Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Czy to już wojna?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Turcja zaatakowała Syrię.

W ramach odpowiedzi na ostrzelanie tureckiej wioski Turcja odpowiedziała ogniem. Zbombardowano cele na terenie Syrii. Czy to już prawdziwa wojna?

Turcja jest członkiem NATO. W nawiązaniu do 4 punktu traktatu zwołane zostało posiedzenie członków NATO. Ma się ono odbyć jeszcze dzisiaj. Spośród 5 państw z którymi sąsiaduje Syria do incydentu musiało dojść akurat na granicy z jedynym z członków NATO w okolicy. Co więcej, władze tureckie były bardzo pozytywnie nastawione do władz syryjskich aż do momentu wybuchu powstania w Syrii, o wsparcie którego Bashar Al Assad oskarża Izrael i kraje zachodnie. Warto także wspomnieć, że jeszcze do niedawna Turcja utrzymywała bardzo dobre stosunki z Iranem, który w obliczu konfliktu może poprzeć stronę syryjską.

Czy konflikt turecko-syryjski przekształci się w wojnę z udziałem NATO? Czy udział NATO pociągnie za sobą rozszerzenie konfliktu o Iran i Izrael? Jak w takiej sytuacji zachowa się Rosja?

Wiele pytań, na które w niedługim czasie poznamy odpowiedzi.

KOMENTARZE

 • Trudno uwierzyć w to że rząd...
  ... syryjski będący w takiej sytuacji geopolitycznej. Miał by rzucać się na Turcję, jakby problemów u siebie. Ta wioska nazywa się Gliwice ?
  Nie ma w niej jakiejś chociażby radiostacji ? Jeśli nie to tym bardziej bezcelowy był by taki atak.
  Raczej to sprawka rebeliantów lub ich sprzymierzeńców.
 • To wyglada groznie...
  i nikt nie wie jak sie moze zakonczyc.Jezeli do akcji wlaczy sie Rosja i stanie po stronie Syrii,wojna swiatowa gwarantowana.
  Pzdr.
 • @Naes 22:41:13
  Raczej to sprawka rebeliantów lub ich sprzymierzeńców.

  -------------------------------------------------------------------------
  Nie ulega watpliwosci.
 • Show Time
  Zatem wojna Szanowni Panstwo! - zapewne jak dla wielu z Was, tak i dla mnie ta wiadomosc jakos specjalnie nie stanowi niespodzianki. Do wojennych bebnow dolaczyly smyczki a niebawem uslyszymy cala orkiestre.
  e-lity juz maja pretekst do rozpoczecia kampanii podboju ... nie tylko bliskiego wschodu ale calego swiata.
  Zapewne jeszcze troche czasu pozostalo do globalnego konfliktu ale nie jest go zbyt wiele. Wszystko sie wyjasni kiedy uslyszymy ostateczna odpowiedz Chin i Rosii a ta nastapi nie wczesniej niz po podjeciu przez NATO operacji przeciw Iranowi. Iran pozostajac w zgodzie z traktatami podpisanymi z Syria, bedzie zobowiazany do dotrzymania zawartych umow. W takich okolicznosciach izrael nie bedzie sie ogladal na nikogo i sam zaatakuje Iran pociagajac za soba NATO.
  W Polsce dojdzie do zdymisjonowania rzadu Donalda T. i wyplynie "smolenska prawda" co spowoduje "powazny kryzys" w stosunkach dyplomatycznych miedzy Polska a Rosja...
  Potem ktos nakreci film "jak rozpetalem III wojne swiatowa"
  ps"
  czasu pozostalo niewiele
  http://www.youtube.com/watch?v=yMOIxD-GzJA
 • Sytuacja jest poważna choćby teraz się niewiele działo
  Miałem trochę sympatii do Turcji i szacunku za ich mocarstwowe ambicje, ale jednak agresja na Syrię choćby reżimową to skurwysyństwo niebywałe!

  Wywołane oczywistą prowokacją, to przypomina "agresję" Gruzji na... Rosję, oraz jej ripostę prosto na stolicę Tbilisi. Komar ma atakować goliata żeby oberwać? Po co?

  Syria chce podpalić region i może świat ginąc w tym kształcie? To jedyna opcja która by to tłumaczyła. Na ogólnym pożarze mogliby coś zyskać. Tak myślałem, podobny szablon mogą zastosować z Iranem. Lądem bratnie kraje islamskie, a morzem, z powietrza, oddziałami specjalnymi armia NWO.
 • @Marek Kajdas 00:15:05
  z Turkami to tak jak z pszczolami - nigdy nic nie wiadomo. Sadze ze jak sytuacja na glob-arenie sie zmieni oni szybko sie dopasuja ... NATO istnieje tylko na papierze.
  NWO robi swoje w tle - jesli ktokolwiek chce stawic temu opor musi poznac wroga a on jest tylko jeden i nazywa sie syjonozm.
  Rosja napewno ucierpi w tym konflikcie ale teraz bedzie realizowac plan "Po trupie Gruzji do serca Kalkazu"
 • @lju 23:09:29
  Rosja już Gruzję dostaje w miękki, wyborczy sposób jak Polskę... przecież były tam wybory i jest siła raczej bardziej prorosyjska. Dopiero kiedy nie pozwoli im prezydent na rządzenie... wtedy do akcji wejdą czołgi i samoloty.

  Czy Turcja nie bierze gazu z Rosji i nie ma sporej wymiany handlowej? Mają co stracić.
 • @Robert.K 22:43:10
  To znaczy co. Państwa NATO zaryzykują totalne uderzenie jądrowe Rosji w celu obrony własnych najemników w Syrii???

  Jaka wojna światowa?

  Rosja nawet nie musi jednego żołnierza wysyłać, by wygrać wojnę Syrii z NATO.

  Po prostu dozbroją partyzantów w Afganistanie i Iraku, a Iranowi przekażą kilkanaście do trzydziestu rakiet strategicznych z głowicami jądrowymi.
  Najlepiej z okrętem podwodnym, wtedy nawet nie będą musieli ich przewozić.

  To samo niezależnie mogą zrobić Chiny.
  A jak się Putin na prawdę wkurzy (to test ci co z nim rządzą), to nawet rakiety taktyczne z głowicami mogą znaleźć się przypadkiem w Syrii.

  Ponadto Rosja ma całe składy przeterminowanych rakiet i innego świństwa po ZSSR, które trzeba będzie nie długo utylizować, do czego pięknie nadaje się armia Syryjska strzelająca tym w Turcję.

  To co się tam dzieje, to prowokacje graniczne, by dać szanse NATO na napaść.
  Jeśli jednak opór będzie zdecydowany, to dadzą sobie spokój.
 • @lju 23:09:29
  > Zdaje się że ROsji w zamian "sprezentowano" Gruzję i (i tutaj jest pytanie co jeszcze)

  Nie ma takiego pytania.
  Będziemy płacić za gaz coraz więcej. To tak na początek.
  Militarny podbój POlszy się nie opłaca. Ekonomiczny jest dziecinnie prosty.
 • Jeśli cała sytuacja ma się zaognić...
  to przewiduję następujący scenariusz. Brak szerszych działań w najbliższych tygodniach. Negocjacje pokojowe, podczas trwania których będą miały miejsce różne wydarzenia. Począwszy od starć w Karabachu, przez problemy na granicy gruzińsko-rosyjskiej, ataki terrorystyczne w Sudanie i zamieszki w Kenii i Nigerii, buńczuczne wystąpienia Korei Północnej połączone z jakimiś manewrami wojskowymi, może jakiś kryzys między Turkmenistanem, a Kazachstanem lub Rosją. Zakręcenie kurka z gazem w listopadzie i w trakcie wyborów w USA jakieś poważniejsze wydarzenie (atak terrorystyczny, poważne starcie graniczne). O dalszych konsekwencjach pisał nie będę, każdy sam sobie dopowie.
 • Żydzi igrają z ogniem
  wywołując kolejna wojnę (jak zwykle liczba ofiar-gojów nie ma dla nich żadnego znaczenia, tysiące, setki tysięcy, czy miliony). Co za krwiożerczy naród, jaki nienasycony krwi, od wieków.
 • @Jerzy Wawro 03:05:34
  Podbój militarny by się może opłacił. Okupacja się nie opłaca. Innymi słowy potrzebny jest poważny pretekst do podboju, by nie trzeba było okupować, tylko doprowadzić do władzy odpowiednie siły.

  Innymi słowy najpierw przewrót, a potem misja w obronie demokracji.
 • @lju 10:24:52
  Mimo wszystko militarny podbój umożliwia pozbawienie ludzi wszelkiej stabilizacji. Chociaż i tak nam solidnie dokręcają śrubkę to jednak jest w Polsce sporo ludzi, którzy mają cokolwiek i mogą stanowić czynnik destabilizujący obecne gospodarcze status quo. Do tego trzeba pamiętać o milionach zarabiających za granicą. Ewentualny ich powrót byłby mocno nie na rękę. A jeśli się spali i zburzy kilka większych miast to ta większość przestanie w ogóle myśleć o powrocie.
 • @Andarian
  Kampania prezydencka w USA właśnie zaczęła się nie podczas debaty, ale na granicy Syria-Turcja. Zdaje się biały jastrząb poczeka na eskalację i obieca "rozwiązanie" problemu, a Obama cokolwiek zrobi teraz... będzie to przeciw niemu.

  Zdaje się że Turcja eskaluje działania, a NATO wydało haniebne i absurdalne żądania od Syrii. Zatem to akcja NATO, Turcja ma zielone światło brać to na siebie. Będą zaniżane ofiary po stronie Syrii. Trzeba by dotrzeć do oryginalnych i wiarygodnych relacji z Syrii. Filmy z ostrzału, zabici itd
 • @Jerzy Wawro 03:05:34
  "Militarny podbój POlszy się nie opłaca. Ekonomiczny jest dziecinnie prosty."

  Patrioci i stratedzy rozważają głównie czarne scenariusze, a nie optymistyczne. Mamy zapobiec ewentualnemu i realnemu zagrożeniu!!! Jeżeli go nie ma to wspaniale, ale nigdy nie ma takiej gwarancji trwałej i dzieje Polski aż za mocno tego uczą. Kilka lat, kilka dni, jedna sekunda może to zmienić.

  To pobożne życzenie i mocno dyskusyjne, nie można rozważać tego przez pryzmat obecnej sytuacji, ale nieco podywagować na przyszłość. Poza tym Rosja nas podbija (m.in za pomocą Niemiec im bratnich, UE, wolnego rynku ułatwiające przejęcia i inne działania, monopolizację też paradoksalnie) nie tylko ekonomicznie dbając o utrwalanie uzależnienia energetycznego i grając na bazie naszego parcia eksportowego (choćby żywności), Rosja nas podbiła przede wszystkim politycznie. A właściwie to jest ciągłość z PRL de facto. Mamy kolejnego Bieruta na prezydenta itd

  Wojny się rzadko opłacają w sensie ekonomicznym, Rosja traktuje pieniądze jak naboje. Trzeba je wystrzelać jeżeli będzie wyższy cel geopolityczny. Polska jest niewątpliwie WIELKĄ PRZESZKODZĄ w połączeniu się trwale z Niemcami, przecież po PO może przyjść np antyrosyjski PiS czy radykalniejsi patrioci i gówno będzie z EuroRosjiAzji, z tego związku planowanego. Muszą temu "zapobiec", na razie mała rzeź smoleńska, ale w razie czego terroryzm nawet atomowy, czy wojna taka czy siaka. Wystarczy parę zardzewiałych głowic i już po problemie, a koszt paru rubli... utylizacja nawet zbędnych (rozbrojenie, wymiana) głowic. Polska nie będzie przeszkodą dla ich planów, także niemieckich, unijnych, NWO planów.

  Wojna nam zatem grozi nie mniej niż Izraelowi, ale im na własne życzenie z definicji. Gdyby w Polsce gdzieś na Śląsku powstała IV Rzesza, to chyba sami prosiliby się ci rozłamowcy giermańcy "ślązacy" o wizytę naszych wojsk? Izrael nie powinien powstać, wtedy nie byłoby i obecnego problemu.

  Turcja chyba OSZALAŁA. Nawet nie wiedzą jak stracą na dużej wojnie z Syrią, oszaleli. Kiedyś za to zapłacą. Teraz i Grecja jest na pewno wystraszona, przecież może się zdarzyć że "sama" jak Syria ostrzela Turcję, coś im wysadzi, zabije nawet kilka tysięcy cywilów czy żołnierzy, a może jakichś polityków. I co wtedy? W końcu po coś rzekomo zbankrutowana (euro i tak szlag trafi, zatem długi też) Grecja ma potężną armię, która imponuje Polakom, do tego jakieś umocnienia, rowy...

  Kto rządzi Turcją? Ich wersja masonów, globalistów? Przecież to absolutnie nie jest w ich interesie! Za chętnie biorą się do wojaczki. Niebezpieczny kraj. Takim nie można ufać, są gotowi na wojny o byle co, bez powodu, czy w imię swoich imperialnych interesików jak najazdy na Kurdów POZA granicą Turcji.

  Powtarzam wojna nam grozi. Zawsze groziła i grozi.

  Trzeba mieć większą wyobraźnię, a okupować nas sowieci nie muszą. Zrobią to Niemcy, komisaryczny zarząd międzynarodowy, czy rodzimi kolaboranci z jakiegoś SLD, PO itd W końcu policji, żandarmerii mamy aż nadto i łatwo powołać kolejne brygady... i znowu będą wyrzynać kolejnych Żołnierzy Wyklętych walczących o Wolną Polskę.
 • @AlexSailor 01:24:55
  Istotnie w Afganistanie jeżeli ktoś (np okrężnie Rosja) lepiej uzbroi bojowników, to będzie masakra wojsk imperialnych. Polacy powinni się ewakuować nie czekając na 2014. Stąd przechodzenie masowo już na drony... i samoloty na dużym pułapie, a na misje zaczną wysyłać głównie miejscowych na rzeź. W końcu miejscowa armia, policja połączy się z talibami. Tego kraju nie utrzymają w systemie NWO, nie oni, może gdyby tego zechciały Chiny, albo Pakistan... dając talibom wiele z ich postulatów...

  Co do Syrii to chyba Rosja im nie przekaże atomówek, ale przecież mają broń chemiczną, ponoć mają, bo kto to wie, tyle propagandy... Natomiast Iran może mieć podarowane atomówki i dlatego tyle tej atomowej propagandy jest... coś może być na rzeczy.

  Zapalna sytuacja i w Bogu nadzieja że rozejdzie się po kościach jako tako.
 • wiadomości
  http://www.presstv.ir/
 • @Skanderbeg 10:31:13
  Nikt by całości Gruzji raczej nie utrzymał, gdyby rządziła prorosyjska siła, to oderwano by je politycznie może bez rozlewu krwi. Zdrajcy daliby na to zgodę jak sejm na rozbiory Polski, a przecież mogli zginąć honorowo odmawiając. Może wtedy Polacy obudziliby się.

  Może nie byłoby przy innym prezydencie wojny z Rosją, może, bo nie ma takiej gwarancji, to był przygotowywany plan Rosji i został zrealizowany. Cudem Gruzja nie zamieniła się w Czeczenię, a Tbilisi w Grozny. Zgadzam się że obecny prezydent przysporzył Gruzji problemów, krwi, łez i strat. Rozbiór wszakże zaliczyli i za co mamy go chwalić? Nieskuteczny, tyle że z pomocą zagranicy (ryzyko życia wielu prezydentów, z tego mogłaby być niezła chryja w razie zamachu-wypadku) obronił niepodległość póki co, ale szuka na siłę opiekunów, w końcu roiło się tam od Izraelitów. Wiele stron chce dywersji przeciw Rosji, narzędziem ma być Gruzja i... POLSKA.

  Możliwe że Lech Kaczyński z resztą prezydentów miał zginąć właśnie w 2008, ale ktoś przełożył wajchę na 2010 i mniejszą skalę (nie chodzi o liczbę ofiar) akcji. To by wskazywało sprawców także spoza Rosji. Kto jest kretem że wpuszczał nas w takie ryzykowne maliny? Niech sobie na to pytanie odpowie wreszcie Jarosław Kaczyński zanim żyje, zanim Polska żyje i PiS jako tako trwa.
 • @Skanderbeg 08:55:57
  Jeżeli wyborczy blok wygranych w Gruzji nie jest taki spójnie prorosyjski o czym też słyszałem z mediów, to Rosja zagra kartą chaosu, anarchii, rozruchów krwawych i zmuszą prezydenta do rezygnacji, wyborów. Zobaczymy teraz jak sprawnym politykiem i rozgrywającym sytuację kryzysową jest prezydent Gruzji, jeżeli z tego wybrnie, to jest całkiem już niezły. W końcu uczeń CIA jak Osama? W każdym razie też uczony, szkolony przez USA, NWO.

  Poza tym jest to przykład nas Polaków, dla III siły. Inna kwestia że brakuje miliardera na lidera z otwartą sakiewką na długo przed właściwą kampanią, może p. Kluska? Można połączyć wiele sprzecznych z sobą sił w zwycięski blok wyborczy. Da się więc stworzyć taką III siłę. Spróbujmy.
 • @lju 12:02:39
  nie ma czasu po wojnie , jest czas tylko przed następną wojną...
  Polska jako kraj nie ma wojska, które by wytrzymało na granicy 12 godzin. po prostu NIE MA.
 • All
  Wszystko idzie zgodnie z planem wytyczonym przez Alberta Pikea


  Trzecia Wojna Światowa musi być zaprowadzona przez wykorzystanie różnic spowodowanych przez "agentów" pomiędzy politycznymi syjonistami a przywódcami świata islamskiego. Wojna musi być prowadzona w taki sposób, aby Islam (muzułmański Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie siebie zniszczyły. Tymczasem inne kraje, po raz kolejny w tej kwestii podzielone będą zmuszone do walki, aż do całkowitego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego i ekonomicznego ... Wyzwolimy nihilistów i ateistów, aby sprowokować potężny kataklizm społeczny, który w całym swoim horrorze ukarze wszystkim narodom efekt absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawej zawieruchy.

  Wtedy wszędzie, obywatele, zmuszeni bronić się przeciwko mniejszościom rewolucjonistów, zniszczą/eksterminują tych niszczycieli cywilizacji. Lud rozczarowany chrześcijaństwem, którego deistyczny duch od tego momentu zatraci swój kompas i kierunek, pożądając ideału, ale nie wiedząc gdzie skierować swoją cześć/adorację, otrzyma prawdziwe światło za pośrednictwem powszechnej manifestacji czystej doktryny Lucyfera, odkrytej wreszcie na pełen widok publiczny.
  Ta manifestacja wyniknie z ogólnego ruchu reakcyjnego, który powstanie po zniszczeniu chrześcijaństwa i ateizmu, zarówno podbitych i zeksterminowanych w tym samym czasie.”
 • @Marek Kajdas 11:27:31
  Szanowny Panie, ale to także uwaga dla wielu komentujących,

  w tych dywagacjach komputerowych tyle wariantów, że teoria chaosu się sprawdza., ta się zaczyna od chaosu świadomości.

  Sugeruje pan konieczność III siły ( wg. pana określeń wolnościowej, ale wolnościowej od czego???). Niby wypowiada się pan w duchu ruchu narodowego, ale brak azymutu i konsekwencji.

  To wszystko są miłe zabawy przed ekranem komputera, ale konsekwencje realnych wydarzeń wskazują na większy umiar i powagę.

  Jeśli chce się zadbać o Polskę i przyszłość polskich rodzin, to trzeba poważnych propozycji i dokonania pewnego wyboru z anglosasko żydowskimi globalistami, czy z narodami starego świata ( rosyjskim, niemieckim, perskim, chińskim) nawet za cenę przełamania stereotypu i przełknięcia historycznych urazów( b uzasadnionych i bolesnych). Eurazjia to wymysł żydowski ( ale sama idea jedyna z realnie zdolnych do zrównoważenia bezwzględnych anglo-żydowskich zwyrodnialców).

  I pora z właściwym dystansem traktować "tragedię smoleńsko-kaczyńską", bo w końcu wybaczy pan, ale kolportuje pan chaos i bezradność- na co nie ma usprawiedliwienia- jeśli poważnie myśli pan o Polsce?!

  z ukłonami
 • @Marek Kajdas 00:45:51
  Bidzina mówi, ze nie jest pachołkiem Rosji.Chce wprowadzić Gruzję do NATO i UE.

  http://gosia.nowyekran.pl.nowyekran.pl/post/75851,wywiad-igora-janke-z-bidzina-iwaniszwilimi
 • Dlaczego jeszcze możemy spać spokojnie?
  Na razie nie grozi nam trzecia wojna światowa. Dlaczego? Przypomnę fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, bazy rosyjskie powracają do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a).

  Rosja zaczyna powracać do Azji Środkowej. To jest dopiero początek. Obecny kryzys nie jest przypadkowy. Przed nami jego apogeum. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy pod skrzydła Rosji powróci także Europa Wschodnia. Także i tu znów stacjonować będą jej bazy.

  Nie powrócą one jednak wszędzie. "I [król północy] wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24, przekład dosłowny). Ta armada po odpaleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także zdąży użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  To jest fragment planu Nieba, objawiony ludziom w VI wieku p.n.e. (Daniela 10:1). Wszystkie jego szczegóły wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. III wojna światowa mogła wybuchnąć już dawno. Bóg jednak do tego nie dopuścił, i nadal nie dopuszcza, gdyż ma m.in. plany w związku z Rosją. Ta wojna wybuchnie w czasie wyznaczonym, dopiero po odbudowie imperium rosyjskiego i po ostrzeżeniu świata (Objawienie 6:2). Do tego czasu możemy spać spokojnie.
 • @Ewiak Ryszard 18:50:46
  Możemy spać spokojnie? Jeszcze dwa miesiące jak obliczyli Majowie. Nawet energia Kesha nie pomoże, ponieważ nie przekaże jej zorganizowanym inaczej.
 • @Marek Kajdas 00:45:51
  Prezydent po zmianie konstytucji niewiele będzie mógł zrobć.
 • @goodness 20:36:46
  Można sobie wsadzić gdzieś "obliczenia" dzikusów.
  Oni nawet nie potrafili wynaleźć koła.
  Za to innym wynalazkiem znanym do dziś. Odnajdywanym przez archeologów, są trupy.
  "Znający się" na kosmosie majowie , zabijali innych indian po to aby słońce świeciło. Rzeczywiście bardzo naukowe podejście :)
 • @Naes 03:02:16
  Oj nie mierz wszystkich jedną miarką. Bo wszyscy dzisiaj się oszukują równowagą trój-władzy w systemie dziesiętnym jak coś naturalnego, iż z tak poważnym błędem można żyć ponad stan. Był artykuł, „trupy odnajdywane przy kopaniu metra”. To też naukowe podejście, o nazwie politologiczne złudzenie?
 • Gaz, jest gaz.
  Bardzo możliwe że turcy zrobili interes.
  Nie dawno odkryto w Syrii złoża gazu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031