji prowadzenie aktywnej polityki względem Chin czy świata Islamu. Czasy Paktu Warszawskiego dobitnie to pokazują. Warto się zastanowić, jak potoczyłyby się losy bloku wschodniego, gdyby Pakt Warszawski nie był efektem wymuszonego poddaństwa wobec totalitaryzmu, a wynikiem dobrowolnego sojuszu wolnych państw o wspólnych interesach.

Warto wyobrazić sobie również sytuację, w której w obecnych czasach Polska staje się wiernym sojusznikiem Niemiec. Dla Niemiec rozwiązanie to jest nawet korzystniejsze aniżeli sojusz z Francją. Po pierwsze, uniemożliwia on ekspansję rosyjską na zachód, po drugie spowodowałby on całkowite uzależnienie polityczne zachodniej Europy od Niemiec, w efekcie doprowadził do osłabienia Rosji, która w obronie przed Chinami i państwami islamskimi musiałaby popaść w zależność względem Europy zdominowanej przez Niemców.

Jak wyglądałaby sytuacja, gdyby Polska za swojego sojusznika wybrała USA. Taki scenariusz również nie jest nam całkowicie obcy. Uniemożliwiając tym wzrost potęgi Niemiec i Rosji, Polska dałaby Stanom dominację nad światem, ograniczoną tylko przez wzrost potęgi gospodarczej Chin (który to wzrost nawiasem mówiąc jest wynikiem li tylko błędnej polityki gospodarczej USA).

Kolejną opcją, trochę niestandardową ale wymagająco omówienia jest postawienie się Polski w roli sojusznika krajów islamskich, a wszczególności Turcji. Chociaż kraje te na chwilę obecną nie stanowią jednolitego bloku już widać, że istnieje geopolityczna możliwość zbudowania imperium Allaha. W sytuacji, gdy Polska stałaby zdecydowanie przeciwko wszelkim interwencjom krajów zachodu w tym rejonie, w bardzo krótkim czasie ekspansja Islamu doprowadziłaby do upadku, Europy, Rosji, a następnie Chin i USA. Ktoś może zaprotestować w tym momecie, że Polska nie posiada wpływów by oprotestować takie interwencje, ale wystarczy powiedzieć, że gdyby Imperium Allaha oprzeć o Turcję do Polski przylgnęłyby kraje Europy Środkowej, widząc w niej lidera bloku katolickiego. Warto wspomnieć, że laicyzacja Europy Zachodniej postąpiła daleko bardziej aniżeli w Europie Środkowej i nie ma już przed nią praktycznie odwrotu.

Można przeanalizować także sytuację postawienia Polski w roli sojusznika Chin. Jeśli nie wywołałoby to natychmiastowego konfilktu zbrojnego można śmiało przypuszczać, że Chiny zajęłyby Syberię, zdominowały politycznie świat islamski, a Europa i USA gwałtownie zapadłyby się gospodarczo, wynosząc Chiny do rangi jedynego imperium o wpływach ogólnoświatowych.

Pozostaje jeszcze opcja zachowania neutralności. Opcja ta wiąże się albo ze zbudowaniem imperium niemiecko-rosyjskiego albo, w przypadku stawienia oporu przed takim sojuszem budowy Nowego Porządku Światowego zdominowanego przez "beznarodowe" kliki kontrolujące wielki przemysł.

Niezależnie od wybranego scenariusza to od postawy Polski zależą losy świata. Kontrowersyjna może być analiza poparcia dla świata Islamu, jednak z całą pewnością w scenariuszu takim rola Polski jest również niezwykle istotna. Poprzez nasze położenie geograficzne decydujemy o losach imperiów światowych. Od nastawienia Polski zależy bezpośrednio siła wpływów Rosji i Niemiec. Nastawienie Polski ma również wpływ na potęgę krajów od nas odległych. Polska, czy tego chce czy nie jest sercem świata. Kto kontroluje serce, kontroluje wszystko. Z faktu tego zapewne zdają sobie sprawę wszyscy poważni politycy na świecie. Prowadzona polityka historyczna względem Polski jest tego efektem. Polska pozbawiona świadomości swojej roli zdana jest na łaskę i niełaskę sił walczących o kontrolę nad światem. Najlepszym tego przykładem może być postawa Izraela. Poprzez regularne ataki na Polskę i Polaków, Izrael zdobywa coraz większe wpływy w naszym kraju. Diaspora zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli od niej będzie zależało nastawienie Polski to ona będzie decydowała o kształcie współczesnego świata.

Uważam, że Polacy powinni mieć świadomość roli, jaką pozycja geopolityczna Polski ma na świecie. Mając świadomość, że od naszego poparcia zależy, która siła na świecie zdobędzie decydujący wpływ zyskujemu potężny atut. Atut na tyle silny, że w przypadku umiejętnego rozegrania sytuacji może nam pozwolić na znaczący wzrost bezpośrednich wpływów Polski na świecie. Lawirując między Chinami, USA, Niemcami a Rosją, Polska może stać się czynnikiem wiodącym w Europie Środkowej. W obliczu klęski projektu Unii Europejskiej może dać to Polakom możliwość powrotu do koncepcji Międzymorza. W sytuacji takiej, Polska nie tylko stanowiłaby o potędze innych krajów, a nawet zyskała możliwość zbudowania własnej koncepcji ładu światowego.

KOMENTARZE

 • Podoba mi się
  Lubie czytać posty osób, w których prezentują osobiste przemyślenia . Nie patrzą czy to jet poprawne politycznie , czy też ,że będą uznani za fantastów .
  Andarian ,czy masz jakiś przemyślenia na temat upadku słowiańskiego królestwa Chrobacja ? Spotkałem się z opinią ,że przydomek Bolesława Chrobrego wywodzi się właśnie z nazwy tej legendarnej krainy.

  Ps.
  Trzeba wzmocnić SERCE POLSKIE i postarajmy się zostawić więcej dobrobytu w rękach Polaków , bo bez nich to serce umrze .
  Chyba ,że zostanie sztucznie przeszczepione z innego narodu .
  Obym się mylił .
 • @autor
  Genialny artykuł :)))
  chapeau bas!

  ADMINI NA 1 GO!!!
 • @autor
  Można go śmiało potraktować jako uzupełnienie naszych artykułów o geopolityce.
  Naprawdę czytam 2 raz do niczego nie można się przyczepić.
  Żelazna logika.
 • @zbigniew1108
  Chrobacja lub też Biała Chorwacja upadła jeszcze na czasów państwa Wielkomorawskiego. Chrystianizacjia Małopolski w wykonaniu Cyryla i Metodego wcale nie odbyła się na drodze tak bardzo pokojowej jak to się powszechnie zwykło uważać. Mieszkam w miejscu, które stanowi najstarszą wieś małopolski, tutaj znajdowało się prawdopodobnie centrum kultu pogańskiego, które zostało zniszczone za czasów państwa Wielkomorawskiego. Chrobacja upadła z tego samego powodu co państwa słowian połabskich. Samodzielnie nie była w stanie oprzeć się siłom chrystianizującym (Połabianie przed Niemcami, Chorwaci przed Czechami), a nie posaidała dość mocnego ośrodka politycznego by zbudować większy blok. Swoją drogą ta sam historia tyczy się Polski po 89. Nie mieliśmy siły by przeforsować Heksagonale więc wcielono nas do UE.
 • @Mariovan
  Dziękuję za głos poparcia. Staram się myśleć racjonalnie i jakbym na to nie patrzył rola Polski zawsze mi wychodzi większa aniżeli się to przypisuje.
 • @Andarian
  Można byłoby jeszcze przytoczyć czasy Jagiellonów i Unii Polsko - Litewskiej, które potwierdzają ogólną analizę.
  Silna Polska od morz do morza to słabe Niemcy i słaba Rosja.
  I to nie jest żadne S-F.
 • Centrum Świata to Polska !
  Nie wiem czy to licuje z tym Fantastycznym i Budującym postem, ale co na ten temat pisze twitter minister ?
 • @romeq
  Myślę, że to chyba oczywiste. Napisze, że Centrum Świata nie może dostać się w ręce nieodpowiedzialnych faszystów ;)
 • Autor
  Zadać sobie zatem należy tylko pytanie-jak to się stało, że wciąż tą potęgą nie jesteśmy? Kiedy przeżywała Rzeczpospolita Złoty Wiek zaczęły się egoistyczne harce szlachty, sprytnie sterowane przez magnaterię. Potem już była tylko równia pochyła. Zazwyczaj sami sobie byliśmy winni, nie wykorzystując optymalnie odniesionych sukcesów, znaczących także dla reszty Europy/świata. Ciągłe wewnętrzne rozgrywki, nieustanne działania zdrajców wszelkiego autoramentu. Artykuł bardzo interesujący. 5*:)
  Ps. Jeśli Ci się chce, to popraw błędy ort. (np. "potoczyła by", "zwyciężyła by", jest tego sporo, a czasowniki z partykułą "by" piszemy łącznie). Pozdrawiam.
 • @Autor
  Pozostaje mi się zgodzić z tą ideą. Moje przemyślenia są tożsame.

  Jedynie stosunek do krajów islamskich wydaje mi się niewłaściwy. Moim zdaniem większym zagrożeniem od islamistów jest wróg wewnętrzny który nas toczy.
  Laicyzacja Polski i wschodu postępuje wraz z przyłączeniem do zachodu.
 • Czy Imperium Allacha zostanie zbudowane?
  Ja bym na to nie liczył.

  Imperium Allacha było tak naprawdę Imperium Arabów. Tylko, że to się już zmienia. Poszczególne ludy/narody nie uznają i nie chcą dominacji Arabów. Tak samo tak nie zaakceptują Turków w roli Kalifa.

  Natomiast jest możliwe odrodzenie się Imperium Tureckiego, na bazie ludów tureckich zamieszkujących od Bosforu do Chin. Raczej należałoby powiedzieć, że jest JUŻ budowane. Temu celowi służy np. "stawianie się" (na razie nieśmiałe) Turcji Izraelowi. Pokazuje się tym jako niezależny, rosnący w siłę gracz. Sadzę jednak, że na razie Turcy są ostrożni (ich nikłe zaangażowanie w Syrii) i upłynie co najmniej 10 lat zanim zaczną być bardziej aktywni.

  Na dzień dzisiejszy nie liczyłbym na pomoc Turcji.

  Pozdrawiam
 • @
  http://www.youtube.com/watch?v=wfO556oL-BY
 • all & @
  dobry tekst Andarian ...
  od wielu juz lat czuje, ze cos jest na rzeczy z nami...
  za duzo 'rozgrywajacych' przetacza sie przez Kraj ...
  mozna spokojnie zalozyc, iz nwo, 'elyty', bildebergi i inne stada
  manipulatorow, graja tutaj w swoje gierki.............
  warto zauwazyc, iz po IIws, nie pozwolono nam na wlasna niezawislosc
  i niezaleznosc.... :) ... ktos tam wie o co biega z Polska ... ktos czuwa
  nad nami abysmy tylko nie podniesli glow i nie zaczeli myslec....
  ...
  i nic sie nie zmieni w tym temacie, drodzy moi ...
  jestesmy wasalem dla innych ...i nie widze wyjscia z tego syfu ...
  swiat musi sie zalamac, abysmy odzyskali swoj kraj i samych siebie ...
  cos musi rabnac w swiecie - bedzie szansa ...
  chyba, ze nasza wspolczesna szansa jest pozew NE do Sadu o wyborach ostatnich.... czekam caly czas na efekt ...
  ...
  autorze...generalnie nie lubie sie czepiac o literowke....ale skoro popelniacie posty, to miejcie czas na korekte... bo bledy literowe znacznie obnizaja poziom tekstu, niezaleznie czego dotyczy ...
 • @Autor
  ///Nie jest to tytuł kolejnego expose premiera.///

  Oho, to by było gdyby się nam TAKI premier wydarzył. Potęga.
 • Gratuluje!
  „…Lawirując między Chinami, USA, Niemcami a Rosją, Polska może stać się czynnikiem wiodącym w Europie Środkowej. W obliczu klęski projektu Unii Europejskiej może dać to Polakom możliwość powrotu do koncepcji Międzymorza.”
  …..
  Jaki wniosek?
  Przeczytaj mój (wstępny) artykuł: Połączenie wodne BAŁTYK – ADRIATYK – MORZE CZARNE szansą rozwoju gospodarczego Polski

  http://henrykpolcik.nowyekran.pl/post/29735,polaczenie-wodne-baltyk-adriatyk-morze-czarne-szansa-rozwoju-gospodarczego-polski


  Pozdrawiam
  Henryk Połcik
 • @Mirek
  Dziękuję za zwrócenie uwagi. Miałem paroletnią przerwę w pisaniu tekstów no i automatycznie człowiek zaczął popełniać głupie błędy. Już poprawiłem. Skleroza nie boli, tylko czasem bardzo wstyd.
 • @Andarian
  Właśnie .To mnie intryguje , dlaczego widząc zewnętrze niebezpieczeństwa , nikt nie podjął wysiłku zjednoczenia?
  Stawiam tezę , że poszczególni książęta i królowie słowiańscy byli przeciągani na stronę Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego nie elementem wiary , lecz korupcją poszczególnych władców i obietnicami udziału w zyskach z podbojów .
  Kiedyś nie umiałem sobie wyobrazić ,jak politycy mogą spokojnie żyć po zdradzeniu swojego społeczeństwa ? Np .przechodzenie na inną wiarę , czy uczestniczenie w obradach sejmów rozbiorowych .Teraz po włączeniu Polski do Unii Europejskiej ,pomimo sprzeciwu Polaków w referendum , już nie muszę się zastanawiać ,To widać . Prezydenci Polscy wysyłają żołnierzy na ekspedycje zbrojne za OBIETNICE korzyści finansowych . I za zapraszanie na elitarne bankiety.
  Ufam , że Ojciec Niebieski wleje w nasze umysły światło , dzięki któremu zaczniemy pracować dla dobra ludzi w Polsce a nie poszczególnych stronnictw watykańsko-niemiecko-amerykańsko-rosyjsko podobnych .
 • Jeżeli Polska ma znaczenie (a ma !) to tylko dlatego
  że w 966 roku Mieszko I wybrał Króla Królów i ochrzcił Polskę i Polaków ! I to jest tym czynnikiem który decyduje o tym, że Żydzi, Rosjanie i Niemcy od wieków drenują Polaków i Polskę ! Nasz Zbawiciel także wskazywał na to, że tak jak i On tak jego wyznawcy będą uciskanie bo nie należą już do tego świata ale do innego a i mają nadzieję na uczestnictwo w zapowiedzianych Tejemnicach oraz możliwość zamieszkanie w wielu "pokojach" ! Pozdrawiam wszystkich wielbiących Mesjasza Jedynego Chrystusa Pana, Króla Królów !
 • @H.Połcik
  Świetna idea. Niestety bez wspólnego myślenia strefy Europy Środkowej w kategoriach geopolitycznych nierealizowalna. Zwłaszcza, że Unii Jewropejskiej wcale nie zależy na potędze gospodarczej naszego regionu.
 • @Andarian
  No, niby tak....
  Tyle, że w ten sposób można napisać o każdym większym państwie.
  Tak, a propos': a czyim sojusznikiem jest teraz Polska?
 • to jest bardzo dobre spojrzenie
  na historię POLSKI...nikt nigdy dotąd tak tego nie ocenił....
 • Bardzo dobre twórcze myślenie
  Polityka balansowania umożliwia odzyskanie przez Polskę wiodącej roli przynajmniej w tej części Europy.

  Co do kwestii huńskiej. Pana teza opiera się o założenie autochtoniczności Słowian na ziemiach polskich. Sprawa ta należy do najbardziej dyskusyjnych w historii. Przeciwstawia się mu hipotezę nadejścia Słowian ok. V-VI w. Ponadto wśród Hunów (Gotów również) byli również Słowianie. Rozmach geostrategiczny Rzymu sięgał terenów nad limesem. Do zaplecza limesu Rzym docierał zazwyczaj pośrednio (przez wymianą handlową z ludami pogranicza).

  Serdecznie pozdrawiam
 • @autor
  Nic nowego :))) 5

  no to z kim by się tu związać, by nie wykorzystywali nas wszyscy "partnerzy"?
 • @grazss
  Nie zgodziłbym się z opinią, że można tak napisać o każdym większym państwie. Weźmy na przykład Hiszpanię. Jej polityka musi być silnie związana z polityką zachodniej europy, a każde alternatywne rozwiązanie nie zmienia bilansu sił. Jej rola jako peryferium Zachodniej Europy może być tylko zmieniona w rolę przyczółka Islamu w Europie. Wpływy USA czy Chin nic nie zmieniają w jej pozycji ponieważ Europa może istnieć bez Hiszpanii, pod warunkiem, że oprze się Islamowi. Podobnie jest z Włochami. Australia czy Kanada w ogólnym bilansie również nic nie zmieniają. Posiadanie tych terenów nie uczyni nikogo nowym imperium. O dziwo nawet Indie, które są przecież wielkim krajem, jeśli nie staną się podmiotem rozgrywającym nie mają takiego wpływu. Owszem, w sojuszu z Rosją mogły by pomóc w zabezpieczeniu przed Islamem ale nie umożliwiły by jego pacyfikacji, nie stanowią także takiego ważnego teatru dla USA czy Europy, ponieważ oprócz wielkiego potencjału ludnościowego znajdują się z dala od głównego nurtu. Można by tak długo wymieniać. Polska jest krajem szczególnym.

  W kwestii obecnych sojuszników, to myślę, że Polska lawiruje między sojuszem niemiecko-rosyjskim, a wsparciem dla "beznarodowego" rządu światowego.
 • @Mirek
  Zaczęło się w 1633 - zakręcenie dopływu świeżej krwi do rodów szlacheckich. Zabroniono "usynawiania".
 • @Tomasz Urbaś
  Uważam, że dyskusyjność tej kwestii jest najlepszym dowodem na intensywną politykę historyczną prowadzoną przeciwko Polsce od wieków. Badania genetyczne z ostatnich lat zdają się wskazywać, że Polskę zamieszkuje ten sam lud minimum od 4000 lat. Polecam mój artykuł "Poskrob Ruska, a znajdziesz Polaka". Pominąwszy jego treść w komentarzach wypowiada się osoba bardzo dobrze zorientowana w temacie, która przedstawia twarde argumenty za genetyczną ciągłością ludności w Polsce nawet dłużej aniżeli 4000 lat.

  Pozdrawiam,
 • @carcajou
  To z jednej strony, z drugiej odpływ gigantyczego kapitału po 1648 roku do Brandenburgii. Warto poczytać o tym kto i za czyje pieniądze budował Berlin.
 • @Mariovan
  "Silna Polska od morz do morza to słabe Niemcy i słaba Rosja.
  I to nie jest żadne S-F."

  Tylko, że nad tym drugim morzem ktoś mieszka (Ukraińcy) i nie koniecznie widziałby Polskę od ..do.. , prawda?
 • @zbigniew1108
  "Właśnie .To mnie intryguje , dlaczego widząc zewnętrze niebezpieczeństwa , nikt nie podjął wysiłku zjednoczenia?
  Stawiam tezę , że poszczególni książęta i królowie słowiańscy byli przeciągani na stronę Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego nie elementem wiary, lecz korupcją poszczególnych władców i obietnicami udziału w zyskach z podbojów .

  Ufam , że Ojciec Niebieski wleje w nasze umysły światło , dzięki któremu zaczniemy pracować dla dobra ludzi w Polsce a nie poszczególnych stronnictw watykańsko-niemiecko-amerykańsko-rosyjsko podobnych."

  >> Wiara od początku była dodatkowym "orężem" Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, jak tez Bizancjum przeciwko Słowianom.
  Tak tez jest współcześnie. Dlatego Słowian biologicznie ubywa.
 • @Andarian
  To była już konsekwencja - zabrakło odwagi, by zrealizować Unię Trojga Narodów. Zmarł król. Unia hadziacka była za późno.
 • @a1a
  Jacy Ukraińcy. Polacy to też Rusini, a Ukraińcy to też Rusini.
 • @Andarian
  Uważam, że dyskusyjność tej kwestii jest najlepszym dowodem na intensywną politykę historyczną prowadzoną przeciwko Polsce od wieków. Badania genetyczne z ostatnich lat zdają się wskazywać, że Polskę zamieszkuje ten sam lud minimum od 4000 lat.

  Polecam mój ARTYKUŁ "Poskrob Ruska, a znajdziesz Polaka".
  Pominąwszy jego treść w komentarzach wypowiada się osoba bardzo dobrze zorientowana w temacie, która przedstawia twarde argumenty za genetyczną ciągłością ludności w Polsce nawet dłużej aniżeli 4000 lat.

  >> Polecany Artykuł jest bardzo dobry, komentarze też.
  Interesujące materiały ma w tej sprawie ma też Białczyński na wordpress'ie
  Ciekawostką jest np: odczytywanie pisma Etrusków przy pomocy języka polskiego czy rosyjskiego.
 • @carcajou
  Dużo było za późno. Nikt nie powiedział że wszystko się zawsze udaje i od razu. Ojczyzna to wielka sprawa, nieustanna praca. O raz zdobytą wolność trzeba dbać bo można ją stracić. Tak jak ze wszystkim.
 • kilka błędów merytorycznych
  "Najazd Hunów, trafiając na zorganizowaną państwowość już na ziemiach wokół Wisły prawdopodobnie nigdy nie dotarłby tak daleko. Cesarstwo Rzymskie posiadając sojusznika w postaci Słowian nie tylko zahamowałoby postęp barbarzyńskich hord"

  Bzdura kompletna. W czasach najazdu Hunów słowian na tych terenach jeszcze nie było - Hunowie rozbijali związki państwowe Gotów, które nie byly w stanie oprzeć się ich potędze; z drugiej strony wielu badaczy UTOŻSAMIA Hunów i Słowian; więc jak Słowianie mieli by bronić się skoro to oni podbijali wschodnią Europe? :)

  "W czasach średniowiecznych to Polska zahamowała ekspansję Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego na wschód"

  bynajmniej nie zahamowała a nawet wspomogła ściagajac Krzyżaków co było strategicznym błędem rzutującym na całą dalszą historię tego regionu (kwestia Prus Wschodnich) utracono pomorze zachodnie a Polacy ochoczo ściagali osadników niemieckich na terytorium pomorza gdańskiego, śląska i wielkopolski...

  "W czasach I Wojny Światowej to udział Polaków zadecydował o wygranej ententy. "

  Kolejna bzdura. Niemców pokonała rewolucja wywołana na ich terytorium bo po rozbiciu rosji Carskiej ich wojska ściagane z frontu wschodniego dały by odpór Entencie, jesli cokolwiek przeważyło to włączenie się USA do wojny - Polacy walczyli wtedy po stronie Niemiec, Autsrii i Rosji a nie Francji, bo Polski wtedy nie bylo... pomyliło ci sie z II wojną światową...
 • @Acontrario
  poza tym przecież Rzymianie Hunów rozbili, to Goci ich potem pokonali a nie Hunowie... Warto zacytować kilka informacji:

  A było to tak, że Greutungowie (późniejsi Ostrogoci) przegrali jakąś bitwę z Hunami na skutek zdrady niejakich Rosomonów. Następnie król Greutungów Hermanaryk chciał ukarać zdradę króla tych Rosomonów i skazał na okrutną śmierć jego żonę Sunildę. Rosomoni pomścili śmierć Sunildy, śmiertelnie raniąc Hermanaryka. Sytuację tę wykorzystali Hunowie i podporządkowali sobie Greutungów. Następcą Hermanaryka został Winitar, który najpierw uznał zwierzchność Hunów, a następnie zaatakował i pokonał sprzymierzonych z Hunami Antów, po czym zabił ich króla Boza z synami i starszyzną. W wyniku tego incydentu Hunowie zaatakowali Gotów, Winitar zginął w bitwie zabity przez huńskiego wodza Balambera, a pokonani Goci zostali wygnani z siedzib na stepach czarnomorskich. O powyższych wydarzeniach wspomina (choć nie tak szczegółowo) również wcześniejszy historyk Ammianus Marcellinus. Wszystko to stanowi spory plus dla koncepcji wybitnego językoznawcy, profesora Bańkowskiego, który widzi najdalszą przeszłość Słowian jako koczowników na stepach wokół Jeziora Aralskiego. Jednak nie do końca. Profesor wprost uważa Hunów za Słowian, a z tym raczej zgodzić się nie można w świetle innych znanych faktów. Można jednak założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa dwie inne rzeczy. Po pierwsze, że przynajmniej niektórzy Słowianie byli spokrewnieni z Hunami (nie tyle przez związek krwi, ile przez związki plemienne) i stanowili część huńskiej koalicji. I po drugie, że sami Słowianie na początku byli koczowniczym ludem pochodzenia indoirańskiego, spokrewnionym z ludami tamtego kręgu (m.in. z Sarmatami, o czym, my Polacy, byliśmy zawsze przekonani). Potwierdzeniem tych związków może być np. całkiem liczne wspólne słownictwo z ludami irańskimi (nasze języki należą do jednej rodziny indoeuropejskich języków – satem; w odróżnieniu od zachodnioeuropejskiej rodziny – kentum) oraz duża liczba zapożyczeń od ludów Środkowej Azji – ałtajskich i uralskich.

  W 451 roku Hunowie zostają pokonani przez Rzymian Aecjusza i Wizygotów Teodoryka na Polach Katalaunijskich, a po śmierci Attili w 453 roku, jego syn Ellak ponosi klęskę w bitwie nad rzeką Nedao w 454 roku z Gepidami Ardaryka. Państwo Hunów rozpadło się, a oni sami zostali wyparci na stepy czarnomorskie, gdzie później rozbili ich Awarowie. Resztki Hunów (Kutigurzy i Utigurzy) zjednoczyły się z Protobułgarami (których wielu badaczy również uważa za Hunów), tworząc tam państwo Wielka Bułgaria. Po jego rozbiciu przez Chazarów część Protobułgarów pod wodzą Asparucha ponownie powróciła nad Dunaj i po pokonaniu Awarów, wspólnie z Antami i częścią Sklawinów, tworzą w 681 roku wielkie i silne państwo – Bułgarię.
 • @Acontrario
  >Bzdura kompletna. W czasach najazdu Hunów...

  Wierz dalej w taką propagandę, a będziesz zmywać całe życie naczynia w Londynie.
  Przeczytaj jakiekolwiek nowoczesne opracowania nawiązujące do genetyki na ten temat. Przeczytaj mój artykuł "Poskrob Ruska, a znajdziesz Polaka" oraz "Lech, Czech i polityka historyczna" znajdziesz tam kilka faktów, które ewidentnie przeczą tezom lansowanym przez pogrobowców Kossiny.

  >bynajmniej nie zahamowała, a nawet wspomogła ....
  Kolejny absurdalny mit. Słyszałeś kiedyś o plemionach Słowian Połabskich? Czytałeś co się stało z Sasami dzięki Karolowi Wielkiemu? Porównaj to z losem Polski i zastanów się co by było gdyby nie Cedynia czy obrona Głogowa.

  >Kolejna bzdura. Niemców pokonała rewolucja...

  Możesz wierzyć w taką wersję. Rozważ jednak w swoich myślach co by się stało gdyby nie powstało państwo Polskie rozgraniczające Bolszewie zbudowaną za pieniądze niemców, co by było gdyby nie kryzys przysięgowy. Warto zwrócić uwagę, że Niemcami rządziło wtedy SPD, a Lenin w odróżnieniu do Stalina miał bardziej życzliwy stosunek do socjaldemokratów.
 • --WIELKIE !!! WIELKIE !!! PODZIĘKOWANIE
  -dla AUTORA za ten tekst -od 20 lat nie czytałam tak BUDUJĄCEGO / OPTYMISTYCZNEGO artykułu / nawet jeśliby coś tam się nie zgadza /
  --ARTYKUŁ ten powinien STAĆ !!!! się MUSI !!! stać się OBOWIĄZKOWĄ lekturą -- MŁODZIEŻY POLSKIEJ
 • @Łażący Łazarz
  Poruszyłem tę kwestię w dość ograniczonej formie jako sojusz Polski z światem Islamu, w szczególności Turcją. Faktycznie omówienie tego rozwiązania jest warte osobnego artykułu. Tak na dobrą sprawę, z punktu widzenia interesów Polski to rozwiązanie jest najlepsze.
  Dziękuję za słowa pochwały. Mam nadzieję, że wizjoner taki znalazłby poparcie u polskiego społeczeństwa. Póki co obawiam się, że jest ono zbyt słabo uświadomione i nie rozumie potencjału tkwiącego w naszym państwie. No ale cóż. Trzeba polityzować masy. Tylko tędy droga.
 • Też tak to widzę
  a dlaczego ?
  prócz uwarunkowań terenowych to jest miejsce, gdzie ścierają się różnice i kiedy te przepływy staja się zbyt gwałtowne (tak jak teraz w przypadku globalizacji, którą można porównać do projektów nawadniania z ZSRR ;p) to na świecie robi się zawierucha.
  Nie wiem czy dobrze na to patrzę, ale ten region i w ogóle regiony zamieszkiwane przez Słowian miały tendencje do decentralizacji/fraktalizacji i ogólnej niechęci do władzy (bo co tu dużo gadać ... nie kochamy władzy) dzięki czemu napierające z obu stron kultury naturalnie się wlewały i wycofywały w zależności od tego czy były w rozkwicie czy upadku.
  Po prostu musimy mieć bogate, bezpieczne i przyjazne państwo, gdzie każdy będzie czuł, że panują równe zasady.

  Lubię jak ludzie puszczają wodze fantazji ... jednak to co napisałeś wcale nią nie jest... nawet uważam to za część naszej zbiorowej świadomości. Niektórzy to też czuja, ale jeszcze nie wiedzą o co chodzi.
  Potrzebujemy nowej i atrakcyjnej alternatywy dla siebie i świata.

  Pozdrawiam,
 • @Łażący Łazarz
  "Tylko żeby tak było w polskiej polityce musiałby sie pojawić silny wizjoner" - Łazarzu nadchodzimy ;)

  "co najważniejsze miałby odsłonięte miękkie podbrzusze Rosyjskie, chronione dzisiaj (ciekawe dlaczego) przez USA okupujące Afganistan." - z prostego powodu. Gdyby Chiny za wcześnie uderzyły... zanim Rosja się wzmocni to USA jest przegrane... bo Chiny wygrają. Wg scenariusza ta wojna ma zniszczyć oba państwa konkurencyjne.
 • @Łażący Łazarz
  Celtowie doszli tylko do Krakowa, Wandalowie to według szerokiego grona badaczy byli Słowianie. W swoich artykułach http://spodlasu.nowyekran.pl/post/28632,poskrob-ruska-a-znajdziesz-polaka

  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/28553,gdyby-hitler-wiedzial

  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/28381,lech-czech-i-polityka-historyczna

  przedstawiłem bardzo konkretne dowody na to, że starożytność Słowian została całkowicie zakłamana, a genetyka w niedługim czasie da nam jasne i oczywiste odpowiedzi, już w chwili obecnej większość naukowców na całym świecie utożsamia np kulturę Łużycką z Słowianami (oczywiście oprócz Polaków i Niemców). Istnieje nawet grupa, która ma całkiem spore poparcie, która twierdzi, że pod względem genetycznym mieszkańcy naszych ziem nie zmienili się specjalnie od prawie 10 000 lat. Tak na prawdę to wyniki badań z tego zakresu pojawiają się z dnia na dzień, a wszystkie twarde dowody pojawiły się w okresie ostatnich 5 lat. W artykule Lech, Czech ... przedstawiam natomiast liczne dowody nie związane z genetyką na zdecydowanie starsze datowanie ludów Słowiańskich na ziemiach Polski.
 • @Pablo Pakero
  Forum Polanum.

  Ja bym do tego dodał warunki klimatyczne. Zmiany. Wszelkie możliwe warunki i przystosowanie z tego wynikające pasujące do wszystkich praktycznie kultur. Człowiek jest zależny od natury. Łaska buduje na naturze. Tym czym ziemia obrodzi tym żyjemy.
 • @nakon
  właśnie, właśnie ...trafna uwaga. Zapomniałem. Nawet wiry mas powietrza kręcą się w okół Polski dzięki czemu chmury radioaktywne jakoś Nas omijają. :)
  Brak huraganów, trąb powietrznych, trzęsień ziemi ... mamy ogromny potencjał i dlatego duszą Nas w zarodku.
 • @Pablo Pakero
  Owszem. Żelazo hartuje się w ogniu i wodzie.
 • @nakon
  Znaczy chciałem dopowiedzieć, bo może to być źle zrozumiane. Dlatego że mamy takie zmienne warunki, które nas też zmuszają do zdwojonego wysiłku, w których natura się wyzwala to nie mamy żadnych innych poważnych kataklizmów. Coś za coś. My akurat mamy takie krzyżowe warunki.
 • @Mirek
  napisał:
  "Rzeczpospolita Złoty Wiek"

  Proponuję poprawkę z "Rzeczpospolita" na:

  "Rzeczypospolita"...

  :-)
 • Materiał świetnie napisany...
  * * *
  Chociaż, jest w nim sporo tzw. "wishful thinking", czyli "pobożnych życzeń", albo "myślenia życzeniowego"...
 • @Andy-aandy
  Przede wszystkim pobożnym życzeniem jest to, że to my zadecydujemy czyim sojusznikiem będziemy. Póki co Polska jest rozgrywana, a nie Polska rozgrywa.
 • @Andy-aandy
  "wishful thinking" - chcesz być wielki? ... zachowuj się jakbyś już Nim był ;)
 • re
  Nie chcę się kłócić bo temat nie jest jednoznaczny i wywołuje spore emocje. Kultura przeworska identyfikowana jest z plemieniem Lugiów. Są na to świadectwa historyczne zawarte w pracach rzymskich historyków. Lugiowie walczyli wspólnie z Rzymianiami. Rzymianie handlowali z Lugiami. Lugiowie nie mówili w językach słowiańskich czy protosłowiańskich.

  The Lugii, Lugi, Lygii, Ligii, Lugiones, Lygians, Ligians, Lugians, or Lougoi were an ancient Germanic tribe attested in the book Germania by the Roman historian Tacitus. They lived in ca. 400 BC–300 AD in Central Europe, north of the Sudetes mountains in the basin of upper Oder and Vistula rivers,

  The next information about the Lugians comes from Cassius Dio's work Roman History, in which he mentions events of 91–92 during the reign of emperor Domitian. The Lugii allied themselves with the Romans and asked them for help against their western neighbours, the Germanic Suebi tribe. Domitian sent 100 horsemen to support the Lugians.

  Królowie Lugiów nosili celtycko-germańskie imiona a nie słowiańskie.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Marbod

  Słowianie to inna bajka... Ale każdy niech wierzy w tą w którą chce.
  Twierdzenie że 90 % badaczy zachodnich identyfikuje KP z ludami prasłowiańskimi nie jest poparte faktami. Podobnie jak badania genetyczne. Badania genetyczne czego lub kogo? haplogrupy H1a równie silnej nad Morzem Czarnym? A czyż Polacy od wieków nie wywodzili swego rodowodu od czarnomorskich Sarmatów? :)

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Przeworsk2.PNG

  Kolor zielony obejmuje plemiona Lugiów... Czy wg autora Lugiowie to też Słowianie?

  Ale reszta artykułu jak najbardziej ok. tyle że lepiej pisać o Międzymorzu...

  A czy Polska zadecyduje o losach świata? Być może. Ale to ktoś inny pociąga za sznurki.
 • @Łażący Łazarz
  Ja mam O Rh - ;) Może pochodzimy od Basków? ;)
 • @Andarian
  Żeby coś znaczyć trzeba przetrwać burze (co nam zawsze słabo wychodzi) i rozwijać się - tu też jest problem zawsze po każdym resecie. PiS nas do chwały nie doprowadzi, można przewidzieć iż oprą się na USA-Izraelu, oczywiście zakładając że za 2-3 kadencje, za 8-12 lat jednak system nwo pozwoli im wygrać za cenę WIELKICH KONCESJI, ustępstw, szczegółowych paktu, de facto nowego okrągłego stoliczka z tymi dla których rosną już drzewa na domki z zapadniami.

  Moja idea Globalnego Międzymorza Polskiego, (albo Polskie Międzymorze Globalne) jest też chyba ciekawa. Mniej liczyć na kordon wokół Rosji, zbierać NAJPIERW sojuszników wszędzie tam gdzie to możliwe, np poczynając od Skandynawii czującej się dość pewnie, acz na Niemców, Rosję patrzących z ukosa. Świat skurczył się. Mamy dostęp do morza, transport lotniczy, łączność, media, nie trzeba graniczyć z sojusznikami, to infantylizm geostrategiczny.

  Słowem doprowadźmy do takiej sytuacji, że ewentualnie zaatakowana Polska ma kilkadziesiąt krajów sojuszniczych na całym świecie łącznie z państwami najpotężniejszymi na Ziemi, także wokół ewentualnych agresorów. To samo co do handlu, współpracy np w eksploracji kosmosu. Kto nam wtedy podskoczy? My będzie nadawać ton jako jeden z kluczowym graczy, mały ale sprytny i z silnymi kumplami, na dodatek gromadą mniej silnych, ale co gromada to gromada.

  Poza tym nasza misja katolicka w ramach tworzenia Królestwa Bożego na ziemi. To jest jeszcze ważniejsze. Po co żyjemy? Żeby jak zwierzęta dać początek nowemu pokoleniu tylko?
 • @Acontrario
  A bo to zachodnim naukowcom można wierzyć? Nawet obraz świata jaki znamy jest zmanipulowany tak że Germania leży w centrum świata.
 • @Marek Kajdas
  Nie napisałem, że to Polacy zadecydują o losach świata, tylko Polska. To w czyich rękach się znajdzie. Gdybyśmy byli niepodlegli moglibyśmy mieć na to znaczący wpływ. W chwili obecnej nie jest to możliwe. Faktem jest, że świat się skurczył. Mimo wszystko w obliczu konfliktu militarnego lepiej jest mieć sojuszników bliżej niż dalej. Nie będę uzasadniał tego stwierdzenia bo szkoda na to czasu. To jak Polska powinna zachować się w zmieniającej się sytuacji geopolitycznej, to już zupełnie inna kwestia. Osobiście skłaniałbym się ku koncepcji Międzymorza, jednak należy pamiętać, że Polska nie może popełnić tego błędu co zawsze i powinna być pierwszym spośród wielu członków tego tworu, a nie pierwszym nad wieloma. Subtelna różnica, ale zasadnicza.
 • @Acontrario
  Czytałeś Germanię Tacyta? Nie zastanowiło Cię nigdy dlaczego wyróżnił grupę plemion Suevów, nie zastanowiło Cię nigdy, że cała ta grupa zamieszkiwała tereny dzisiejszych Słowian. Nie zwróciłeś uwagi na to, że Suevowie posługiwali się wspólnym językiem, różnym od innych mieszkańców Germanii. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Lugiowie nie mówili w językach słowiańskich? Marbod był przywódcą Markomanów, którzy nie byli zaliczani w poczet Suevów. A najsławniejszy Suevski władca nosił imie Radogosta. Temat ten jest faktycznie bardzo niejednoznaczny. Przeczytaj mój artykuł Lech, Czech i polityka historyczna. Tam przedstawiam bardzo konkretne argumenty.
 • @Autor
  Kiedyś oglądałem na youtube komentarze po słynnym wystąpieniu Tuska w PE, otwierającym naszą prezydencję.
  Pod spodem jakiś obcokrajowiec napisał, że Polacy chcieliby innych pouczać, a sami nie potrafią się samodzielnie rządzić w swoich granicach :-(
  Ja bm wolał, byśmy coś sensownego zrobili u siebie, zanim zaczniemy rozmawiać o geopolityce. Choć z drugiej strony doceniam rolę polskiej mitologii w kształtowaniu tożsamości.
 • @Jerzy Wawro
  Nie można mówić o robieniu czegoś u Siebie bez uwzględniania geopolityki. Państwa nie są dzisiaj oderwane od siebie. Istnieją wzajemne zależności. W chwili obecnej dla przykładu Polska jest zależna od Niemiec i Rosji. Cały artykuł miał uzmysłowić czytelnikowi jak wielki potencjał tkwi w naszym położeniu geograficznym. By korzystać z tego potencjału musimy być niezależni i to nie podlega dyskusji. Temu obcokrajowcowi trzeba było odpisać, że rządziliśmy soba całkiem nieźle do momentu, gdy nasi uroczy sąsiedzi nie postanowili nas zniszczyć, a i Herkules dupa kiedy ludu kupa.
 • @Jerzy Wawro
  Jurek, nie zrobisz nic u siebie jak sobie nie uzmysłowisz swoich mocnych i słabych stron w geopolityce. A to jest pierwszy krok.
  Jeżeli będziesz sam do siebie podchodził jak do "brzydkiej panny na wydaniu" to nie ma co mówić o samostanowieniu.
  Sun Tzu :))) się kłania, a sąsiedzi nie będą się przyglądać jak im Polska się na samodzielność wybija.
  Będą knuć, przede wszystkim podkopując wiarę w Naszą Niepodległą :))
 • @Mariovan
  Łaska buduje na naturze.

  a jeżeli chodzi o resztę to

  "Co nam obca przemoc wzięła szablą odbierzemy"
 • @nakon
  Wolałbym abyśmy odebrali to mądrością naszego narodu.Pozdrawiam
 • NIC O NAS BEZ NAS
  czyli wszystko jasne

  ;-) świetny tekst

  pozdrawiam
  AS
 • @kanton
  Oczywiście. To jest poniekąd przenośnia.
 • Polska może zdecydować o losach świata!
  Potencjalne możliwości a efektywne wykorzystanie to dwie różne sprawy. Najpierw trzeba chcieć oraz móc, aby nawet przemyślane zamiary z sukcesem zrealizować. Imperium rosyjskie nie rozwinęłoby się, gdyby nie konsekwentne działania Piotra I. W Polsce wtedy brakowało mądrego i silnego przywództwa. Teraz jet podobnie. Rozwój sytuacji w Europie i na świecie może sprzyjać temu, co jest w tytule artykulu, ale to nie stanie się samoistnie. Potrzebni są odpowiedni ludzie. W innym razie ktoś zrobi to za nas Polaków, a nami się tylko posłuży. Nie wykorzystaliśmy nie tylko politycznie sukcesu pod Wiedniem, a wygrywając II wojnę światową, przegraliśmy późniejsze 45 lat i nadal przegrywamy. Byłoby wskazane ten trend odwrócić.
 • @Analityk
  W tytule napisałem, że Polska. Nie jest to tożsame ze słowem Polacy. Kto kontroluje Polskę, kontroluje świat. Tak to już jest ułożone. Od losu Polski zależna jest sytuacja geopolityczna na świecie.
 • Podobno o.Klimuszko widział przyszłą Polskę promienującą na Europę
  Oby potencjał tkwiący w narodzie przerodził się w czyn i rzeczywiście Polska stałą się krajem, o którym się dobrze mówi i chce być z nim w sojuszu. Ktoś z komentujących wspomniał Białczyńskiego, który od lat zajmuje się badaniem prehistorii Słowian link do jego niezwykle bogatej strony http://bialczynski.wordpress.com/
 • @Andarian
  Ma Pan oczywiście rację.
 • @grazss
  "Tak, a propos': a czyim sojusznikiem jest teraz Polska?"

  np Izraela i to łączy wszystkie partie z sobą, szczególnie mocno Izrael popiera PiS licząc że w ten sposób wkupimy się w ŁASKI USA. Gówniane rachuby, połowa tych co na to liczyli dosłała zapłatę w Smoleńsku. Można było przewidzieć ryzyko zamachu i tzw WYPADKU na wystarczająco duże żeby odpuścić samoloty przynajmniej.
 • @Andarian
  Trochę poppolityka, ale w zasadzie ma Pan rację.

  Też się zastanawiałem dlaczego Polska i polskość są tak zaciekle atakowani.

  Jest trochę błędów - traktuje Pan USA jako odrębną siłę polityczną, gdy jest to pies, którym macha ogon (Izrael).

  Idea Cywilizacji Polskiej - jest właśnie oparta na bardzo bliskich skojarzeniach.
  A w polityce - stawiam na przychylną neutralność względem Rosji, co pozwoli im na przeciwstawienie się Chinom, Bliską współpracę z Turcją i szlaban na Germanów tudzież tępienie judaistów (nie fizyczne - ale wykazanie, że ich koncepcje są do obśmiania).

  (Napisałem już tekst, który ma być wykorzystany w sobotę - zaprezentuję go po tym terminie).

  A teraz mam propozycję - to zamieszczę jako osobną notkę - ale specjalnie dla Pana - definicja polskości:

  Polskość - to wolność ograniczona miłością.

  Proszę to przemyśleć.
 • @Tomasz Urbaś
  Istotnie Rzym docierał pośrednio aż do Bałtyku szlakami handlowymi, a handlarzami (w tym niewolników) zapewne z reguły bywali żydzi. Rzecz jasna było to równolegle rozpoznanie wojskowe, geograficzne, sporządzanie map, zbieranie istotnych informacji, budowa siatki, sieci faktorii. Przynajmniej w sensie właścicielsko-decyzyjnym, dowodzenie wyprawami i całym handlem. Przyznam że nie mam pojęcia czy Słowianie są ludem miejscowym, czy napływowym, ale zdaje się jednak napływowym. Nie rozstrzygam, ale wydaje mi się iż można to stwierdzić odpowiednimi badaniami, powinny się znaleźć na to pieniądze. Trzeba porównać może i genotyp znajdowanych szczątków w interesujących nas okresów, poza tym umiejętności ludów sprzed V wieku i już Słowian po VI wieku.

  Gdyby ludy sprzed Słowian odeszły, czy też zostały w pień wymordowane, to ich unikalne umiejętności wygasłyby bezpowrotnie. Budowa grodów, chat, umocnień, wszystko jest do zbadania także w oparciu o już zgromadzone fakty. Tu także toczy się polityka historyczna od wieków. Historykom niepolskim (np żydowskim czy niemieckim, rosyjskim) może chodzić o zupełnie inną "prawdę" od obiektywnej, dla nas istotnej. Stąd kiedy słyszę że np Pawła Kowala "wychowała" taka i taka historyczka, to cóż z niego mogło wyrosnąć? Łobuz z PJN i tyle ;)
 • A ja dzis mialem wizje widzialem stado baranow w okowach idace na rzez poprzez
  powywracane slupy graniczne z napisem Polska tylko gdzie niegdzie jakies nieorzniete wychudle watachy wilkow chowaly sie po lesie bezradnie przygladajc sie upadkowi Polski zawodzac beznadziejnie Jeszcze Polska nie zginela.Trzeba sobie jasno postawic pytanie czy po 10 kwietnia 2010 jeszcze naprawde Polska istnieje?Czy wlasnie wtedy nie dokonala sie polska Libia?
 • @Andarian
  "skłaniałbym się ku koncepcji Międzymorza, jednak należy pamiętać, że Polska nie może popełnić tego błędu co zawsze i powinna być pierwszym spośród wielu członków tego tworu, a nie pierwszym nad wieloma. Subtelna różnica, ale zasadnicza."

  I tu się trochę różnimy. Uważam że Polska ma być liderem i przewodnikiem tego projektu. Nie twórzmy kabaretu, czy kolejnego tworu bez znaczenia dla nas. My narażamy d... i my mamy tym kręcić, bo kto? Zawsze znajdą się jacyś ONI, jacyś bratankowie typu Węgier Sarkozy. Nie nie i jeszcze raz nie. Polska na czele i JUŻ :)

  ŁŁ opisuje właśnie kabaretowe Międzymorze w sam raz na wielkie lanie od kogokolwiek mocnego, a wtedy zacznie sojuszników ubywać. Łatwo przewidzieć zdradę np Ukrainy, zresztą na nich dłuuuugo jeszcze nie można liczyć, a są państwa jak Skandynawia, które JUŻ można mieć po swojej stronie w niektórych sprawach. Na katolicyzm nie przejdą, gejów wspierać będą, socjalizm opiekuńczy mają, sympatie do lewicy, ale jednak chcą przeciwwagi do Niemiec-Rosji, zwłaszcza Rosji. Skończcie z tym szukaniem utopijnych już "przyjaznym nam" Słowian, nie na tym polegać ma XXI wieczne Międzymorze Polskie. Zapanujmy nad Bałtykiem na razie, bo tracimy tu wszystko i całe swoje zaplecze, niedługo nie będzie niczego ;)
 • Bardzo ciekawy tekst
  piękna baśń z tak chwytajacym nas Polaków za serce tytułem i ku pokrzepieniu serc! Tylko czy aby na pewno?
  Niezaleznie od intensywności dywagacji o genetycznym trwaniu słowiańszczyzny na ziemiach obecnie polskich, o rodowodzie słowiańszczyzny z kontrkoncepcjami mówiącymi o wpływach innych plemion to istota wynikajaca z artykułu jest taka, że miejsce na globie ziemskim , które chwilowo zajmuje państwo polskie jest pewnego rodzaju nazwijmy to centrum wydarzeń. Tylko nie wynika z tego, dla nas żyjących tu współcześnie ludzi, bez względu na to jakie geny przemieszały się w tym co otrzymaliśmy w spadku od naszych przodków - żaden dar od losu. Nam mieszkańcom Polski grozi rozpędzenie po świecie i (lub) fizyczna likwidacja. Jeśli nie Polska to jakieś inne państwo z ta albo inną nazwą zajmie te ziemie (ot chociażby Judeopoplonia) a za 1000 lat jakiś badacz stwierdzi, że typowo słowiańskie geny, które trwały na tych ziemiach przez 4 czy 10 tys lat nagle zniknęły, wymarły. Dziwi mnie więc hurraoptymizm. Albo i nie dziwi; tak bardzo potrzebujemy dobrych wieści, że chwytamy się jak tonący brzytwy. Jednak prawda jest taka, że Polska jako państwo może i przetrwa ale nie będzie ona wiele wspólnego z żyjącymi tu dziasiaj tymi, którzy określaja się Polakami, patriotami, katolikami.
 • A to Polska właśnie !
  Kilkadziesiąt komentarzy i można powiedzieć , że Polacy nie będą w najbliższym okresie rządzić Polską . Mają zbyt dużo przeciwstawnych koncepcji.
  Moim zdaniem pozycja Polski jest pochodną przebiegu na jej terytorium podziału pomiędzy stronnikami katolicyzmu rzymskiego i zwolennikami prawosławia . Pamiętamy ,że Polska , o której jest napisane w poście to współczesne tereny Rzeczpospolitej Polskiej ,Republiki Białorusi i Ukrainy . Serce świata jest podzielone na trzy części !!!
  Oczywiście ,jeżeli chrześcijaństwo przegra z indyjskim lub chińskim światopoglądem , to również rola naszego regionu ulegnie znaczącej modyfikacji . Przez ostatnie tysiąc lat znaczenie Polski wynikało z roli jaką była w stanie odegrać w świecie chrześcijańskim .
 • -- pytanie DLACZEGO ?? Polakom się NIE UDAJE !!!!
  ---Polacy POPEŁNIAJĄ ZAWSZE ten sam BŁĄD !!!!! opozycja wtula się w ludzi kościoła ----------a TAM NIKT !!!!! NIE JEST ZAINTERESOWANY SILNĄ POLSKĄ !!!!! kościół żyje z POLSKIEJ TRWOGI !!!!!!!!!!!!! a alians z niedajbóg inną religią ??? TRWOGA !!! nie do zaakceptowania
 • @Andarian
  Ukłony dla tego który pisze o sobie "Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat." i pisze o Polsce jutra. Dzisiejsza skończyła się gdzieś pomiędzy Warszawą a Moskwą... ponoć w drodze nad Smoleńskiem. Na razie mamy zmierzch.
 • @Łażący Łazarz
  Polska przetrwała ,bo miała szczęście mieć w swojej historii ludzi samodzielnych .
  Choć niestety nie mało jest karierowiczów . Proporcja pomiędzy tymi dwoma typami charakterów implikuje zachowania polityczne Polaków .
  Co do roli KRK w naszych dziejach ,to zdania są podzielone.

  "...4 maja 1418 nie wpuszczeni do pałacu papieskiego Polacy dostali się do niego siłą wyłamując bramę.
  9 maja Zawisza Czarny z Garbowa i Janusz z Tuliszkowa w obecności papieża oświadczyli, że czci króla polskiego będą bronić "gębą i ręką" i uzyskali od Marcina V potępienie traktatu Falkenberga. ..."
 • @Avern
  No cóż. Las mam za plecami, a przede mną rozciąga się piękna panorama na podbeskidzie z Babią Górą w tle. Polska jutra kiedyś nadejdzie. Mam nadzieję, że jeszcze ja będę ją budował, a nie moje wnuki. Dzisiejsza skończy się gdy pogrobowcy PRL zejdą ostatecznie ze sceny. Zarówno Ci z prawej jak i z lewej. Mój świętej pamięci ojciec po 89 powtarzał, że z Polską jak Żydami. 40 lat musimy się przeczołgać po pustyni by w końcu było normalnie. Jakiś czas temu zrozumiałem, że miał rację. Na szczęście jesteśmy już za półmetkiem.
 • @zbigniew1108
  "Przez ostatnie tysiąc lat znaczenie Polski wynikało z roli jaką była w stanie odegrać w świecie chrześcijańskim ."

  Mądrze Waść prawisz, pozostaje nam Polakom zbudować nowy projekt katolicki i stać się globalnym liderem jako Katolicki Naród Polski w Katolickiej Polsce. Oczywiście rad niektórych watykańskich kardynałów z ich zespołów papieskich nie posłuchamy - piję do poparcia new world order przez czarnoskórego masona, czy ich sługę, może pożytecznego idiotę, a może przyszłego papieża wg proroctw. Żadnego banku światowego, rządu światowego itd. to diabelstwo jeszcze baaaardzo dłuuugo, kiedyś ludzkość do tego dojdzie sama, demokratycznie, będą wyzwania dajmy na to istotnie globalne, nawet kosmiczne. Nie mogą jednak silni narzucać siłą swojej woli jak teraz.

  Zyskamy znaczenie nie tylko wśród chrześcijan, przecież to jest ruch oporu przeciw new world order. Damy przykład całej ludzkości niezależnie w co wierzą. Zatem dlaczego NE, PwP nie kreuje projektu katolickiego? To że będzie katolicki nie znaczy że nie ma tam miejsca dla grzeszników, niekatolików.

  Łazarzu? Nawet nick masz tak wymowny. To zobowiązuje. Nie chcecie Ruchu Jana Pawła II (niektórzy na NE chcą jednak!), to niech będzie ruch katolicko-patriotyczny bez patrona. Nie ma w Europie chyba żadnego politycznego ruchu katolickiego. Bylibyśmy pierwsi. Najwyższy czas zanim będzie ZA PÓŹNO. Czy to taki absurd żeby w sejmie było chociaż koło katolickie? Nie rozumiem takiej Polski, niby Bóg na czele, a naprawdę na końcu...
 • Bardzo ważne jest to:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7389&Itemid=115

  Warto przeczytać!
 • @Andarian
  Ciekawe co na to by powiedział historyk Bronisław K. i historyk Donald T. Chyba bez konsultacji u historyka Tomasza N. się nie obejdzie...

  Europie silne, samowystarczalne państwa są niepotrzebne bo skończyłaby się hegemonia Niemiec i Francji, które dopiero co ją sobie wywalczyły i starają się utrzymać. Rosja by im się przydała by swe wpływy przyklepały ale na to chyba mają jeszcze za mało ikry. Kolejny mandat Putina może jednak ich zbliżyć. Jedna arteria już prawie istnieje czyli pierwsze koty za płoty, a potem to już może pójść jak po maśle...
  Dziękuję za arcyciekawy artykuł.
  Pozdrawiam.
 • @pionek
  Warto!
  Choć to nie jest takie nowe.
 • @Acontrario
  Baskowie od Nas - tj od Chryzostoma Paska ;-)

  też mam ORH
 • @Marek Kajdas
  Prawdopodobnie zaraz pomyślisz ,że " nie mądrze Waść prawisz " .
  Ja zwracam uwagę na niebezpieczeństwa dla Polaków orientowanie się w polityce na Watykan . Stąd przykład Zawiszy Czarnego .
  Nie wierzę w żadne świeckie ruchy katolickie ,które nie będą podporządkowane polityce KRK.
  A ta obecnie jest określona również w encyklice Benedykta XVI .(piszę o tym na swoim blogu w postach "NWO=dobro oczekiwane? ).
  Chrześcijaństwo to pojęcie o wiele szersze ,niż polityczna historia katolików.
  Aby myśleć o losach świata , musimy dobrze zrozumieć własne losy .
  Nie tylko przez lekturę propagandy niemieckiej ,rosyjskiej czy watykańskiej .
  Im mniej dokumentów ,tym większa potrzeba starannego myślenia. Szukanie pod kogo się podpiąć nie prowadzi do żadnej istotnej zmiany.
  Dlatego jeszcze jakiś czas będziemy lawirować . Inne narody mogą nazwać to bardziej brutalnie , np.prostytuować .
 • @Marek Kajdas
  "Czy to taki absurd żeby w sejmie było chociaż koło katolickie?'
  Panie Marku, jasne ze nie absurd ale przecież Łazarz z tego co mi wiadomo jeszcze w sejmie nie działa, wpływu na to co tam się dzieje bezpośredniego nie ma, a i nie wiadomo czy będzie miał.
  Ruch czy partiaotwarcie katolicka wbrew wszystkiemu w każdym razie to piękna idea warta poparcia.
 • @koolart
  Spytaj hierarchów,czy poprą taką partię ?
  Próby już były .ZCHN ,LPR .
  Doświadczenia są . Czy piękne ? Może tak ,ale narodowi się nie spodobały.
 • @koolart
  A czy to taki absurd , aby w Sejmie było chociaż koło polskie ?
  Takie ,które by myślało o Polakach ,a nie o tym ,jak ich wydoić ?
 • Autor
  Bardzo ciekawe spojrzenie. Jej warunkiem jest jednak podmiotowość Polski, tymczasem jej brak. Czy zdążymy ją zbudować?

  Pozdrawiam,
 • @koolart
  Ba ,nawet jednoosobowa reprezentacja polskiej mniejszości narodowej .
  Na wzór niemieckiej . Aby mogła ta nawet JEDNA OSOBA wypowiadać się:
  - nie o wolnym rynku ,
  - nie o tym , na ile set lat można zadłużyć Polaków w bankach zagranicznych , bo w Narodowym Banku Polskim konstytucyjnie nie wolno rządowi zaciągać kredytów na sfinansowanie państwa polskiego,
  -nie o komisjach śledczych hazardowych , " i w czasopismach" ,etc.etc

  tylko o tym :

  -co robić ,aby Polacy nie wymierali
  -co zrobić , aby nie musieli , jak za zaborców , "za chlebem , Panie ,
  za chlebem" emigrować w nieznane
  -co zrobić , nie wstydzili się być Polakami w Polsce .

  Potrzebny jest GŁOS WOŁAJĄCY NA PUSTYNI.
 • @zbigniew1108
  Polecam to na początek:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11705&Itemid=4
 • @pionek
  Ciekawy materiał ,ale adres do korespondencji błędny : bud[@]icpnet.pl ???
 • O czym wy kochani mazycie o kole polskim w sejmie przeciez byc Polakiem
  a w dodatku patryjota w Polsce nie jest COOL a wrecz przeciwnie zostanie sie okrzyknieteym przez polskojezyczna i swiatowa prase jako faszysta czy jakis homofon. W Polsce ludzie wstydza sie wywiesic polska flage nie potrafia, albo nie chca, a bardziej sie boja publicznie okazac swoj patryjotyzm swoja milosc do ojczyzny do wszytkich historycznych zwyciestw.Obawiaja sie wrecz byc Polakiem w Polsce.Strach byc Polakiem to cala prawda zawarta w tytule ksiazki wydanej kilkanascie lat temu staje sie realnoscia.
 • --wstyd być Polakiem ---
  -po 1989r -prawica okrągłostołowa przejęła władzę w Polsce -KRAJ dryfował w kierunku , który nakreślił balcerowicz i kościół -KAT NARODU POLSKIEGO i jej GOSPODARKI - rozdawał wszystko i WSZYSTKIM !!! tylko nie Polakom -- kościół GRABIŁ WŁADZĘ w Polsce i nad NARODEM POLSKIM -w TV zamiast bajek z morałem / teleranków UCZĄCYCH !!! / programów patriotycznych dla dzieci - pojawiły się msze z Watykanu i biskupie gadające głowy -Polska została ROZDARTA na PÓŁ -żadna połowa jednak nie służyła POLSKIEJ RACJI STANU a partykularnym interesom grup SZABRUJĄCYCH --polski Naród POZOSTAŁ SAM !!! ze swoją codzienną tragedią -brakiem pracy -chleba-pieniędzy itp.-JAK NOWORODKI porzucone na pastwę losu -tak Polacy radzili sobie z nieznanym , które codziennie ich zaskakiwało --gdzie nie gdzie odzywały się głosy sprzeciwu -ZAGŁUSZANE !!!!!!!!! totalnie przez SZUM pobytu JP2 w Polsce i wmawianie Narodowi , że wszystko będzie dobrze BO ON CZUWA -w tym samym czasie Polacy zaczęli wyjeżdżać za chlebem -NIKT ICH NIGDY jednak nie uczył !!! jak wygląda praca tam w RAJU - w którym momencie zamienia się z Polaka w bezimiennego robola do wykorzystania -w kraju NIKT !!! już nie mówił o dumie z bycia Polakiem --KATOLIK / POKOLENIE JP2 -to był NOWY CZłOWIEK wyhodowany po 89r -----POLSKOŚĆ i DUMA wynikająca z bycia Polakiem -ZOSTAŁA ZAMILCZANA !!! przez WSZYSTKICH !!!! komu ona była na rękę -PATRIOTYZM związano węzłem gordyjskim z kościołem -ODCIĘTO !!! Polaków Patriotów od wpływu na swoją Ojczyznę i jej losy -RDZEŃ POLSKI zajęły przechrzty
  -wspomagające się KONKORDATEM , który stał się gwozdziem do trumny Narodu polskiego - my Polacy / Słowianie -NARÓD prostoduszny / naiwny / bojący się grzechu -POZBAWIONY DUMY -giniemy -MY POLACY DZISIAJ !!!!!! NIE MAMY nigdzie PRZYJACIÓŁ !! świat przyspieszył -KAŻDY WALCZY o PRZETRWANIE -najwięcej do stracenia ma Watykan !!!! a Polska jest jego OSTATNIM !!!! bastionem - jaki wróg nie wykorzysta tej ścieżki -- już nie można się połapać , który biskup to OPCJA niemiecka / ruska / żydoska / watykańska -TYLKO POLSKIEJ NIE MA !!!!!!!! pozostają jednak pożyteczni idioci
 • @zbigniew1108
  Poszukajmy takiego posła, może się uda znaleźć Rejtana, rzecznika obywateli, różnych środowisk patriotycznych, wykluczonych itd Z posłów PiS w moim okręgu 12 spokojnie można odliczyć Szydło i Szczerskiego (nawiasem to człowiek Ziobry, Staniszkis), ale można spróbować z

  Marek Łatas i może Marek Polak już z mniejszą wiarą w niego. Najbardziej Łatas, gdyby Go ośmielić... usłyszałaby o nim cała Polska wreszcie, cały Naród Polski na całym świecie...nie każdy może mieć swoje pięć minut w historii. Już dość się nasiedział w sejmie bezczynnie, pora działać. Przez 4 lata nic Mu PiS nie zrobi. Później może startować na senatora z NE, czy samodzielnie całkiem gdyby Go PiS wyklął za ową misję, ale może nie będzie aż tak źle.

  @koolart
  ŁŁ może wszystko, w końcu NE to media i polityka jednocześnie :)
 • @zbigniew1108
  Bóg na czele, a nie Watykan i jacyś może trefni masoni w otoczeniu Papieża. Zatem co innego ruch katolicki tak rozumiany, bez kościelnej osobowości prawnej (czyli tej bezpośredniej podległości), a co innego wydumana zależność od Watykanu, to jest jakaś wręcz paranoja. Prawica nie używa takich argumentów. W głowie się to nie mieści. ZCHN był sterowany z Watykanu? :):):)

  Chrześcijaństwo to chrześcijaństwo, mnie chodzi o ruch katolicki i basta. Konkretnie i tyle.
 • @ninanonimowa
  Mocne . Ale niestety ,nie mogę powiedzieć , że nieprawdziwe . NINANONIMOWA dziękuję Ci za ten opis mojego życia od okresu studenckiego do dzisiejszego okresu starszyzny plemiennej .
  Na swoim blogu piszę , że jestem rozczarowany ostatnimi 30 latami . Zwodzony hasłami bez planu ich realizacji . Pomóżmy naszym dzieciom
  i wnukom /jestem już dziadkiem /, aby nie musieli tracić swojej energii na służenie tym , którym służyć nie przystoi .
  Odsuńmy się ze swoimi pieniędzmi od lojalistów watykańskich , niemieckich lub rosyjskich a zobaczą młodzi Polacy ich prawdziwe "patriotyczne " oblicze .
 • @Marek Kajdas
  To kto będzie oceniał ,czy to jest katolickie ,czy nie ?
  TY ?
  Myślę , że bez nadzoru watykańskiego , niemożliwe jest nazywanie czegokolwiek katolickim.

  O ZCH wspomniałem tylko jako o propozycji partii katolickiej .Był w to mocno zaangażowany ówczesny Przewodniczący Episkopatu Polski ,Józef Glemp ,kardynał watykański .
 • @Marek Kajdas
  Łazarz to NEo :)
 • @Andarian
  Błędów nie popełnia ten, co nic nie robi. To jest sukces, że poprawiłeś, bo są tu tacy, którzy polską pisownię mają w ....... Mówisz jak do krowy na rowie, a tu nic. Pozdrawiam.
 • Ale to już było...
  Czasy Ostateczne ,które właśnie nadeszły sie wypełniają.
  Papieża już daliśmy światu.
  Polska zawsze odradzała sie przez upadek i tak również będzie tym razem.
  Na potwierdzenie tezy autora XIX wieczne proroctwa oraz słowa s.Łucji i niemieckiej stygmatyczki Teresy Neumann.

  LODOVIC ROCCA, franciszkanin,prorok:
  "Polska powstanie wolna i będzie jednym z najpotężniejszych mocarstw w Europie. Pod hegemonią Polski Słowianie połączą się i utworzą własne katolicko-Słowiańskie mocarstwo Europy, którego granicami będą: Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina. Wspólnie wypędzą Turków z Europy. Z Konstantynopola zniknie Półksiężyc, a zapanuje z powrotem Krzyż. Przy końcu wojny europejskiej czarny lud przyjdzie Polsce z pomocą, w czasie gdy liście z drzew opadać zaczną. Z gruzów i popiołów powstanie Polska i dojdzie wreszcie do porządku i spokoju w sprawach wewnętrznych. Będzie mieć swojego króla z prastarego rodu książęcego, krwi słowiańskiej, o wielkim umyśle i duchu, a języka polskiego uczyć się będą na wszystkich uczelniach świata. Wielu zdrajców zostanie wygnanych z granic Polski. Najwyżej Bóg wyniesie Polaków, gdy dadzą światu wielkiego papieża. Polska zawrze wieczną przyjaźń z Turcją, która po wieki zachowana będzie."

  SIOSTRA ŁUCJA, wizjonerka z Fatimy:
  " Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (...). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa."

  Niemiecka stygmatyczka TERESA NEUMANN:
  "Wy, Polacy macie do nas, Niemców, żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta.Wy możecie czuć się spokojni (...). Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już nic złego nie stanie."
  "W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy."
  Dla chętnych inne proroctwa dotyczące Polski:
  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=243%3Aproproctwa-o-polsce&catid=35%3Ana-gownej&Itemid=1
 • @zbigniew1108
  "Ba ,nawet jednoosobowa reprezentacja polskiej mniejszości narodowej ."...
  jednoosobowych to może znalazłoby się nawet kilka, ale nikt w tak małej liczbie- sile nie odważy się wychylić.
 • @RJCHK
  "Wielki mąż z Ameryki roztoczy nad jej granicami swoją przemożną opiekę, pod którą w wielkiej szczęśliwości królować będzie".

  http://www.burnart.republika.pl/przep/rocca.html

  " Poza krajowe posiadłości, kolonie od wielu się oderwą. Jedynie czarny ląd zostanie podzielony między Polskę a Anglie"

  http://www.burnart.republika.pl/przep/rocca2.html

  Zatem będzie gdzie zdrajców odesłać... na polski Madagaskar? ;)

  Co, kogo miał na myśli zakonnik? Jednak sojusz z USA na nowych, dobrych dla nas zasadach, cud prawdziwy chroniący nas przed sąsiadami? Czy raczej NIESTETY status "królestwa", ale pod "opieką" new world order USA. Pomoc "czarnego luda" też jest ciekawa, nawiasem nie mam nic przeciwko sojuszowi Polski z całą Afryką, ale bez sprowadzania imigrantów z którymi same problemy, nawet studentów nie chcę i poetów zarażających nasze dziewczyny HIV-em, syfem. Jak mieliby przybyć żołnierze z Afryki do nas? Od południa, okrętami przez Bałtyk, samolotami na pewno nie. I czy wrócą do domu po wojnie.... hehehee obsadzimy nimi Niemcy.

  RPA ma świetną broń. Tak nawiasem i sporo własnych rozwiązań, zatem mają zbrojeniówkę na wysokim poziomie.

  http://www.konservat.pl/artykuly/gal/mapka.jpg

  http://www.konservat.pl/artykuly/artyk002_2.htm
 • @zbigniew1108
  Katolicka osobowość nie musi być kościelna jak typowych, znanych wszystkich ruchów, organizacji łącznie z Caritasem, Akcją Katolicką itd To są organizacje erygowane, zakładane przez Kościół i biskup ma tam pełnię władzy, mogą zrobić co uznają za stosowne w ramach statutu z mocą prawa kościelnego uznawanego przez odpowiednie ustawy, konkordat.

  PRYWATNE STOWARZYSZENIE WIERNYCH (zatwierdzone prze władze kościelne) możemy zaś sami jako zwykli obywatele założyć jako ruch katolicki i będzie wtedy FORMALNIE katolickie (po zatwierdzeniu). Oczywiście konieczna jest współpraca żeby owa zgodność była, ale nikt nam nie będzie niczego siłą nakazywał jak w organizacjach zakładanych przez stronę kościelną, które gasną. Ludzie jednak chcą wolności, a nie groźby z kurii, jakiejś ustawki itd w zarządach, celach, sposobach działania.

  http://diecezja.pl/component/content/article/467

  W oczekiwaniu na zatwierdzenie Kościoła statusu katolickiego... będzie status deklaratywny... to jest dosyć ciekawe, jak na to zareaguje Kościół, nie chcę prowokacji, dymu. ZCHN jako partia na pewno nie miał statusu katolickiego, w dużej mierze to była agentura i masoneria. Dywersja żeby prawdziwy oddolny ruch katolicki dłuuugo nie powstał. Bo do czego to dojdzie jak ludzie sami zaczną myśleć...

  Zaczęli. :) Zaczynamy w 2012. Teraz na poważnie, żadne tam ZCHN-y, teraz masowy ruch katolicki dla 20 mln Polaków.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku , 35 lat temu też miałem podobne wizje . Życie je zweryfikowało . Czy 20 mln Polaków chce takiej organizacji ?
  Z mojego doświadczenia wynika ,że nie .
  Czym ona by się różniła od np. Rodziny Radia Maryja?
  Ja Pana nie mam zamiaru zniechęcać .
  Mam nadzieję ,że nie będzie dotyczyło Pana pewne powiedzenie :
  "...mistyk wystygł ,wynik cynik..."

  Właściwie to dlaczego w żadnym kraju tzw.katolickim nie istnieją masowe polityczne organizacje katolików ?
 • @Łażący Łazarz
  "Skolei istnieje teza, że sam Mieszko był Wikingiem...)

  A edytor "wenżykiem" , "wenżykiem" - "nonen łomem" czerwonym.
 • @Wilku
  Fenomenalny komentarz, Wilku!

  Kiedy przeczytalem zdanie: "ne poznavam nasi lugje vo London" olsnilo mnie po macedonsku, po polsku i po francusku na raz: Lugje - Ludzie - Suis-je bête !!!

  Tacyt musial tych "Lugiów" wziac od Grekow, bo oni przeciez do dzisiaj po sasiedzku spieraja sie z naszymi "Ludźmi" o prawo do nazwy Македонија / Μακεδονίας.

  A oto co Lugiach pisza zydowscy uczeni w Wikipedii:

  "--- Nazwa Lugiowie mogła oznaczać albo plemię "świetlistych", albo "plemię Lugha". Inna etymologia wiąże starożytne nazwy Lugii, Lougioi, Lugioi, Lugiones, Longiones z mieszkańcami ługów, łęgów tj. podmokłych zarośli, mokradeł, leśnych bagien. Porównywano tę etymologię do Ślężan i ślęgi i do Słowian i *"slav-" - płynąć,mokry i serb-chorw. slaviti - "rozcieńczać wino wodą". ---"

  Francuzi maja wspaniale wyrazenie na okreslenie tego rodzaju wypocin - plus con, tu meurs!
 • @wiki
  Patriotyzm
 • - my tu gadu / gadu
  - a Polska gminna RZĄDZI !!! to ona Gmina tak naprawdę jest WADZĄ -miałam dzisiaj /zaszczyt /spotkać się z taką WADZĄ -patrzyła ta wadza na mnie jak na zło konieczne zawracające jej 4 litery --rozparta wadza w fotelu nawet się nie kryguje / nie wstydzi /boi -wadza WIE ,że mam wiedzę aby ją z całokształtem wadzątek -zamknąć na parę lat -śmieje się jednak mi w oczy -NIEWYMOWNIE mówiąc gestami -PODSKOCZ ludku -a za 2 m-c ZLICYTUJEMY ciebie - i bruk !!! w dupie mam tą wadzę -ale kogo zainteresuje informacja o przekrętach !! KTO ?? rzeczywiście zrobi z nich użytek dla Polski DOBRA !! a nie następnego SZWINDLU ?? -możemy sobie tu rozprawiać o Polsce wielkiego formatu -jak kilku cwanych dupków -TWORZY UKŁAD POWIELANY w każdym URZĘDZIE /GMINIE / i tak CAŁA Polska !!! wwikłana jest w UKŁADY różnego ciężaru i różnych zależności --W TYM MIEJSCU już połamaliśmy i zęby i kręgosłupy---- / w ostatnią Niedzielę ksiądz z ambony składał specjalne podziękowania darczyńcom za wpłaty na parking przykościelny -w 1 rzędzie wyczytał ZŁODZIEI GMINNYCH -WSZYSCY w Gminie wiedzą , że to przekrętacze a ksiądz NIE WIE ??!! / kogo tak naprawdę obchodzi Polska - nas tutaj ?? ilu nas jest ??? i co tak FAKTYCZNIE MOŻEMY ???!!!!!
 • Nowa Polska
  Od czasu do czasu również pogrążam się w nostalgii i marzeniach, po czym budzę się z nową energią na ocalenie Polski. Potencjał naukowy i przedsiębiorczość mamy na najwyższym światowym poziomie. Zasoby minerlane i żywnościowe przekraczające własne potrzeby. Jesteśmy samowystarczalni z możliwościami exportu myśli naukowej i produktów. Jesteśmy jednak narodem chorym, chorym na fatalnego raka, który nazywa się żydo-komunizm ze swoimi syjonistami przerzucającymi się na wszystkie organy. Należy ich wyciąć i usunąć! Innego lekarstwa nie ma.
 • @zbigniew1108
  "Właściwie to dlaczego w żadnym kraju tzw.katolickim nie istnieją masowe polityczne organizacje katolików ?"

  Dobre pytanie, widocznie siły ciemności są już w drastycznej przewadze, zatem jest za późno??? Może JESZCZE nie. Poza tym były przed wojną i są nadal dosyć masowe organizacje, ale one mają kościelną osobowość, podlegają strukturom Kościoła. Trefny biskup może zrobić tam wszystko, łącznie z zawieszeniem, likwidacją, wymianą zarządu. Zostały kościelne organizacje w PRL siłą rzeczy wykluczone z polityki, to się nie zmieniło w III RP, albo co gorsza wspierają UD, UW, PO. Są fasadowe, kółka modlitewne tylko plus ewentualnie misja charytatywna, miłosierdzie itd Caritas nie zmieni Polski, ani Oazy.

  Moja wizja daje możliwość działania w każdym obszarze łącznie z pełnią polityki. Takiej organizacji katolickiej nie ma i NIGDY nie było, ale powstanie :) Istotna jest skala, czy kilkunastoosobowy klub na Nowym Ekranie, czy silne stowarzyszenie w każdej parafii plus inne struktury.
 • @Marek Kajdas
  Pamiętaj ,że szczerze Cię ostrzegałem .Stracisz najlepsze lata biegając w kołowrotku złudzeń .
  Jeszcze raz życzę Ci sukcesów i abyś nie był podmiotem tego już wcześniej
  przytaczanego powiedzenia "...mistyk wystygł ,wynik cynik..."

  Spójrz na naszych rodaków . Czy naprawdę jest im potrzebna kolejna
  organizacja katolików ? Mają Kościoły diecezjalne i parafialne ,mają Rodziny Radia Maryja , różne duszpasterstwa specjalistyczne : filmowców ,dziennikarzy ,rodzinne ,lekarzy ,harcerzy ,parafiady etc.etc.
  I wszystko to utrzymują finansując bezpośrednio lub pośrednio .
  Jeżeli Twoja wizja wypływa z wiary ... No ,cóż ...Działaj i myśl .
 • @a1a
  Na temat pisma Słowian polecam teksty pana Winicjusza Kossakowskiego.
 • @Łażący Łazarz
  Wiking, to był zawód. A nie geny. Wielu Wikingów to byli Słowianie. Często pod wodzą germańską. Podobnie, jak całe wioski nazywano germańskimi, chociaż Germanem był tylko naczelnik wioski. Wybrany na naczelnika, bo był najlepszym organizatorem. Germanie wojaczkę mieli we krwi. Dlatego zostawali często wodzami.

  Takimi wodzami byli: "Natomiast w Nowogrodzie Wielkim, wg latopisu, zaproszono na tron książęcy trzech Waregów, braci: Lineusa, Truwora i Ruryka z plemienia szwedzkiego – RUSS."

  A o tym, co poniżej, pamiętać musimy co dnia:

  "Ruryk po śmierci braci został księciem w Nowogrodzie Wielkim (862-879), dając początek dynastii Rurykowiczów.
  Rurykowicze (Russowie), w dążeniu do powiększenia swych księstw nie kierowali się względami plemiennymi, które były dla nich obce i obojętne, lecz bezwzględną chęcią stworzenia ze swego księstwa potęgi. Podbijali więc przede wszystkim najsłabsze, obce Słowianom narodowościowo plemiona: ugrofińskie, tatarskie, ... Powstało w ten sposób, państwo wielonarodowościowe, tj. księstwo nowogrodzkie i ks. kijowskie. Gdy wzrośli dostatecznie w siłę ekspansję swą skierowali w IX w. na zachód."

  Źródło: "3000 lat Państwa Polskiego" Tadeusz Miller.
 • @Acontrario
  Sarmaci to Litwini i Łotysze. :-)
 • @Andarian
  ------------
  SŁOWIANIE. POCHODZENIE NAZWY

  Przypuszczano do niedawna, że nazwa – Słowianie pochodzi od słów: sława, słowo, swoi, nazwy jeziora lub rzeki, imienia naczelnika, a przyrostek – anie wskazuje na nazwę terenu.
  Nazwa ta ma jednak inne pochodzenie i składa się z dwóch słów: słowiański – łęg – nizina i łacińskiego – venio – przychodzę. Oznacza ludzi przychodzących z nizin S-łę/g/-veni/ti.
  W mowie potocznej uległa ona skróceniu „uproszczeniu” dźwięk ł wyrażono dwoma literami – „ue” stąd – Sueveni.
  Również Vibius Sequester w swoim zestawieniu nazw plemion, mówiąc o Słowianach, dźwięk ł wyraża dwoma literami – ue – tak jak ją wymawiają zwykle Polacy, tj. Suevi.
  Wniosek powyższy o budowie n. „Słowianie” uwidacznia się też w zestawieniu różnych nazw Słowian i Polaków. Słę/g/veni/ti. n. słow.-łac. – przybyli z łęgów Słowenie Słowienie Słowianie Słowini
  Sławini – od imienia Piasta – Sław. Jego poddani to Sławini, a państwo – Sławia.
  Źródła rzymskie najpierw nazywały Słowian – od przeszło dwóch tysięcy lat – Venetami, świadcząc tym o ciągłości istnienia narodu i państwa Wenetów . Później, w VI w. źródła greckie zaczęły nazywać Słowian – Sklawenami.
  Sclavenoi – niewolnicy –jest to greckie zniekształcenie przezwiskowe nazwy Słowian południowych.
  -------------

  "3000 lat Państwa Polskiego" - Tadeusz Miller
 • @Andarian
  Niestety ale dalej twierdzę, że ten artykuł zawiera tezy absurdalne

  "Wandalowie to według szerokiego grona badaczy byli Słowianie"

  Absurd do kwadratu. Proszę o źródła. Rozumiem że to typowe słowiańskie imiona:

  Wisimar (d.335)
  Godigisel (359–406)
  Gunderic (407–428)
  Genseric (428–477)
  Huneric (477–484)
  Gunthamund (484–496)
  Thrasamund (496–523)
  Hilderic (523–530)
  Gelimer (530–534)

  Wandalowie byli plemionem germańskim, co do tego żadnych wątpliwości nie mieli rzymscy historycy...

  Similarities of names have led to appointing homelands for the Vandals in Norway (Hallingdal), Sweden (Vendel), or Denmark (Vendsyssel). The Vandals are assumed to have crossed the Baltic into what is today Poland somewhere in the 2nd century BC, and to have settled in Silesia from around 120 BC. This tradition supports the identification of the Vandals with the Przeworsk culture, since the Gothic Wielbark culture seems to have replaced a branch of that culture.

  Wschodnią część Polski do IV w. zamieszkiwali Goci, proszę się zapoznać z książką Andrzeja Kokowskiego prezentującą ogromny dorobek archeologiczny. Goci, którzy opuścili swe ziemie dopiero pod naporem Hunów.

  Wenedowie i Sclaweni zamieszkiwali ziemie na Wschód od państw gockich.

  Skoro słowianie zamieszkują te ziemie od 10 yts lat to gdzie są państwa słowiańskie, gdzie są zabytki kultury słowiańskiej, gdzie są sami słowianie w czasach wczesnego imperium romanum. Nie ma ich.
 • @Wilku
  Witam,
  Nie myślałeś może o założeniu własnego bloga? Twoja wiedza jest naprawdę spora, a ludziom tutaj przydałoby się poczytać o faktach, nie o propagandzie.
  Pozdrawiam,
 • Dopiero dzis przeczytałem ten tekst.
  Teraz wiem na pewno, dlaczego Sienkiewicza ruguje się z programów nauczania.
  I dodam jeszcze jedno:
  Oblęgorek dla Andariana!
 • A co robi Ameryka ?
  Ameryka nie daje nam możliwości bez wizowej tam podróży do dzisiaj. I tak właściwie ciągle będzie, dopóki zachowa hegemonię na Świecie.
  Ona dobrze wie , że jak z Europy wyjedziemy to Ta się już całkiem zbiesi i skurwi, co spodoba się natychmiast dzichadystom i innym ajjatollahom.
  Nie mylić z buddystami. A pamiętajcie, że Chazarowie to też lub turecki od korzenia i to za ich sprawą to ponowne skurwienie Europy następuje i się nasila na naszych oczach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031