Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Rezygnuję.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W związku z okolicznościami rezygnuję z członkostwa w radzie RzBiK.

W związku z zaistniałymi okolicznościami rezygnuję z członkostwa w radzie RzBiK. Nie chcę by kojarzono moją osobę z instytucją, której zasad i metod realizacji nie popieram.

Kiedy zgodziłem się kandydować myślałem, że RzBiK ma szansę stać się inicjatywą otwartą, w której liczyć się będzie dobro wspólne. Liczyłem, że znajdziemy konsensus w ramach którego stworzymy razem coś pięknego. Nie chcę być kojarzony z kolejnym działaniem, które już u swoich podstaw jest klasycznym przykładem manipulacji.

Nie będę się rozpisywał nad wszystkimi elementami tej inicjatywy, które zasługują na potępienie. Promowanie artykułów nawołujących do głosowania na konkretnego kandydata jest tylko jednym z przykładów takich zagrań.

Wśród wielu innych można wskazać wybiórcze trzymanie się litery prawa, spisanego własnoręcznie przez pełnomocnika do przeprowadzenia wyborów.

Staje się dla mnie jasne, że wybory do RzBiK miały na celu tylko i wyłącznie zadbać o to, by blogerzy i komentatorzy niezadowoleni ze zmian nie mieli prawa głosu, by zawsze był pod ręką wierny człowiek, który jako prezydent wszystkich blogerów i komentatorów skarci karły reakcji i uzna ich pretensje za nieuzasadnione i niezgodne z wolą większości, której jest jedynym reprezentantem.

Z dnia na dzień nabieram większego dystansu do Nowego Ekranu. Poświęciłem temu miejscu ostatnie pół roku. Napisałem kilka dobrych tekstów, znalazłem wielu czytelników. Pisany tutaj blog jest pierwszym, który prowadzę. Cieszę się, że spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że wybrano mnie (pomimo mojego krótkiego stażu) do rady. Smuci mnie, że osoby które zajmują się blogowaniem dłużej ode mnie nie dostrzegają tego, że przy budowaniu czegokolwiek najważniejsze są fundamenty.

Równocześnie robię sobie przerwę w blogowaniu. Zapewne wrócę. O ile Nowy Ekran będzie jeszcze istniał. Spadek zainteresowania tym portalem stał się bardzo widoczny, a jego przyszłość wydaje mi się wielce niepewna. Chociaż niektóre osoby twierdzą, że przyczyna leży po stronie ataków na NE i braku możliwości promocji na wykopie, jest to nieprawda. Ilość wartościowych treści drastycznie zmalała. Oprócz opłacanych redaktorów pozostało już niewielu wartościowych blogerów. Z przykrością stwierdzam, że spośród osób, dzięki którym zacząłem pisywać na NE pozostała garstka. Warto się zastanowić nad przyczynami tego zjawiska.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia.

 

P.S. Oficjalną rezygnację złożę na ręce poprawnie wybranego prezydenta RzBiK.

KOMENTARZE

 • @ktokolwiek
  Ach, te zaplute karły z redakcji ;)

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Nie wiem czego się Pan spodziewał po tej całej radzie. Ja się nie wtrącałem, bo nie chcę burzyć niczego, co w sposób ewidentny nie jest szkodliwe. Jak ktoś ma się ochotę bawić, to czemu nie. Szkoda, że Pan potraktował to na poważnie.

  W sytuacji braku pełnych informacji stosuje się heurystyki. Czyli algorytm prowadzący do sensownych wyników z dużym prawdopodobieństwem.
  Ja stosuję taką prostą heurystykę: nie da się niczego sensownego zbudować z liberałami.
 • nie rezygnuj
  - nie od razu Kraków zbudowano przecież .
  Pozdrówko od HKM
 • @Jerzy Wawro 21:45:51
  i vice versa ...
 • @HKM 21:46:01
  Może i nie od razu Kraków zbudowano, ale budowano go jako dobro wspólne. RzBiK według mnie nijak się ma do pojęcia dobra wspólnego. Rola rady sprowadza się do radzenia. Moich rad nie posłuchano, jak i rad większości wybranej rady. Jaki ma sens uczestnictwo w takiej radzie? Wystąpienie z niej stanowi naturalną konsekwencję moich rad.
 • @Ultima Thule & Jerzy Wawro
  Nie plujcie tak na siebie, taką radę jeszcze dam. Łączy Was więcej aniżeli dzieli. Dzieli Was głównie semantyka stworzona przez lewactwo wszelkiej maści. Spróbujcie któregoś dnia podyskutować o tym, co macie wspólnego. Uwierzcie, że złożony z tego program polityczny i tak byłby całkowitym przeciwieństwem do obecnych partii sejmowych.

  Ultima Thule - wiem, że wszelkie formy interwencjonizmu państwowego są dla Ciebie czymś złym. Rozumiem takie podejście, sam mam wbrew temu co niejednokrotnie twierdziłeś podobne. Spróbuj kiedyś potraktować dyskusje z Jerzym Wawro czy Nikanderem jako taką zabawę... Na orbicie kosmicznej stoi gwiazda śmierci, która zniszczy ziemię, jeśli ziemianie wprowadzą ustrój libertariański. Musisz więc wymyślić takie formy interwencjonizmu, które w jak najmniejszym stopniu będą szkodliwe.

  Jerzy Wawro - proszę spróbować kiedyś w dyskusjach z liberałami (bliżej im do libertarian) nie kłócić się w sprawach stricte dla nich dogmatycznych. Proszę raczej przedstawiać swoje pomysły jako rozwiązania, które nie tylko mają usprawnić otaczającą nas rzeczywistość, ale które mogą znaleźć poparcie u szerokich mas (wszyscy chyba się zgodzimy, że liberalizm nie jest koncepcją dla mas wychowanych w socjalizmie).
 • @autor - By było jasne na 100%
  To oficjalna rezygnacja ?
 • @Andarian 22:05:00
  Dziękuję za dobrą radę. Nie wiem tylko dlaczego oczekuje Pan ode mnie takiego straty czasu?
  Ultima coś tam i jemu podobni pozwolili mi wyrobić sobie opinię o liberałach (bo o liberalizmie wyrobiłem sobie opinię studiując podstawy tej ideologii).
  Oni poza bluzgami i prymitywnymi regułkami wyczytanymi w felietonach niczego nie potrafią. Komentarze umieszczone tutaj:
  http://michalkiewicz.nowyekran.pl/post/55608,spoleczna-nauka-kosciola-wg-towarzysza-szmaciaka
  sprawę rozstrzygają.
  O mnie Ulma... napisał tak:
  "Przecież nikt nikanderowi, wawro, kurskiemu i innym komunistom i socjalistom nie zabrania oddawania swoich pieniędzy do redystrybucji !!!"

  Po co mam tracić czas na rozmowę z kimś takim?
  Słowo 'kłótnia; w ogóle tu nie pasuje. Bo ono zakłada jakiś sensowny przedmiot sporu. A o co miałbym się kłócić z liberałami? O to czy mają pod czaszką mózg, czy jajecznicę? To ich zmartwienie.
 • ----WYLAĆ dziecko z kąpielą
  ---------po 1 nie szkodzić - a po 6 i po 7 .......
 • @Jerzy Wawro 22:51:45
  Wzajemne inwektywy z całą pewnością nie przyczyniają się do poprawy poziomu dyskusji. Faktem jest, że z powodu skażenia semantyki w dyskusji politycznej nie da się prowadzić normalnie dyskusji. Wbito ludziom do głowy słowa klucze, na które reagują jak pies Pawłowa. Mimo wszystko myślę, że dialog jest możliwy i jest potrzebny. Owszem, wspólne zdanie może być najwyżej czymś w rodzaju kompromisu koalicyjnego, ale myślę, że warto o nie zabiegać. We fragmencie wypowiedzi skierowanym do Ultima Thule wysunąłem propozycję sposobu podejścia. Nie zmuszę Was jednak do tego, byście tak postąpili choć myślę, że byłoby to z korzyścią dla obu stron i dla Polski.
 • @Andarian 22:05:00
  Nie zapomnij o wygodnym mechaniźmie zapamiętania w postaci PDF tego
  co napisałeś. Mogą Ci to "zniknąć" a jest wartościowe !
 • @ninanonimowa 23:06:38
  Uczestnictwo w tej inicjatywie stanowi według mnie szkodę. Zgoda na warunki narzucone przez Carcajou stanowi szkodę. Akceptacja jego interpretacji konstytucji stanowi szkodę. Zgodnie z Art. 5.1. rada powinna czuwać nad właściwym przebiegiem wyborów, a niestety tego nie może (to Carcajou decyduje, które komentarze postanowi skasować, które głosy zaliczyć). Sprzeciw 4 członków rady przed samym przeprowadzeniem wyborów (a w sposób obecny w szczególności) powinien zostać uznany, ale to Carcajou decyduje jak interpretować konstytucję. Według mnie te wybory są nieważne, ale w tym wypadku zadecyduje Carcajou jako nowowybrany prezydent. (ewnetualnie GPS).
 • @cyborg59 23:22:56
  Zgodnie z regulaminem NE jest bezwartościowe. To znaczy, mają prawo drukować to gdzie chcą i jak chcą, a mnie nic do tego, ale tak czy inaczej dokonałem archiwizacji, chociaż może się okazać, że za parę dni mi złość na NE przejdzie.
 • @carcajou 22:46:42
  Oficjalną złożę na ręce wybranego prezydenta.
 • @Andarian 23:16:32
  Nie widzę żadnych korzyści. Co oni mają do zaoferowania, poza własnym przekonaniem o posiadaniu kluczy do zrozumienia świata? Nic. Napisanie tego typu opinii skutkuje natychmiastowym potokiem wyzwisk i epitetów. Czy to powód, by zaprzestać wyrażania swego zdania? Chyba z litości. A tego przecież liberałowie by nie chcieli?
  Do niedawna sądziłem jeszcze, że mogą być pożyteczni tak jak pożyteczne są rekiny w morzu. Ale tu nie mamy do czynienia z dzikimi zwierzętami, tylko nieuczesanymi myślami, które najpierw musieliby zrozumieć, by móc krytykować.
 • ------- ja kibic
  --- nie mieć Andariana w zespole --po co zespół ???
 • @Andarian 23:25:15
  "Zgodnie z Art. 5.1. rada powinna czuwać nad właściwym przebiegiem wyborów"

  Rada nie może czuwać, bo nie ma wybranego PRzBiK. Nad pierwszymi wyborami (ich prawidłowością) na fotel PRzBiK czuwa pełnomocnik. Zawsze zatwierdza PRzBiK.

  "Sprzeciw 4 członków rady" jest "sprzeciwem 4 członków rady", a nie większości Rady. Zgodnie z Art.8.1 KRzBiK Rada obraduje z PRzBiK, tak jak on to wyznaczy.

  Nic nie stoi na przeszkodzie, by 4-ka członków Rady zgłosiła wniosek o odwołanie PRzBiK z funkcji za ew. "niewłaściwe decyzje". BiK zdecydują wtedy czy rację ma 4-ka czy nowo wybrany PRzBiK. Za swój "błąd" PRzBik zapłaci "głową" ... lecz nadal będzie członkiem Rady (chyba że wniosek będzie zawierał także żądanie usunięcia z Rady - tak chyba to można zorganizować, muszę się zastanowić). Proste.
 • @Andarian 23:34:25
  OK
 • @Andarian 23:25:15...........
  ..... było mi bardzo miło Cię poznać, takie spotkania zapamietuje się już na zawsze. Myślę , że wrócisz
  "Pozdrawiaj" swoj lasek ................i bliskich Ci..
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  Szczęść Boże
 • @carcajou 23:41:45
  Na jakiej niby podstawie pełnomocnik czuwa nad pierwszymi wyborami? Zgodnie z Twoją konstytucją pełnomocnik tylko zwołuje pierwsze posiedzenie rady. Naucz się czytać ze zrozumieniem co napisałeś. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów rada czuwa niezależnie od istnienia prezydenta, tak wynika z gramatyki art.5.2 . Zasady wyborów powinna ustalić Polonia. Tak wynika z konstytucji którą napisałeś, a której nie raczysz przestrzegać.
 • @carcajou 23:45:20
  Ty oczywiście zaraz napiszesz, że Polonia przekazała Ci prawa do przeprowadzenia wyborów i nie cofnęła pełnomocnictwa. Taka linia obrony też może być. Szkoda, że postawiłeś dziewczynę w takiej sytuacji (Twoje zachowanie było delikatnie mówiąc nietaktowne).

  Art 5.2. Rada Blogerów i Komentatorów przeprowadza wybory i głosowania w trybie określonym w postanowieniach Prezydenta RzBiK oraz czuwa nad prawidłowym ich przebiegiem.

  Ja stwierdzam, że są prowadzone nieprawidłowo.
 • @Andarian 23:49:56
  Polonia dała wolną rękę. Rada zawsze czuwa, ale członkowie Rady nie czuwają, to miałem na myśli.
 • @carcajou 00:11:01
  Tak jak władzę w RzBiK sprawują Blogerzy i Komentatorzy, ale władzy nie sprawują blogerzy oraz komentatorzy tylko PRzBiK. Nie ośmieszaj się.
 • @carcajou 00:11:01
  > Rada zawsze czuwa, ale członkowie Rady nie czuwają

  :) Doskonałe!

  Chciałem to spuentować podobnie jak Andarian - ale z innym wnioskiem: wprost przeciwnie - rozśmieszaj nas dalej! :)
 • Szacunek za jasne postawienie sprawy:
  //Nie chcę być kojarzony z kolejnym działaniem, które już u swoich podstaw jest klasycznym przykładem manipulacji.//

  Niestety tak to właśnie wygląda.
  Analogia z "Mrocznym widmem" po prostu bije po oczach.
  Tak, tak... mam gwiezdno-wojenną fiksację ... :-)

  Mam jednak nadzieję, że nie zerwiesz z blogowaniem.
  Dopiero co odkryłem Twojego bloga... mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie kiedyś razem podyskutować.
 • @Asadow 00:56:43
  > Analogia z "Mrocznym widmem" po prostu bije po oczach.

  Masz na myśli, że Carcajou to taki pocieszny Jar-jar Binks? :)
 • @Freedom 00:59:48
  Proszę nie obrażać "pathetic beings" ;-)
 • @carcajou
  Gratulacje dla prezydenta za pierwszy "sukces" w kadencji. Czy teraz posypie się lawina rezygnacji z rady? Każda osłabia mandat całej rady.

  @Andarian
  Wracaj szybko na NE do blogowania, komentowania i nie przejmuj się tak bardzo tym cyrkiem stronnictwa carcajou. Trzeba to wziąć na wesoło, bo inaczej się nie da. Ich ludzie przejmą większość w radzie i będzie róbta co chceta. To ich może zadowoli. Niech tylko nie nazywają tego demokracją, rzeczpospolitą itd, bo na razie to FOLWARK ZWIERZĘCY. W jakiej roli usadowił się carcajou? Nie chcę być aż tak złośliwy, ale wychodzi że orwellowskiego knura, zamiast psów jest np drapieżnik T-REX ;) Ech...
 • @Marek Kajdas 01:19:26 @Andarian
  Panie Marku na NE jest zarejestrowanych 6117 blogerów, nie znam liczby komentatorów (nigdzie nie widnieje). W głosowaniu na prezydenta wzięło udział 86 nicków, co daje 1,4059% blogerów.Czy to jest miarodajną wykładnią, do tego, żeby kogoś nazywać prezydentem czyli reprezentantem??? Jeszcze większej śmieszności tym całym wyborom dodaje fakt, że ów urząd nazwany PRzBiK, nie ogranicza się nazwą tylko do NE, ale teoretycznie obejmuje czy ma objąć całą blogosferę Rzeczpospolitej. Nie znając motywu całej akcji nie wiedząc czym ów prezydent ma się de facto zajmować,(oglądałam wywiad ŁŁ z Carcajou...masło maślane), dochodzę do wniosku, że ambicja Carcajou przerosła realia. Forma zabiła treść. Na zadnym znanym mi portalu nie ma takiego cyrku jak tutaj.Rady, prezydent, wybory, olw, sądy obywatelskie,afery(ścioso-bączki) może coś jeszcze, nie wiem, miałam przerwę.Na koniec chcę zauważyć, że NE miał świetny start i perspektywy.Byłam tu od początku i obserwowałam rosnące słupki popularności, które teraz pikują ostro w dół.Takie akcje jak ta, to zwykła dziecinada i niestety przyczyniają się też do tego.
 • @Andarian 00:37:08
  To pozorna sprzeczność - PRzBiK jest inteligentnym (nie pozbawionym własnej woli) narzędziem BiK. To kolubryna, nie mina - pułapka. Brak jest możliwości technicznych, by BiK-i mogły "się rządzić" bez PRzBiK-a skutecznie.
 • @Gosia z Wrocka 04:22:55
  Dobry trop ... musimy być ambitni i chcieć wygrać wszystko !
 • @Marek Kajdas 01:19:26
  Fotel jeszcze nie zajęty - ew. ofiarę proszę zapisać Inter t-REX-owi :)) To on nadał ton kampanii wyborczej.
 • @Autor
  Wielki szacun za ten krok.
 • Andarian
  Dziękuję za pozdrowienia i do..... rychłego zobaczenia.
 • Zaproszenie do Krakowa
  Kilka miesięcy temu wywołał Pan na NE ożywioną debatę o sensie spotkania blogerów i komentatorów w Krakowie. Inicjatywa cenna, bo warto się poznawać przy refleksji nad Polską, bez względu na objawienia Bączków - Plączków.

  Obiecywałem pomóc Panu w organizacji tego spotkania i coś wespół - wzespół zrobiliśmy. Pod Pana okiem, choć bez Pana udziału :).
  http://si.nowyekran.pl/post/57035,od-spolecznosci-do

  Liczę na Pańską ciekawość Sprawą i obecność wśród nas na Ruczaju.
  Proszę proponować tematy.
  http://inamina.nowyekran.pl/post/57036,poznajmy-sie
 • Aloha !
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @carcajou 07:11:04
  Kompletnie nie rozumiem Twojej odpowiedzi. Może by tak bez niezrozumiałych, górnolotnych ogólników?
 • @Gosia z Wrocka 11:34:51
  To znaczy, że potrzeba wzbudzić w Narodzie wolę zwyciężania. Dziwne by było, gdyby inicjator całego zamieszenia nie parł do zwycięstwa - zadawałby kłam sobie i byłby w rezultacie niewiarygodny. My, Polacy potrzebujemy przede wszystkim zwycięstw, nie zaś szlachetnych porażek.
 • @All
  Jestem przeciwko wszelkim strukturom zawłaszczającym internet.

  Napisałam o tym po raz pierwszy tutaj:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/55345,dozywotnie-jedynowladztwo-na-ne-po-co-nam-to

  Stanowisko to potwierdziłam w dyskusjach pod notkami Ardariana, Zalewskiego i Polonii;

  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/56059,konstytucja-dla-kazdego

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55576,rzbik-moja-wizja-cz-i

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55674,rzbik-cz-ii

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/56403,apel-radnych-do-carcajou-czyli-nic-o-nas-bez-nas

  http://partenos.nowyekran.pl/post/55516,zawiazanie-rady-blogerow-i-komentatorow

  http://partenos.nowyekran.pl/post/55629,czy-konstytucja-rzbik-jest-do-przyjecia

  http://partenos.nowyekran.pl/post/56066,nie-ustapie

  http://partenos.nowyekran.pl/post/56273,czy-uwazasz-ze-konstytucja-rzbik-powinna-zostac-zmieniona

  Moje stanowisko było takie, że funkcja prezydenta jest niepotrzebna i szkodliwa, a Rada może pełnić ewentualnie tylko funkcje pomocnicze względem blogosfery, w żadnym przypadku nie może jej reprezentować.

  Z tego powodu optowałam za tym, aby w pierwszej kolejności zmienić tzw. "konstytucję".

  Poza tym chcę zaznaczyć, że obecna Rada ma wyłącznie status "listka figowego" dla tzw. Prezydenta - jest (co jest samo w sobie dziwaczne) pochodzącym z wyboru organem doradczo-wykonawczym i kontrolnym prezydenta (równocześnie - sic!). Nie jest organem stanowiącym.

  Zwracałam na to uwagę przed wyborami. Niestety, część internautów wzięła udział w wyborach, co pozwala tzw. prezydentowi ogłaszać zwycięstwo.

  Powstał w blogosferze zły obyczaj. Uważam ten precedens za niebezpieczny.

  Można go wyeliminować zmieniając tzw. Konstytucję. Nie wiem, czy blogerom i internautom będzie się chciało, a rzecz jest ważna.

  Do wystąpienia z wnioskiem o zmiany w Konstytucji potrzebna jest wola Rady (ale carcajou twierdzi, że Rada nie może zebrać się bez niego) lub wola 100 blogerów i komentatorów.

  Ponadto Andarian słusznie podnosi, że wybory były przeprowadzane wbrew przepisom tzw. Konstytucji, czyli z mocy tego "prawa" mogą być uznane za nieważne.
 • @carcajou 11:58:50
  Wszystko pięknie i ładnie z tą różnicą, że jeśli inicjator prąc do zwycięstwa robi się głuchy na głosy osób, które chce reprezentować, a jedynym konstruktywnym stwierdzeniem z jego strony jest chęć zrobienia składki pieniężnej na swoje funkcjonowanie daje to całkiem rozsądne podstawy by sądzić, że jedyne na czym mu zależy to ustawienie się kosztem osób, które mu zaufały.
 • @carcajou 11:58:50
  Odpowiedziałeś, ale nie udzieliłeś odpowiedzi ! Do której bowiem części mojego komentarza z 4:22:55 odnoszą się Twoje słowa ..." dobry trop"?

  i jeszcze to...

  "Dziwne by było, gdyby inicjator całego zamieszenia nie parł do zwycięstwa"

  Do jakiego zwycięstwa Carcajou? Przecież to totalna porażka, 1,4% głosujących!!!Kim Ty chcesz rządzić?Tymi 86 osobami?
 • @Andarian 12:09:14
  Chociaż jestem septyczny do bycia na NE po otrzymanym banie nie wiadomo od kogo i przyszłej wszechwładzy prezydenta RzBiK to każda chwila obecności moich kandydatów tutaj, daje mi światełko w tunelu na powrót do normalności w Polsce. Pozdrawiam
 • @Andarian 12:09:14
  Jak to mówi Carcajou, "nie ma kasy , nie ma misji" i chyba wszystko jasne w temacie.


  ps.gratulacje za postawę z wyborami, ale nie odchodź z NE. Masz świetne pióro i wielu będzie tęsknić:-)
 • @Andarian 12:09:14
  Spokojnie.
 • @Gosia z Wrocka 12:35:25
  To wielki sukces i święto całej Blogosfery, że udało się wreszcie "zapiąć wybory". Popularność to tylko kwestia czasu (i rozumnego działania Przedstawicieli).

  "Dobry trop" odnosił się do ambicji.
 • @Gosia z Wrocka 12:39:54
  Czy coś w tym stwierdzeniu jest nieprawdziwe? LS niedługo może paść, bo nie ma wpłat. Cieszy cię to?
 • @Andarian
  Z życzeniami jeśli "po sprawie".
 • @carcajou 13:38:12
  jeszcze nie :/ jutro OCT.
 • @Andarian 13:47:47
  No to 3mam kciuki !
 • @carcajou 13:37:41
  Nie, nie cieszy. ale nie porównuj Lasu do tego cyrku z wyborami.Tamto , to szlachetna i potrzebna moim zdaniem inicjatywa.Twoja (czy każdego innego kandydata) prezydentura, to zabawa dużego chłopca z przerostem ambicji.


  LS poprzez swoją już dość długą historię być może stał się mało atrakcyjny i sensowny.Nie widzę innych argumentów dla gasnącej pomocy finansowej.Może należy pomyśleć nad zmianą formuły żeby go "odświeżyć i uatrakcyjnić".
 • Pełnomocnik ds. wyborów
  "Wśród wielu innych można wskazać wybiórcze trzymanie się litery prawa, spisanego własnoręcznie przez pełnomocnika do przeprowadzenia wyborów."

  >>> o tak.. wykładnię we własnym autorskim 'duchu prawa' Carcajou opanował bezbłędnie :)
 • @Andarian 23:49:56 do Carcajou
  a jakiej niby podstawie pełnomocnik czuwa nad pierwszymi wyborami? Zgodnie z Twoją konstytucją pełnomocnik tylko zwołuje pierwsze posiedzenie rady. Naucz się czytać ze zrozumieniem co napisałeś. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów rada czuwa niezależnie od istnienia prezydenta, tak wynika z gramatyki art.5.2 . Zasady wyborów powinna ustalić Polonia. Tak wynika z konstytucji którą napisałeś, a której nie raczysz przestrzegać.

  >>> racja, ale carcajou nie odpuści "własnej" interpretacji.
 • @carcajou 11:58:50 do Gosia..
  "Dziwne by było, gdyby inicjator całego zamieszenia nie parł do zwycięstwa - zadawałby kłam sobie i byłby w rezultacie niewiarygodny. My, Polacy potrzebujemy przede wszystkim zwycięstw, nie zaś szlachetnych porażek.

  >>> ale Ty parłeś jak lokomotywa, taranując po drodze, niestety więcej z tego szkody niż pożytku. No i niby Polakom potrzebny był Twój sukces wyborczy ? ;)
 • @Gosia z Wrocka 04:22:55
  Rada BiK przyda się wg mnie, ale nie trzeba prezydenata i wątpliwy jest sens całej konstytucji. To byłoby niezłe pod fundament ruchu obywatelskiego, a to zupełnie inna bajka.

  100 luda może wnioskować o zmiany, kolejne głosowanie BiK to rozstrzygnie, więc niestety zmuszeni okolicznościami weźmy się za to. Wiem że to granie wg reguł nam narzuconych, ale co zrobić. Trzeba przełamać sytuację w jaką nas wpakowano. Przynajmniej mamy pierwsze wyzwanie organizacyjne - zebrać 100 BiK z rozproszonej społeczności. Z Klubu Katolickiego na pewno mamy z 10 osób, ale jeszcze z 90 trzeba. Sporo. Tym się mało ludzi interesuje i doskonale ich rozumiem. Mnie też to frajdy nie sprawia.
 • @Gosia z Wrocka 14:26:16
  Ja widzę i to jasno (namacalnie) - zarżnięcie LS przez GP i otumanionych jej propagandą, antyNE, ex- "leśnych".
 • @a1a 14:48:44
  A nie?
 • @a1a 14:41:57
  Przecież przyznałem mu rację, że "zawsze czuwa".
 • @a1a 14:36:06
  Podpisane było przez OZ - i to się liczy !
 • @Marek Kajdas 14:52:57
  Zatem trzeba napisać post. Nie wiem tylko, kto ma to zrobić? Zwykły bloger np. ktoś taki jak ja, czy ktoś z rady Myślę, że powinna Rebeliantka z uwagi na wiedzę prawną i ogólny szacunek wśród dużej rzeszy użytkowników NE, byłaby w stanie zainteresować tematem większe grono.

  A z ruchem obywatelskim budowanym na zasadach dobrze pojętej doktryny chrześcijańskiej i poszanowania praw człowieka, mogłabym wiązać nadzieję, jestem więc absolutnie na tak.

  Polonia, którą tez bardzo cenię popełniła duży błąd nie cofając Carcajou pełnomocnictwa, widząc Jego dyktatorskie zapędy, no ale nie ma co nad tym dłużej dyskutować i przejść do konkretnego działania.Mleko już się rozlało i trzeba je wypić.

  Pozdrawiam serdecznie:-)
 • @carcajou 15:13:42
  Nie, nie liczy się ;p
 • @Marek Kajdas 14:52:57
  Panie Marku! Haaalo! TU Ziemia! :-)))
  Ilu jest użytkowników NE? Wielu. Ilu wzięło zmyłkę carcajou za dobrą monetę? Niewielu. I Pan chce iść tą samą drogą? Jakich 100? I dlaczego odwołuje się Pan do zapisów narzucancyh przez jakichś trzech kolesiów?

  Najpierw określ Pan etykę, potem cele, potem można myśleć nad projektami. Ale nie na opak i nie wbrew ludziom. Więc najpierw trzeba *wszystkich* spytać czy chcą w jakiejkolwiek antysystemowej rebelii brać udział - jak 2/3 userów NE się zgodzi, można iść dalej, ale inaczej to wie Pan - każdy sobie rzepkę skrobie :-)))
 • @Andarian 21:52:24
  to, czy żbik przyłuży się wspólnemu dobru zależało i zależy wyłącznie od nas.

  sama nazwa skazuje, że rada jest do radzenia, najwyraźniej przemawia przez Ciebie pociąg do wolnego wetta.

  Po pierwsze, nie trzeba słuchać rad, rady są tylko do weryfikacji własnych decyzji, rady nie są poleceniami, używaj słów zgodnie z ich znaczeniem, nie twórz jakiejś własnej nowomowy.

  Po drugie, jakich rad rady nie posluchano ? aby zrobić pucz ? aby przekształcić żbika w inną organizację ? doprawdy, zachowaliści się dokładnie tak, jak piąta kolumna. Wejść do organizacji i rozsadzić ją od wewnątrz.

  Jaki ma sens uczestnictwo w radzie ? jak się nie chce nic robić, to żadne, jeśli chce, to się robi TO CO SIę CHCE. Jest się RADNYM, a że nie ma się prawa decydowania, to nie każdego boli, przynajmniej NIE TEGO, CO CHCE odziaływać siłą argumentu, a nie uprawnieniem do wymuszania swoich pomysłów.

  Czytałem Cię, i trochę szkoda, że Cię nie będzie, no cóż, obrażlascy odchodzą, to naturalne.
 • @interesariusz 09:49:56
  Złość na NE trochę mi przeszła. W życiu osobistym szykuje mi się sporo obowiązków (oczekuję narodzin potomka, złośnica/złośliwiec się spóźnia więc mam jeszcze czas by się wypowiadać), a teksty zwykłem pisać z dużym poświęceniem (czasu w szczególności). W kwestii przyczyn mojego sprzeciwu względem formy powołania RzBiK wypowiadałem się już wielokrotnie. Jeśli nie zostaną najpierw określone cele tej działalności wybory nie mają sensu (inną osobę wybrałbym do reprezentowania mnie publicznie, inną do koordynowania różnych akcji blogerskich). Wybierając prezydenta w obecny sposób zwyczajnie pozbawiamy się możliwości stworzenia organizacji, która będzie w jasny sposób służyła jasnym celom. Zawsze bowiem przy tego typu inicjatywach pojawi się prezydencik, który stwierdzi, że akcja nie ma sensu bo on sam się tym zajmie. Powodów mojego sprzeciwu i protestów jest wiele. Mógłbym księgę na ten temat napisać, nie mam jednak na to czasu ani chęci.
 • @interesariusz 09:49:56
  Słyszałeś o Kraju Rad?
 • @Andarian 11:15:34 - Budujemy tak naprawdę oddolnie choć wygląda inaczej
  "Jeśli nie zostaną najpierw określone cele tej działalności wybory nie mają sensu (inną osobę wybrałbym do reprezentowania mnie publicznie, inną do koordynowania różnych akcji blogerskich). Wybierając prezydenta w obecny sposób zwyczajnie pozbawiamy się możliwości stworzenia organizacji, która będzie w jasny sposób służyła jasnym celom."

  Właśnie dokładnie o to mi chodziło, by takie żadne persony - tylko BiK - ustalały cele RzBiK. Nie ma żadnej czapy - jest prosta mechanika większości i bardzo silna egzekutywa (jak się okazuje bardzo słusznie, że jest). Wraz z kolejnymi głosowaniami i praktyką RzBiK dopracujemy się prawdziwych celów BiK (a nie tych co głośniej gębę drą). Pod te cele i możliwości będziemy modyfikować KRzBiK (odbierać kompetencje PRzBiK - np. sądownicze) i wybierać przedstawicieli.
 • @carcajou 12:36:12
  Szkoda, że według Twojej konstytucji jest dokładnie na odwrót.
 • @carcajou 12:36:12
  czyli 100 osób czy coś około tego będzie dopracowywać "prawdziwy" cel kilku tysięcy? To znaczy - "prawdziwy" według jakiego kryterium prawdy?
 • @Asadow 13:18:25 - Będzie go\je wypracowywać kto zechce. Proste.
  Kryterium prawdy jest wola większości - łącznie z wyborem aksjologii (nie może to być dyktat czyli tyrania większości).
 • @carcajou 13:33:10
  "Kryterium prawdy jest wola większości" - lewak.
 • @Andarian 13:14:02
  Paradoksalne, ale tak właśnie jest.
 • @Andarian 13:35:46
  I kto to mówi - ten co chciał do spółki z trzema z Rady rozprawiczyć RzBiK-a.
 • @Andarian 13:35:46
  I to na swój sposób uczciwy :-) Liczyłem na jakieś kluczenie, a tu wot priamo w mordu!

  To jakiś wybryk natury - jak tonąca kaczka albo ryba bez głowy (niepsująca się).
 • @Asadow 13:46:14
  To chyba jasne, hybryda genetyczna kota z borsukiem.
 • @Asadow 13:46:14 - Przykro na to patrzeć
  Czemu się boicie, przecież katolików jest tu większość. Możecie budować ze mną DZIEŁO lecz wy wolicie się chować po zakładkach zamiast wypluć SENS i dokonać podboju Blogosfery.

  Myślicie że gdzie indziej będzie lżej? Że się obędzie bez walki?

  Gdzie wasza misyjność?
 • @carcajou 12:36:12
  http://inaugurateventure.files.wordpress.com/2010/08/upside-down-bicycle.gif
 • @carcajou 13:42:18
  Na tym właśnie polega różnica między nami. Ja uważam, że większość może się mylić, ale trzeba liczyć się z jej zdaniem. Ty jak widać uważasz, że większość ustala co jest prawdą, ale z jej zdaniem należy się liczyć tylko wtedy gdy jest Ci to na rękę.
 • @Andarian 13:57:52 - Drzazga u innego - belka u siebie (w oku)
  Przyjacielu większości - przypominam, że zdradzasz swoją ostatnią kochankę, za która ostatnio chciałeś wręcz umierać- Zasadę "Dorozumianej" Jednomyślności !

  Ależ ja się liczę z wolą większości ! To większość mnie wybrała na Prezydenta !!
 • @Andarian 13:57:52
  Lepiej bym tego nie ujął.
 • @carcajou 13:52:50
  Bać to my się możemy, że pójdziemy do piekła.

  Jak rośnie kolczate, brzydkie i jeszcze na środku ścieżki, do tego liście ma trujące, to nie trzeba czekać, żeby poznać po owocach.
 • @Andarian 13:57:52
  http://images.sixrevisions.com/2010/08/07-02_bullseye.jpg
 • @Asadow 14:53:09 - Te, deduktor
  A zna bajkę o "Brzydkim RzBiCzątku"?
 • @carcajou 13:52:50
  My chcemy osiągać cele bez zbędnych walk. Jesteś wrogiem, czy organizatorem jakichś igrzysk, że oczekujesz walki? Nie znasz innej metody na dochodzenie do - jak to nazywasz - sensu, czyli sensownych rozwiązań?

  Po co szczucie ludzi wzajemnie przeciwko sobie? I o jakie rozwiązania chodzi?
 • Dedykuję carcajou
  Marek Gajowniczek

  Do Nowej Konstytucji

  Silni muszą umiar zachować,.
  a cynicy nabrać pokory.
  Rozżaleni - smutek swój schować.
  Trzeba podnieś słabszych i chorych!

  Wszyscy muszą uznać wspólnotę
  mimo swojej różnorodności.
  Temperować wielką ochotę
  przewodzenia narodowości.

  Trzeba umieć dostrzec proporcje
  i określić jasno swe miejsce -
  Uszanować innych proporce.
  Przestać tylko ciągnąć za lejce.

  Jedność trzeba nad wszystko zachować!
  Suwerenność ma być Świętością!
  I tożsamość ma być Narodowa!
  Miejsca obcym wyznaczyć i gościom!

  Usiąść razem - jak w jednej rodzinie,
  a nie w jakimś podrzędnym zajeździe.
  Przeciwstawić się zdradzie i kpinie.
  Znaleźć miejsce dla wszystkich w gnieździe!

  Nie pytajmy się innych o zgodę.
  Nowy Polsce zapiszmy Maj.
  Mimo różnic jesteśmy Narodem
  I to do nas należy ten kraj!

  Partie muszą ustąpić pola.
  Ordynacje należy zmienić!
  Niech się w sejmie wyraża wola
  tych co wolność potrafią docenić!

  Władza ma być profesjonalną,
  a nie tylko wyścigiem szczurów.
  Droga do niej być musi normalna -
  przez zasługi dla dobra ogółu!

  Tylko troska o wspólne dobro,
  o dostatek i sprawiedliwość
  wykorzysta zbiorową mądrość.
  Na ołtarze wyniesie uczciwość.

  Wszystko zrobić to potrafimy,
  jeśli Ducha wzbudzimy w Narodzie.
  Nawet gdy się krańcowo różnimy
  - Idźmy w jednym Ojczystym Pochodzie.

  Przez powodzie, podziały, rozbiory
  szliśmy przecież niełatwą drogą.
  Omijają nas wojny horrory.
  Teraz też nam Niebiosa pomogą!

  Matrix trzeba nazwać Matrixem
  i niech kłamstwo nie opuszcza kina,
  a codzienność jest dla nas wszystkim -
  od ekranu jest zupełnie inna.

  Ważne tylko jest - Jak sam żyjesz?
  I czy domem dla ciebie jest dom?
  Jeśli nie chcesz wyjeżdżać na czyjeś -
  Jak Cejrowski powiedz im - Won!

  To jest także Twoja Ojczyzna!
  Twoja ziemia i ludzie i kraj!
  Wstawaj Bracie i rację mi przyznaj:
  Czas najwyższy na Nowy Maj!
 • @Rebeliantka 15:34:35
  Szczucia chyba nie widziałaś. Cele bez walk? To się uśmiałem.
 • @carcajou 17:11:38
  A co dokładnie Cię śmieszy?
 • @carcajou 14:30:55
  Większość temat olała, zresztą parafrazując słowa pewnego pana, z którego widać czerpiesz wzorce: "Nieważne jak ludzie głosują, ważne kto ustala warunki głosowania". Odnośnie jednomyślności powiem tylko tyle, że Ty z całą pewnością nie zostałeś wybrany jednomyślnie.
 • @Andarian 17:49:58
  Byłoby to anomalią gdybym był wybrany jednomyślnie - ludzie są bowiem różni. Stąd właśnie większość, a nie jednomyślność.

  PRzBiK w układzie KRzBiK\RzBiK pełni m.in. rolę obrońcy mniejszości (brak wypracowanej aksjologii, praw). Co jeśli nie PRzBiK? Rządy oligarchów (Rady). Wtedy, gdy doszłoby do buntów poleciałoby siedem głów - nie jedna. Skąd weźmiemy kolejne siedem głów? Czy słabiutka RzBiK by to przetrwała - wątpię.
 • @Andarian 17:49:58
  "Nieważne jak ludzie głosują, ważne kto ustala warunki głosowania".

  Ustal nowe warunki, przecież o nic innego mi nie chodzi, ale o to byś "zabłysnął". Zbuduj-cie Imperium Andarianowych Snów na "trupie Tyrana".
 • @Rebeliantka 17:40:20
  Śmieszy mnie przekonanie, że cokolwiek dobrego może być osiągnięte bez trudów.
 • @carcajou 19:30:06
  Nic wartościowego rzeczywiście nie może być osiągnięte bez trudów.

  Ale trud, który Ty proponujesz, jest bezsensowny. Fałszywie ukierunkowany.

  Nie proponujesz, aby zmagać się z rozwiązywaniem problemów, tylko aby walczyć z uzurpatorskim stanowiskiem i autokratycznym stylem bycia.

  Przy czym, tu mniej chodzi o osobę (chociaż denerwowałeś ludzi niemożebnie w ciągu ostatnich tygodni), a przede wszystkim o błędne określenie struktur i kompetencji. Błędne, bo w sposób, który nie uwzględnia specyfiki internetu.
 • @Rebeliantka 19:46:52: Natura Internetu .... tia
  Ludzie uznali, że mimo iż ich "zdenerwowałem" to mnie należy się fotel - nie ma innej logiki, to klasyczna "wola ludu", 100% demokracji bezpośredniej. BiK-i wybrały sobie "Tyrana". Trudno mi było to wygrać, bo stratowałem z "pełnomocnika" i wchodziłem w ostre spory (gdy raczej powinienem być koncyliacyjny), ale wygrałem, przy bierności innych - wygrałem.

  I to jest właśnie jedna z lekcji demokracji - nieobecni nie mają racji, a rządzić mogą zdeterminowani w swych działaniach idioci (nie mówię tu bynajmniej o sobie :))

  Chcesz -cie lepiej to poukładać, określić to są w RzBiK na to sposoby wg. KRzBiK. Można to robić wspólnie lub "klasycznie".


  Widać że nie byłaś w wojsku, a przecież mamy wojnę.
 • @carcajou 20:00:50
  Toczysz wojnę z blogerami? To fałszywy kierunek.

  I całkiem błędnie diagnozujesz problemy. Blogerzy chcą walczyć z prawdziwymi zagrożeniami, a nie sztucznymi przeszkodami.

  Chociaż Twój upór powoduje, że pojawiają się niemiłe domysły. Nie czytałeś?
 • @Rebeliantka 20:05:07: Inna fala, no i czego chcemy - chronić głowę?
  Mamy wojnę państwa przeciwko obywatelom, a niedługo już wprost wojnę innych państw przeciwko polskim obywatelom, gdy państwa "Polska" już nie będzie. Domysły? Śledzę jak trauma się uwalnia - cieszy mnie to - są dobre rokowania, jak nie skrewimy. Choć może faktycznie lepiej tej traumy nie wyzwalać - wszak ona dobrze chroni.
 • Nowa wiadomość
  http://partenos.nowyekran.pl/post/57427,nadzwyczajna-decyzja-w-sprawie-odwolania-pelnomocnictwa
 • @Rebeliantka 20:19:42
  Zwyciężyła głupota.
 • @carcajou
  " a przecież mamy wojnę."

  Sam ją wywołałeś z sojusznikami i knuciem z Bóg wie kim spoza grona rady. Mówiłem że przegrasz, wszyscy pewnie przegramy, bo nie o takie wygrane nam chodzi. I Herkules dupa, kiedy oponentów silna grupa :) A masz się za Herkulesa? To uprzątnij teraz stajnię pełną gnoja. Jak to zrobisz żeby pogodzić wszystkich?
 • @carcajou 20:26:37
  Kwestionujesz prawo? Nawet własną "konstytucję"?
 • @carcajou 20:26:37
  Gdybyś poddał swoją konstytucję pod głosowanie, zamiast obligatoryjnie stwierdzać, że jest dokumentem obowiązującym, do czego ponoć dało Ci prawo uczestnictwo w poprzedniej radzie (która ze RzBiKiem nic wspólnego nie miała) sprawa potoczyłaby się zupełnie inaczej. Gdybyś rzeczywiście chciał zrobić coś dla BiK nie obstawałbyś jak szaleniec przy konstytucji, która podobała się nielicznym.
 • @carcajou 20:00:50
  '' I to jest właśnie jedna z lekcji demokracji - nieobecni nie mają racji, a rządzić mogą zdeterminowani w swych działaniach idioci '' - Carcajou

  Piękne ... :)
  Oprawię to w ramkę i powieszę nad komputerem.
 • Druga propozycja konstytucji RzBiK
  http://gps65.nowyekran.pl/post/57558,druga-propozycja-konstytucji-rzbik
 • @PREZYDENT RZBIK 12:36:12
  "Pod te cele i możliwości będziemy modyfikować KRzBiK (odbierać kompetencje PRzBiK - np. sądownicze) i wybierać przedstawicieli."

  >>> Kubuś Fantasta..:)
 • @Andarian 13:57:52 do @carcajou
  Na tym właśnie polega różnica między nami. Ja uważam, że większość może się mylić, ale trzeba liczyć się z jej zdaniem. Ty jak widać uważasz, że większość ustala co jest prawdą, ale z jej zdaniem należy się liczyć tylko wtedy gdy jest Ci to na rękę.

  >>> tak to wygląda

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031