Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Przejęcie Uważam Rze, a upadek NE.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy te sprawy mają ze sobą związek?

Jak wiemy, Nowy Ekran znalazł się w tarapatach finansowych. Z relacji dotyczących kwot możemy się domyślić, że kurek z pieniędzmi zaczęto przykręcać w okolicy czerwca ubiegłego roku, a w listopadzie nastąpiło gwałtowne pogorszenie sytuacji. Warto przypomnieć, że ten okres zbiega się ze zmianami w znanym tygodniku "Uważam Rze". Czy te sprawy mają ze sobą związek?

W 2011 roku, przez krótki okres czasu wydawano tygodnik "Wręcz przeciwnie". Po fiasku związanym z kolportażem i innymi problemami, tygodnik ten został zlikwidowany. Niedługo po jego likwidacji nastąpił najazd "Wielkich Szych" na Nowy Ekran. "Wielkie Szychy" to są w większości byli redaktorzy tygodnika "Wręcz przeciwnie". Warto także zauważyć, że w chwili obecnej redakcja "Uważam Rze" w sposób znaczący przypomina skład zlikwidowanego tygodnika.

Jeden - przypadek, dwa - zbieg okoliczności, trzy - planowe działanie.

Czy w tym wypadku mamy do czynienia z planowym działaniem? Nie wiem. Mimo wszystko sprawa jest zastanawiająca.

KOMENTARZE

 • Tez czuje ,ze cos smierdzi.
  Apel wisi na czolowce nadal,aby jak najwiecej lemingow go czytalo.
  A moze to strach przed powstajacym Ruchem Narodowym?
 • @Nathanel 15:31:49
  Tak czy inaczej zbieranie pieniędzy bez złożenia przynajmniej obietnicy dokonania znaczących zmian w ukłonie dla blogerów uważam za draństwo.

  Temat uważam za warty głębszego zastanowienia. Mam nadzieję, że wywiąże się tutaj burza mózgów, które spisaną powyżej teorię spiskową ubiorą w konkrety. Obalą bądź potwierdzą. Połączą fakty by zrozumieć co w rzeczywistości jest grane.

  Początkowo myślałem, że wycofanie pana Opary z finansowania NE miało związek z brakiem porozumienia z Winnickim, ale w takiej sytuacji przebieg powinien być całkowicie odmienny, powinno nastąpić nasilenie dążeń do budowy społeczności będącej substytutem MW i ONR w dążeniach pana Opary. Nic takiego nie nastąpiło. Tym bardziej jest to zastanawiające.
 • @
  Jedno jest pewne, rozróby na NE zaczęły się najpierw od bojkotu gazet wydawanych przez Hajdarowicza, później przez ich "przytulenie" poprzez wprzęgnięcie blogerów NE do URŻ, oraz samego naczelnego. Utracenie autentyczności, marki, którą tamtym faktem podłamali, ale kto z nas nie uczy się na błędach, wierzę że problemy finansowe szybko się rozwiążą a finałem będzie dobry wieloopiniowy nie tylko kwartalnik.
 • @Rze 15:40:19
  Przejęcie Uważaka miało według mnie na celu przejęcie rzędu dusz, które mogły w jakiś sposób zbudować niezależną siłę. Wiadomo, że przejęcie to pozbawiło Uważaka większości czytelników powiązanych z PiS, nie oni byli istotni. Oni mają GaPola. Początkowo spróbowano z Wręcz Przeciwnie, ale kiedy się okazało, że będzie to raczej nisza, a antykatolicka łatka jeszcze tę niszę zawęziła postanowiono innego podejścia. Przerobić Uważaka na tygodnik właśnie dla tych czytelników, dla których docelowo miał być skonstruowany Wręcz Przeciwnie. Ci czytelnicy byli w bardzo dużej liczbie obecni na NE. Jeśli taki był plan, to trzeba przyznać, że bardzo misternie skonstruowany.
 • Idzie nowe!
  .
  http://multimir.nowyekran.pl/post/73525,wielkie-oczyszczenie-systemu-juz-tej-jesieni

  Nie "zdążyło" jesienią ale tupie coraz głośniej.
 • @Andarian 16:01:36
  Jak dla mnie GP jest zbyt oczywista by ją czytać, sięgałam do niej na samym początku, później do URZ, a teraz jedyne co robię to zaglądam na elektroniczny NE. A jakie wpływy ma pan Piński w NE, tak procentowo? Może to jest klucz do zagadki, bo zachowanie ŁŁ było naturalne, dopiero później próbował wybrnąć z tej całej sytuacji polemiką godną polityka.
 • @Rze 16:15:47
  Nie wiem jakie ma wpływy w NE. Wiadomo, że został tu przyjęty z otwartymi ramionami. Jeśli faktycznie szykowana jest wielka odnowa jak pisał Multimir to trzeba się poważnie zastanowić kto będzie kim w tej odnowie.
 • @Andarian
  Dobrze że się odezwałeś. Czytywałeś choć, jak nie pisałeś ?
  Przenoszę do notatnika istotniejsze wypowiedzi, muszę powiedzieć ze
  włos siwy acz gęsty szczotą mi stoi !
  Zakładałem stowarzyszenie. Darowanymi pieniędzmi nie możemy opłacić
  strony internetowej, lokalu, telefonu, tylko imprezę, nagrody, mineralną
  dla startujacych. ( Rowerowy Szczecin ).
  W jaki sposób spółka akcyjna ma zamiar przedstawić portal jako misję ?!
  Tez widzę dziwne zbieżności oraz fakt że szeregowi nikomu do niczego
  dotychczas nie byli potrzebni. W końcu znaleziono im rolę dojnej krowy.
  Deklaracja szefa spółki której zadaniem jest szukać reklamodawców,
  inwestorów, że odpali tysiaka z tego co w spółce zarabia jest milutka.
  Pozdrawiam !
  (-) cyborg59 (na wylocie)
 • @Andarian 15:38:52
  No to rozważmy też taką teorię spiskową: Nowy Ekran to pranie brudnych pieniędzy. Taka spółka akcyjna może być specjalnie powołana po to, by po roku czy dwóch zbankrutowała. Straty są jej celem. Chodzi o to by wypłacić wynagrodzenie ludziom za jakąś działalność nielegalną, agenturalną, szpiegowską czy tym podobną, na którą nie da się wystawić legalnej faktury. Więc zamiast im płacić za to za co się im należy, powołuje się spółkę, płaci się im wynagrodzenia za zasiadanie w statutowych organach, co jest czynnością nie wymagającą w zasadzie poświęcania czasu, i w ten sposób legalizuje się ich zarobki. Ci, którzy naprawdę pracuję, czyli np. redakcja, mogą o tym wszystkim nie wiedzieć.
 • @lustro 16:55:38
  Czytywałem, choć nieregularnie. Niestety nowa praca znacząco ograniczyła ilość czasu. Wiele prywatnych projektów leży, prosząc o chwilę uwagi. Takiej perełki jak zrzuta na ZUS dla pracowników nie mogłem jednak odpuścić.

  Tak czy inaczej jestem ciekaw jak się sprawy dalej potoczą. Deklaracja prezesa rady nadzorczej, że spółka nie jest na sprzedaż wydaje się świadczyć, że ktoś się nadal obawia by portal ten nie rozwinął skrzydeł.
 • @GPS 17:00:43
  Trafne, trafne... Ile jeszcze mrocznych sekretów może skrywać Nowy Ekran? Dawaj inne pomysły. :)
 • Władza czy pieniądze?
  .
  "Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pienądze."

  Powyższa wersja jest standardowym zafałszowaniem, mającym za zadanie odwracać uwagę opinii publicznej od mechanizmu władzy.

  Oto prawidłowe stwierdzenie:

  "Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o władzę."

  Z powyższego wychodząc, omawiany temat daje sie wyjaśnić jako część metody pasterskiej dotycząca internetu.
 • @Multimir 16:09:36
  Polecam :
  http://stan35.nowyekran.pl/post/83336,prof-jadwiga-staniszkis-nastepcy-tuska-juz-sie-szykuja
 • @Nathanel 16:47:51
  "NE musi się określić dokąd zmierza. "
  W jaki sposób, obietnicami, słowem honoru ?
  Każdy kto chce się zorientować o co chodzi musi drążyć prawdę na temat założyciela(inwestora) i pilnie obserwować znaczących, piszących na NE.
  Dla mnie osobiście sytuacja jest jasna. Zbliża się w Polsce przesilenie i dotychczasowi z GTW szukają sposobów na przejęcie kontroli nad grupami społecznymi, które dążą do zmian w Polsce.
  Kontrolę nad Solidarnością udało się przejąć wraz z wyborem P.Dudy(i widać jak skutecznie protesty pracownicze zamienia na bezpieczne dla władzy happeningi).
  Teraz chodzi o kontrolę na tworzącymi się ruchami narodowymi.
  Powie ktoś, ze NE jest anty obecnemu establishmentowi politycznemu, więc szkodzi obecnej władzy i robi rzeczy dobre(ujawnianie nadużyć władzy np. sądowniczej).
  Tak, robi, ale może to być elementem uwiarygadniania w oczach społeczeństwa- to znana socjotechnika(Wałęsa też się uwiarygadniał poprzez np. wizerunek NMP w klapie marynarki, a teraz już wiemy jaką podłą rolę odegrał w oszustwie tzw. transformacji ustrojowej)
 • @Ciri 17:39:59
  OO! Muszę natychmiast poprawić notatki! Serdeczne dzięki !
  Przepraszam za fałszywe wnioski z pogranicza pomówienia. Cofam!!!!!
 • @Andarian 16:01:36
  " Wiadomo, że przejęcie to pozbawiło Uważaka większości czytelników powiązanych z PiS, nie oni byli istotni. Oni mają GaPola."

  Nie wiem skąd płynie twoja pewność w głoszeniu tezy, że czytelnicy PiS mają GaPol?
  Otóż ja jestem zdeklarowanym PiSdzielcem, a czytałem wyłącznie "URze".
  Teraz kupuję "wSieci" i czekam na "Tygodnik Lisickiego". Tak więc doradzam ostrożność w kwestii targetu.

  Mnie bulwersuje coś zupełnie innego:
  Artur Zawisza z dorobkiem: 53 posty, 12 komentarzy i 39360 odsłon opłacany przez Nowy Ekran?
  Ciekawi mnie czym kierowano się na Nowym Ekranie opłacając tego pana? Nie chodzi tu o kwoty, ale o zasadę.
  Teraz okazuje się, że na Nowym Ekranie byli Równi i Równiejsi. Czuję się jakbym dostał w pysk. Rozumiem koszty administrowania portalem, tego się nie uniknie, ale opłacanie piszącego?

  PS Związki Pińskiego z Nowym Ekranem są nazbyt dobrze widoczne. On teraz traktuje NE jako słup ogłoszeniowy:

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/86196,ludzie-prezydenta-janukowycza-chca-wyciagnac-od-pko-bp-66-mln-zl
  Za resztę artykuł każe sobie płacić hi hi hi
  Nie wiem na co liczy Piński razem z Nowym Ekranem? Że wybaczę i zapomnę? Może jeszcze zasponsoruję? Chyba ich pogięło:-)
 • @t-rex 18:11:50
  "Musimy oduczyć się myślenia schematami (X. jest dobry, Y. jest zły). "
  Uważasz, ze wszyscy czytelnicy NE są intelektualnie w stanie wyłapać pułapki na jakie mogą się natknąć na tym portalu?
  Jeśli tak(a potwierdza to Twoje:"Nie ma tak naprawdę znaczenia, kto umożliwia realizowanie misji WOlnego Słowa - czy Kobylański, Opara, Tymiński czy Hajdarowicz, o ile tylko można pisać wszystko to, co wolny człowiek czuje. "), to powtarzasz kłamstwo podobne do tego jakim szermowali "liberały -aferały" : "kapitał nie ma narodowości," "trzeba sprywatyzować za taką ceną, jaką ktoś chce dać" inne podobne socjotechniczne chwyty.
  Oczywiście "ciemny lud" dlatego jest ciemny, że nie rozumie całego kontekstu takich haseł i nie kojarzy np. tego, ze jak jest kryzys, to kapitał odnajduje narodowość i s....la z Polski.
  Takim "oduczaczom" jak Ty , już dziękujemy.
 • Szanowny Autorze,
  w Moich szkicach pisze wyraźnie, że należy odsunąć "system przywiślański" z Ziem zrabowanych Rzeczypospolitej i powrócić do państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej.
  Mam nadzieję, że nie jest to powód do szykan finansowych przeciwko nE.
  :-(
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • Dam tysiąc (jeden tysiąc złotych) na dzieło Ryszarda Opary Nowy Ekran bo...
  ...polscy lekarze się powinni wspierać.
  :)
  Dla dobra Polski!
 • @gallux 18:21:32
  Z GaPolem faktycznie trochę przesadziłem. Tak czy inaczej, będziecie mieć tygodnik Lisickiego i macie wSieci. Środowiska wolnościowe, niekoniecznie popierające JKM'a nie mają nic, a one są w chwili obecnej najbardziej niebezpieczne dla obecnego układu. PiS okupuje swoją część sceny politycznej i wiele więcej zyskać nie może. PO natomiast się już kończy. Udało im się zagospodarować na 10 lat potężny elektorat, który nie będąc bardzo mocno obeznany z polityką skłania się ku wolnemu rynkowi i pewnemu konserwatyzmowi społecznemu (TAK większość Polaków to umiarkowane kolibry). Ten elektorat trzeba zagospodarować by nie zagospodarował się sam.
 • @Andarian 17:05:28
  Ważniejszy jest Jeśli faktycznie szykowana jest wielka odnowa jak pisał Multimir to trzeba się poważnie zastanowić kto będzie kim w tej odnowie. … Wielką odnowę musi gwarantować system zrównoważony jawnej demokracji, nawet jak wszyscy będą rządzić. Ponieważ, bez możliwej równowagi społeczeństwo pozostanie na marginesie wielkiej odnowy, jak zawsze.
 • @t-rex 18:11:50
  Nie rozumiem Cię. Wolność słowa jest stanem naturalnym. Owszem, coraz częściej żyjemy wbrew naturze. Niemniej jednak każdy z nas może sobie założyć bloga na wordpressie i nikt go specjalnie cenzurować nie będzie (patrz marucha). W ostateczności można sobie znaleźć darmowy serwer, wykupić domenę za 20zł/rok i mieć wolność słowa jaką tylko sobie człowiek wymarzy. Swoją drogą, po to właśnie mamy wolność słowa żeby wypominać coś czego kulisów niekoniecznie musimy znać.

  Nie możemy także oduczać się myślenia schematami. Wręcz przeciwnie. Powinniśmy rozwijać schematyczne myślenie o nowe, bardziej zawiłe schematy. We wszystkim jest bowiem ukryty schemat. Choćby to miał być schemat połączeń bilionów spirali DNA o nazwie człowiek.
 • @Andarian 18:31:59
  "Ten elektorat trzeba zagospodarować by nie zagospodarował się sam."

  Chciałbym mieć tyle złotówek ile razy powtórzono ten banał, w różnych ustach i miejscach.
  Elektorat chodzący na wybory to plus minus 50% Narodu. Póki co szybko to się nie zmieni. Trzeba na sprawę wyborów patrzeć trzeźwo.
  Wyborcy PO, zawiedzeni i rozgoryczeni, nie zagłosują. Ostatnio głosowali na Palikota, ale już widzą, że ich orżnął jak ostatnich głupków.
 • @gallux 18:41:45
  Może to i banał, ale historia nas uczy, że w każdej możliwej sytuacji tak właśnie postępowano. Jeśli dostrzegano gdzieś zagrożenie przeprowadzano przejęcie kontroli nad organizacją.

  Wyborców PO jest bardzo wielu. Owszem, są zawiedzeni i rozgoryczeni, tym bardziej niebezpieczni. Co więcej jak słusznie zauważyłeś jest jeszcze wielka grupa osób niechodzących na wybory. Oni nie są neutralni. To jest, można by rzec antyelektorat. Antyelektorat czekający na nowego Stana Tymińskiego. Kto będzie tym Stanem nie wiem. Wiem, że może on być wykorzystany do wyrządzenia bardzo wielkiej szkody, nie tylko Polsce.
 • @goodness 18:34:02
  Ja myślę, że nie tyle szykowana jest odnowa, co przypisano nam rolę nowego zagrożenia. Stąd próby promowania takich ruchów jak MW i ONR. Niezdających sobie sprawę z tego jak wiele szkody mogą wyrządzić pożytecznych idiotów.
 • @Ciri 18:53:03
  Podaję za panem Ryszardem Oparą:

  http://dariuszgrabowski.nowyekran.pl/post/86257,nie-bede-czekal-bezczynnie#comment_749918
 • @Andarian 18:51:39
  Idiotów, czy spadochroniarzy, oba tytuły pasują zwłaszcza, że o przywróceniu praw człowieka owieczkom przed wyborami nikt nawet nie mruknie. Wilki przebierają się za owce i razem głosują. Fakt zabijania kultury człowieka na samym starcie.
 • @Ciri 18:35:44
  Na usprawiedliwienie mam 30-te urodziny córki i flaszkę szampana ;->
  Natomiast nie zniewiesciłem @jazgdyni i z @Kossobor nie zrobiłem chopa,
  jak to wlaśnie oblatany oberbloger był się popisał. ;-))))
  (-) cyborg59 (do rana)
 • @Andarian 18:51:39
  Dryf ideologiczny NE był widoczny od dawna. Pacjent wyczyniał różne fikołki i skończyło się to prośbą o kroplówkę. Kroplówka zwykle pokazuje dno a i wężyk znajduje się w rękach, które mogą przyśpieszyć zejście. W takiej sytuacji pacjent może zrozumieć grozę sytuacji lub bawić się do końca. Na dwoje babka wróżyła, ale to długo nie potrwa.
 • @Andarian 18:31:59
  "Środowiska wolnościowe, niekoniecznie popierające JKM'a nie mają nic, a one są w chwili obecnej najbardziej niebezpieczne dla obecnego układu".

  I o to w tej zagrywce też chodziło. Przy czym o ile URze miało być wycinane jak Rzepa z ostrych autorów po plasterku, o tyle bunt i gremialne odejście pokrzyżowało ten plan. Na dodatek ta 1/2 lemingowate centrum dostaje 2 nowe tygodniki zamiast jednego - 1/2 lemingowate Do Rzeczy i wykreowane na fali odejścia z Urze autorów - 1/4 lemingowate W Sieci.

  Takim miejscem był, jest jeszcze NE. Ale odejście Pińskiego do Hajdarowicza podważyło jego wiarygodność. Pisanie innych ludzi stąd tam też.
  Celem jest neutralizacja NE i przejęcie jego czytelników przez kontrolowane przez system za pomocą słupa neoUrze. To da podstawę medialną, intelektualną więc i elektorat dla partii Giertycha/Gowina i pozbawi autentycznych narodowców jedynego nieniszowego medium, które mogłoby ich popierać, ułatwia ich marginalizację. Szachowa rozgrywka. Roszada i szach.

  Ja bym powiedział, że większość Polaków to umiarkowani narodowcy co się akurat z kolibrami nie kłuci.
 • @gallux 18:41:45
  70 - 80% przy czym te 20-30 % chodzi tak na co drugie.
 • Jak ja to widzę.
  Domyślam się ze fundatorzy miał 3 wizje:
  - zrobić interes (dlatego wybrał formę spółki akcyjnej),
  - wybić się na nowego Wałęsę (wyścig do stołka)
  - skanalizowanie opozycji (próba ściągnięcia MW.,.),
  Żadna z opcji nie wypaliła.
  W takiej sytuacji sponsor uznał że nie ma sensu dalej rozwijać tematu
  A skoro nie chce sprzedać portalu tzn. że chce utopić temat, aby nie posłużył innym celom.
 • @nikander 19:58:22
  Pisząc o MW i ONR miałem na myśli politykę polską, nie NE. NE tylko się wpisał w główny nurt. Odnośnie kroplówki... Nie wierzę, by pana Opary nie było stać na dalsze sponsorowanie NE. Raczej doszedł do wniosku, że takie działanie mija się z celem. Blokada kont w Polsce nie stanowi problemu, to tylko wymówka. Istnieją dziesiątki sposobów by pieniądze transferować do spółki w Polsce. Tutaj widać raczej brak woli.
 • @NUS 20:27:43
  Tylko z tą pierwszą opcją się nie zgadzam. Interes można było zrobić wielokrotnie, na wiele sposobów. Myślę, że było wręcz przeciwnie. Odnośnie utopienia tematu zgadzam się w 100%.
 • @R.Zaleski 20:07:52
  Zwróć uwagę na osoby Mariovana i Tomasza Urbasia. Fakt przygarnięcia ich do URze był bardzo dobrym zagraniem. Zdecydowana większość osób, które już się wycofały z NE uważało te osoby za wartościowe.
 • @Andarian 20:36:05
  Pewne rzeczy poszły nie tak. Wymiana pokoleniowa ma swoje prawa. Chyba tu jest pies pogrzebany. A teraz koniec z przyjemnościami i nakłaniam do obowiązku. Zagłosuj http://nikander.nowyekran.pl/post/86155,panie-ryszardzie-cel-szczytny-wplace

  ps.
  Sprawa ze spółkami dorazowymi rozwija się b. dobrze. Wkrótce coś napiszę, a i słychać chyba też coś będzie.
 • Andarian
  Tyle osób dyskutuje zawziecie, nie widząc albo nie wiedząc, że spółka akcyjna a akcjonariusz to dwa różne byty.

  To spółka SA jest niewypłacalna...to spółka SA finansuje portal NE a nie akcjonariusz Ryszard Opara, chyba że udziela SA po wniesieniu kapitału (za objęte akcje) cyklicznie darowizny lub pożyczki.

  W Polsce spółkę akcyjną zawsze reprezentuje zarząd a nie prezes rady nadzorczej - a tu zarząd milczy. Jest to kuriozalne, tu nie jest prawo brytyjskie lecz polskie.

  Spółka SA ma kłopoty finansowe, i albo opracuje program naprawczy podwyższając swój kapitał zakładowy, albo musi ogłosić upadłość, o ile są środki na opłacenia syndyka.

  Drobne wpłaty blogerów zostaną najpierw opodatkowane (podatkiem od darowizn jak od osób obcych – proszę sprawdzić jaka jest podstawa opodatkowania) ponieważ SA nie jest organizacją pożytku publicznego zwolnioną z podatku od darowizn. Następnie spółka SA musi zapłacić VAT. Przepadnie w ten sposób minimum 50% wpłat. Proponowanie takiego rozwiązania to nie szanowanie pieniędzy blogerów.

  Pan Ryszard Opara nie chce słyszeć o zmianie i naprawie portalu NE, nie chce powołać rady naprawczej złożonej z osób, które wiedzą co musi się zmienić na NE, a to znaczy że nieleczona choroba zabije w końcowym efekcie NE.

  Szkoda, że idzie to w takim kierunku. Wygląda mi to na celowe działanie aby zamknąć NE. Wymknęli się narodowcy MWP o ONRu z opieki Ryszarda Opary, portal NE więc jest już zbędny, poniewaz Społeczny Ruch Narodowy przy NE nigdy nie powstanie.

  Taki jawi mi się smutny obraz NE
 • @Andarian 20:40:47
  Innymi słowy, co można było skanalizować już skanalizowano. Pozostał margines, nieznaczący, niezdolny do samoorganizacji. W najlepszym wypadku powstanie ruch społecznej gospodarki rynkowej 50+Rossakiewicz (bez urazy).
 • @thot 20:43:17
  Czyli NE ma łabędzim śpiewem jeszcze podreperować budżet Rostowskiego :D piękne. Tak czy inaczej wygląda to na działanie "stop-loss" poprzedzające zamknięcie cyrku. Już widzę ten tekst prezesa rady nadzorczej o bezlitosnym fiskusie, przez którego trzeba zamknąć NE.
 • @Andarian 20:40:47
  Zwróć uwagę, że te osoby się wycofały w momencie kolejnego ataku na NE, dokładnie. Też były powodem pieniądze w wypadku Urbasia które uważał, że mu sie należą a Opara uważał, że nie wykonał pracy, podobna dyskusja jak teraz. Sympatyczne to nie było z obu stron - blokowanie blogów.
  Mariowan podreptał grzecznie za Urbasiem. Generalnie uważam, że pisał lepiej od Urbasia.

  Wartość określa też kręgosłup, z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, że przede wszystkim on. Z drugiej pokora w służbie Najjaśniejszej.
 • @thot 20:43:17
  "Wymknęli się narodowcy MWP o ONRu z opieki Ryszarda Opary, portal NE więc jest już zbędny"

  Więc czemu problemy finansowe zaczęły się 1/2 roku temu?
 • @thot 20:43:17
  "Taki jawi mi się smutny obraz NE"
  Podzielam ten pogląd.
 • @Andarian 20:57:07
  To zarzad odpowiada całym swoim majatkiem za zobowiązania spółki SA. To zarzad, gdy nie ogłosi w odpowiednim momencie (a ten moment nadszedł) upadłosci odpowiada karnie.

  Pracownicy zawsze gdy wykonywali pracę mają prawo do zapłaty...to zarząd będzie musiał im wypłacic wynagrodzenie, a nie Pan Opara...

  Co tu mydlić oczy, jeżeli akcjonariusze nie podwyzszą kapitału zakładowego, to SA jest bankrutem...żadne zapomogi blogerów nic tu nie pomogą
 • @R.Zaleski 21:03:32
  Jedno nie wyklucza drugiego - chyba się zgadzasz???
 • @thot 21:07:45
  Wniosek z tego płynie prosty. Trzeba zrobić nowy portal. Piszesz się?
 • @Andarian 21:12:10
  Znasz moje zdanie. Wypromować nowy portal - na to trzeba czasu, dobrych blogerów i trochę kasy.

  Jak zbierzesz blogerów to kase zbierzemy....

  Tylko czy starczy nam czasu, smierdzi przesileniem!!!!
 • @Andarian 21:12:10
  "Wniosek z tego płynie prosty. Trzeba zrobić nowy portal. Piszesz się?"
  ==================

  Zróbcie nie gadajcie po próżnicy, od przybytku głowa nie boli, można pisać w wielu miejscach, na pewno pisałbym też u was, ale póki co z NE nie odchodzę... póki jest...

  Obawiam się jednak że zrobiłbyś to podobną metodą do NE, czyli firma, paru facecików o wszystkim decyduje, a reszta ma słuchać, grzecznie pisać, oraz wpłacać pieniążki. Nie tędy droga do społecznościowych projektów, to MUSI być stowarzyszenie, albo spółdzielnia. Poza tym czy nieliberałowie będą tam tolerowani? ;)

  Zatem problemu absolutnie nie ma z blogerami, każde takie miejsce szybko się zaludni, ale czy będą komentatorzy i czytelnicy? No właśnie.
 • @R.Zaleski 21:00:19
  "Mariowan podreptał grzecznie za Urbasiem. Generalnie uważam, że pisał lepiej od Urbasia."
  ==============

  Są bardzo dobrzy, ale nie ukrywajmy tego - to SEKCIARZE, w ogóle sekciarstwo to jakaś pandemia na NE.
 • Nie wiem gdzie jest tu sens i logika
  Szanowni Państwo,

  Te wszystkie dywagacje i rozmyślania na temat powiązań NE z przejęciem "Uważam Rze" są absolutnie pozbawione logiki.
  Nigdy nie miałem cokolwiek wspólnego z Panem Hajdarowiczem. Nigdy go nie spotkałem. Zatrudnienie J. Pińskiego jako Red Naczelnego tygodnika "URze" - to moim zdaniem całkowity zbieg okoliczności.

  A Nowy Ekran jeszcze nie upadł. Chyba, że Wam na tym zależy i że chcecie do tego doprowadzić. Wasza wola.

  Owszem bardzo liczyłem na stworzenie Ruchu Narodowego, wspólnie z MW i ONR - z użyciem NE jako narzędzia medialnego.

  NE bardzo pomógł w organizacji dwóch ostatnich Marszów Niepodległości
  i gdyby nie przekaz medialny NE - MN byłby "rozjechany medialnie".
  Ale cóż, koledzy z MW i ONR, poczuli się już tak potężni i genialni, że doszli do wniosku - że zrobią RN - sami. Życzę im powodzenia.

  Wszelkie inne dywagacje są moim zdaniem (jak pisałem) pozbawione logiki. Ale takie jest Wasze prawo.

  Pozdrawiam
 • @thot 20:43:17
  "Szkoda, że idzie to w takim kierunku. Wygląda mi to na celowe działanie aby zamknąć NE."
  ===============

  Zgadzam się z taką hipotezą, pieniądze staną się wiarygodnym pretekstem, staralim się... ale nie wyszło jak zwykle. Nasza wina oczywiście. W każdym razie ten cyrk spowoduje kolejne odejścia z NE, zmniejszenie aktywności blogerów i komentatorów, słowem będzie gorzej, mniej odsłon, mniej reklam, jeszcze mniejsze wpływy. Nie robi się takiej rozpaczliwej ANTYREKLAMY dla dobra portalu. Kto teraz przyjdzie do upadającego portalu? Acz widziałem dzisiaj nowego blogera :)
 • @Nathanel 19:27:09
  Czapka z głowy za "stereotyp". Ale w tym jest metoda, zmęczenie materiału. Obniżenie poziomu życia, wynagrodzenia, to pogoń utracjuszy za sensem życia. Pogoń niesie za sobą małą wrażliwość na szczegóły. Gna się wtedy żeby przetrwać. Mając na głowie czapkę Maczu Pikczu łatwiej przetrwać?
 • @Andarian 21:12:10
  Jakby co to tu zrobiłem streszczenie: http://gps65.nowyekran.pl/post/86302,bankructwo-nowego-ekranu-streszczenie
 • @GPS 17:00:43
  Podoba mi się Pana wytłumaczenie.
  Jeżeli mieli niezwykle duże wypłaty to by się zgadzało.
  Dlatego nie dają sprawozdań finansowych do wglądu.
 • Ciąg dalszy NE?
  Swego czasu zostałem zaproszony do pisania na
  http://www.czytamonline.pl/index.html
  zobaczcie, tam można zarabiać.

  Ja jednak nie wierzę w płatne internetowe treści.
  W tym wypadku chętnie się pomylę.

  Następna propozycja to
  licencja od Opary na oprogramowanie.
  Nawet mi tego nie odpowiedział.
  Jeżeli ma prawa autorskie to może sprzedawać licencje na NE za małą opłatą np. 12 zł/rok.
  Dlaczego by nie? Każdy chciałby uratować swoje wpisy.

  Odnośnie Demokracji Bezpośredniej 1
  to polecam dyskusję nt. definicji DB
  http://www.dbesciak.pl/001/str07/art1/index.php

  Odnośnie Demokracji Bezpośredniej 2
  http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/niebianskie-cuda-i-korupcja,60050
  Znacie już AKT WOLI NARODU
  BUDUJEMY NOWY DOM ( od podstaw)
  http://www.petycjeonline.com/akt

  Ostatnie
  Pan Mariovan ma podobny portal
  Może z nim trzeba pogadać, może on wpuści i odda zarząd w nasze ręce?
 • @Multimir 16:09:36
  MOŻE CHCIAŁOBY IŚĆ....

  TO TAK JAK Z KOMUNISTAMI: NIBY ICH NIE MA A GRAJĄ JAK ORKIESTRA DO TAŃCA!
 • @ulak-U.Krzyżanowska 09:02:05
  .
  Jest wyraźna potrzeba oczyszczenia się z "dorobku" III RP, nieprawdaż?

  Skoro jest popyt na towar to i oferent się znajdzie.

  Ostatnia nowość (tupanie Nowego) to pieczołowite wmanewrowanie LOT`u
  w nierozwiązywalne problemy.

  Pytanie retoryczne - czy odbyło się to wg starego, dobrze sprawdzonego schematu? Zatem dlaczego prewencja w porę nie zadziałała?

  Tak naprawdę, komu kupiono Dreamlinery?
 • @NUS 20:27:43
  Czytam te wszystkie rewelacje :( Można się zszokować. Twoje wyjaśnienie najbardziej mnie przekonywuje. Być może jest jeszcze jakieś drugie dno, o którym nie wiemy i się nigdy nie dowiemy. Zresztą tak jak czytam w innych komentarzach przewidują, że scenariusz jest już napisany. A przyjaciółka przestrzegała mnie przed taką ewentualnością przykładem ze swojego życia. Mówila mi, że ten portal jest tylko po to, aby zdobyć poparcie ludzi (o czym trafnie napisałeś). Wtedy zastanawiałam się czy ona nie ma racji. Bardzo mocno nalegała, aby dać sobie spokój. Wiecie co mnie zatrzymało? Ludzie. Tutaj są bardzo fajni ludzie, tak jej odpowiedziałam. Siłą NE są ludzie (nie tutejsi celebryci). pzdr
 • @leoparda 21:09:31
  > Mówila mi, że ten portal jest tylko po to, aby zdobyć poparcie ludzi
  > (o czym trafnie napisałeś).

  Wszystkie portale są po to. Czy coś w tym złego? A Nowy Ekran jest po to by zdobyć poparcie ludzi do czego, jeśli nie do Nowego Ekranu?
 • @GPS 21:28:31
  Może nie za bardzo dokładnie napisałam. W jej (mojej przyjaciółki) przypadku utworzono można powiedzieć organizację, ktora miała służyć dla politycznych celów pewnej "jednostki". Im oczywiście mówiono coś innego, sporo osób się zaangażowało w pracę, bo miała to być praca ku chwale Ojczyzny. Po udanej realizacji politycznego celu "jednostki" ta organizacja została po prostu rozwiązana.

  Natomiast jak widzę zawiązała się społeczność wokół NE i można by to określić jako społeczność "ponad podziałami" i to jest wielką sprawą.
 • @leoparda 21:58:02
  A jakim celom politycznym miałby służyć Nowy Ekran? Jakiej partii, stowarzyszeniu czy osobie? Na Nowym Ekranie jest wielu blogerów wolnorynkowych, których tu wymieniłem: http://gps65.nowyekran.pl/post/63573,frakcja-minarchistow-nowego-ekranu - czy można z tego wnioskować, że Nowy Ekran służy politycznym celom UPR-u, albo KNP?
 • @GPS 22:21:26
  Komentator NUS to napisał.
  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/86269,przejecie-uwazam-rze-a-upadek-ne#comment_750224
 • @leoparda 22:54:34
  Sponsor ewidentnie chciał ściągnąć i ściągnął na Nowy Ekran najbardziej popularnych w Polsce wolnorynkowców: JKM, Michalkiewicza, Gwiazdowskiego, Rybińskiego, czy Instytut Misesa. I to się udało. Czy to znaczy, że chciał zostać liderem KNP?
 • @GPS 23:19:35
  Wydaje mi się, że chciał kroczyć własną ścieżką w polityce. Natomiast w realizacji celów każdy może mieć swoje zdanie. Ja osobiście nie stawiałabym na niektóre z tych nazwisk, ale oparłabym się na zwykłych ludziach. Przecież my nie wierzymy politykom, to choćby ta większość, ktora nie idzie do wyborów. Zobaczymy co będzie dalej.
 • @leoparda 00:04:46
  Ja tym wymienionym politykom, ekonomistom i felietonistom wierze, ufam im i podzielam ich poglądy. I wielu innych, zwykłych blogerów NE też. Nie jesteśmy tu w większości, bo tak jak wszędzie, tak i tu dominują socjaldemokracji, centrowcy czy trzeciodrogowcy, ale tak na oko wolnorynkowców jest na NE ze 30%. I co by to miało znaczyć w kwestii budowy jakiejś siły politycznej? Jakie poglądy reprezentuje NE? Moim zdaniem nijakie, różnorodne. Nie zauważam żadnej spójnej ideologii, czy programu politycznego, który można by przypisać wszystkim piszącym na NE i nie zauważam żadnej próby skupiana tu osób o podobnych poglądach.
 • @Ciri 19:40:29
  Najpierw trzeba zburzyć stary i jego fundamenty. :)
  Będzie ciężko, gdyż wszyscy chcą wszystkich tylko oszukiwać.
  Popatrz tu
  http://www.dbesciak.pl/001/str07/art1/index.php
  Dobranoc
 • @Marek.Lipski 15:23:13
  Co tu wspominać o innych portalach. Są one przedłużeniem układu w naszym kraju - tej samej patologii, która tak bardzo nas osłabia. Tekst pisałem na gorąco gdy pojawiły się problemy. Czy pan Opara przyjął na swój portal nieświadomie bandę spadochroniarzy? Nie wiem, dlatego napisałem ten tekst.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031