Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Blogi zagrażają gospodarce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ile są warte nasze słowa?

Barrack Obama powiedział ponoć kiedyś słowa: "Blogi internetowe zagrażają demokracji".

Jeśli za demokrację rozumieć system oligarchiczny oparty na monopolu medialnym i braku świadomości społecznej to z całą pewnością można przyznać prezydentowi USA rację.

Podążając tym samym tokiem myślenia, blogi internetowe zagrażają gospodarce i nie są to czcze słowa.

W obecnym świecie wartość wszystkiego przeliczana jesta na pieniądze tworzone za pośrednictwem faszystowskiego kartelu zrzeszającego takie organizacje jak FED, MFW, EBC oraz większość banków centralnych świata. Każdy człowiek posiada zdolność konsumpcyjną, którą w szczególności możemy dostrzec w sytuacji gdy staramy się o kredyt.

Czas to pieniądz. O każdą chwilę naszego czasu (pieniędzy) konkurują ze sobą wielkie korporacje, mniejsze przedsiębiorstwa oraz szeroko pojęte organizacje społeczne. Pisząc o organizacjach społecznych mam na myśli zarówno podstawową komórkę, jaką jest rodzina, rozmaite stowarzyszenia jak i wszelkie towarzystwa wzajemnej adoracji (grupy znajomych i przyjaciół).

Spędzając czas w gronie rodziny, przyjaciół, na spotkaniach w stowarzyszeniach poświęcamy swój czas. Tym samym poświęcamy swoje pieniądze. Jeśli stajemy przed wyborem wolna sobota - dodatkowe pieniądze, jeżeli praca w sobotę nie jest nam niezbędna do przeżycia musimy zadecydować co ma dla nas większą wartość.

Wielkim korporacjom zależy, by ludzie mniej czasu spędzali z rodzinami i przyjaciółmi, lub by przynajmniej w tym czasie wydawali jak najwięcej pieniędzy. Wielkim korporacjom nie zależy na tym, by nasze oszczędności rosły. Wiąże się to bowiem z dużym obciążeniem dla nich, muszą inwestować oszczędzany przez nas kapitał w zyskowne przedsięwzięcia, inaczej doprowadzą system finansowy do bankructwa (co właśnie następuje) likwidując najważniejszy z punktu widzenia wielkiego przemysłu monopol faszystowski - monopol walutowy.

Licząc, że w ciągu dnia średnio 16 godzin jesteśmy zdolni do konsumpcji (liczę 8 godzin na sen i czynności z całą pewnością niekonsumpcyjne). Biorąc pod uwagę PKB per capita w Polsce okazuje się, że każda godzina naszego czasu jest warta dla wielkich korporacji średnio 11 złotych. To, że faktycznie coś w tym jest widać po cenach biletów kinowych czy marżach w restauracjach.

Blogi internetowe zagrażają gospodarce. W czasie mojej aktywności na Nowym Ekranie napisałem 145 artykułów. Artykuły te obejrzano łącznie 182000 razy. Licząc 3 minuty spędzone na stronie przy każdej odsłonie oznacza to 9100 godzin spędzonych przez różnych internautów na czytaniu moich artykułów i komentarzy będących ich pochodną. Tym samym straty, które przyniosłem gospodarce opiewają na 100100 złotych. Oczywiście część tych pieniędzy gospodarka zdyskontowała sobie, internauci zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zapewne wydali w pozostałym dostępnym czasie. Tak czy inaczej, gdybyśmy wszyscy, zamiast kupować zbędne nam przedmioty, zamiast dawać zarobić wielkim korporacjom kupując ich produkty spędzali czas na miłych (czasami mniej) dyskusjach na tematy różnorakie doprowadzilibyśmy do upadku światowego modelu gospodarczego.

Polecam każdemu, przy niedzieli zastanowić się głębiej nad tym tematem.

KOMENTARZE

 • Autor 5 *****
  Nasze słowa w rezonansie zbieżności mogą dać wynik. Pozdrawiam
 • CZAS ...
  Wraz z postępem technicznym ludzie nie muszą już tak ciężko pracować aby utrzymać się przy życiu. Żywność tania jak nigdy, paliwo za grosze (ok. 2 zł/litr), energia pod każdą postacią prawie darmowa (gdyby odliczyć podatki i akcyzy). Niedługo zresztą ludzkość uzyska Indywidualne Źródła Energii i będzie można powiedzieć oficjalnym, certyfikowanym producentom energii: PIERDOLCIE SIĘ.

  W efekcie państwo i biurwokracja postanowiły ZMUSIĆ ludzi do oddawania części swojego życia w niewolę poprzez nakładanie różnych absurdalnych obowiązków.

  Gdyby np. pewnego dnia Marsjanie jednak zdecydowali się dostarczać nam wszystkie dobra za darmo, to biurwokraci ustanowili by cła na produkty z Marsa na tej zasadzie, że każdy, kto chce coś dostać z Marsa, musi najpierw pracować na Ziemi dla biurwokracji ...

  Jak więc widać jedyną metodą walki z biurwokracją jest DEKAPITACJA i tym samym "ostateczne rozwiązanie kwestii biurwokracji" ...
 • Problemy czaso-przestrzeni
  Przyjmując koncepcję czasu Chronos, płynącego w harmonii z biegiem natury ma rację. Ale cyberprzestrzeń daje nam czas Kairos.
  Wystarczy multiplikować komunikację i grzać gospodarkę pięć minut na godzinę.
 • @Andrzej Madej 13:33:49
  Oczywiście moje obliczenia stanowiły swego rodzaju prowokację. To oczywiste, że w internecie czas spędzamy inaczej. Niemniej jednak biorąc pod uwagę sposób wyliczenia "strat" wynikających z piractwa internetowego, przedstawiane w oficjalnych dokumentach przez wielkie korporacje moje obliczenia są i tak łagodne.
 • @Andarian 13:39:32
  Jasne, że wyliczenia warto robić, tyle że trzeba określić co działa do przodu, a co do tyłu.
  Na przykład jak policzyć edukacyjny wymiar Twoich tekstów dla gospodarki opartej na wiedzy.
 • @Andrzej Madej 13:44:19
  Jedyny sposób to prowadzić równoczesne badania, sprawdzające czy mój tekst pozwolił komuś zrozumieć coś, co w innych źródłach było niezrozumiałe, bądź też czy dzięki temu tekstowi czytający poznał coś, czego wcześniej nie wiedział.

  Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia przeliczenia tego na pieniądze, ale to w przypadku gospodarki opartej na pieniądzu, nie na wiedzy.
 • Czas
  w którym wielkie korporacje konkurują ze sobą jest już policzony.
 • @interesariusz z PL 14:53:15
  Policzony to jest twój czas na Ziemi - szykuj się do odlotu na Marsa !!!

  Tam czeka już reszta czerwonych i będziesz mógł do woli uprawiać żyzną, czerwoną glebę ...
 • @Ultima Thule 14:55:32
  jak to miło, że uczony się odezwał i wyprostował moje myśli na politycznie poprawne. A już błądziłem biorąc korporacyjne egzekutywy za rozsądnych ludzi.
 • @interesariusz z PL 14:53:15
  Pozostaje pytanie, czy korporacje widząc swój nadchodzący koniec nie zdecydują się na rozpętanie globalnej zawieruchy, która umożliwiłaby im przetrwanie w nowym porządku zbudowanym na gruzach cywilizacji?
 • @Andarian 15:07:38
  To jest druga strona medalu, ja miałem na myśli zdolność negocjacyjną korporacji, która zostanie uwolniona, gdy rządy przestaną im przeszkadzać.
 • @interesariusz z PL 15:19:03
  Rządy im nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie, większość została wybrana za ich pieniądze. Od 100 lat światem rządzą korporacje. Sprawują władzę bezpośrednio przez zagwarantowany im monopol walutowy.
 • @Andarian 13:51:20
  Żeby była gospodarka oparta na wiedzy, musi być nowa doktryna rozwoju wiedzy. A ta może powstać tylko w blogosferze, bo centrale medialno polityczne pilnują, by ośrodki zawodowej pracy intelektualnej (akademie), podejmowały tylko te badania, których rezultaty służą utrzymaniu istniejących rozwiązań społeczno - gospodarczo - politycznych.

  Uspołecznianie edukacji, Ruch Egzekucji Praw Oświatowych, działania wspierające zamianę oświeceniowo - bismarkowskiego modelu powszechnego szkolnictwa na model spersonalizowanej edukacji przez całe życie, będą się rozwijać tylko dzięki wolności cyber debaty.
 • nic dodać nic ująć
  piąteczka kolego za ten artykuł
 • @Brat Żorża 18:51:51
  Ależ oczywiście, że można podejmować inne działania. Nie kwestionuję tego. W kwestiach finansowych miała to być czysta prowokacja. Napisałem zresztą Andrzejowi Madejowi, że w kwestii obliczeń sugerowałem się sposobami obliczania strat wynikających z piractwa internetowego.
 • @Andarian 19:51:06
  Obliczenia Majów, też były potrzebne w 2012. era dzikich krajów się skończyła. Wchodzimy w erę cyfrowego porządku. Karły reakcji i marionetki, coraz mniej mają coś konkretnego do powiedzenia. Jednym słowem włożyłeś kij w mrowisko:)
 • @goodness 12:03:31
  Zgadzam się , że włożył kij w mrowisko i zakręcił nim, jednak artykuł jest wart czytania.
 • @kanton 16:55:32
  To utopia ciągle czytać o fałszywej demokracji. Nikt nie szanuje równowagi, lecz nowa era cywilizacji, okrutnie potraktuje ludzi tak podchodzących do porządku cyfrowego. Ktoś im zmienia kod dostępu i dalej wiesz, co się dzieje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031