Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Spokojnie, to tylko awaria.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trwają prace serwisowe

Witam wszystkich,

Nastąpiła poważna awaria przy przenosinach serwera. Musieliśmy wczytać bazę danych sprzed 2 tygodni. W chwili obecnej firmy odpowiedzialne za cały bałagan pracują by przywrócić Nowy Ekran do poprawnego działania.

Będziemy informować o postępach prac.

Pozdrawiam,

Grzegorz Talar

KOMENTARZE

 • @autor
  Chwila, moment....
  Post z 8 marca opublikowany.... dzisiaj?
  Całą dobę portal nie działał -też bez słowa wyjaśnienia?
  Co jest grane?
 • @grazss 12:54:04
  Co się dzieje z tym portalem ? !
  Jakieś żarty ?
 • @autor
   ~Będziemy informować o postępach prac~ 
  Naprawdę?
  A poinformowaliście wcześniej o przenosinach na inny serwer?
 • Życzliwie podpowiadam - jeżeli ruski serwer to wystarczy mocno
  przyp.......ć pięścią i na pewno wystartuje. Jeżeli izraelski to nie mam doświadczenia...
 • Grzegorz
  Chyba nam całą prawdę powiecie - to dla nas ważne.
 • @jazgdyni 13:28:52
  Z tego co mnie poinformowano, w trakcie przenosin serwera wyłączono stary. Uruchomiono NE z backupu sprzed 2 tygodni. Jeszcze nie wiem jak szybko odzyskane będą pozostałe dane.

  Pozdrawiam,

  Grzegorz

  P.S. Nie znajdowało się to w zakresie moich kompetencji. Nawet nie przypuszczałem, że tak można to sp..suć
 • Poza skalą!! Czyżby kryminalni hakerzy szantażowali NE?
  Stoi wszędzie w każdych systemach operacyjnych zapisane. Jeżeli błąd powtarza się częściej to trzeba zawołać specjalistę.

  Czyżby kryminalni hakerzy szantażowali NE?

  Przecież tak niestabilnie jak chodzi NE w ostatnim 6 miesiącach to ja nie znam przypadków poprawnego funkcjonowania.
 • @Marek.Lipski 13:54:04
  Proszę mi wierzyć, ale ja jestem jeszcze bardziej zaskoczony całą sytuacją.
 • @grazss 13:21:03
  Przenosiny ponoć trwają od kiedy tutaj jestem. Miały się skończyć przedwczoraj. Nie miałem na to żadnego wpływu. Sam jestem nieźle wkurzony, bo naprawdę chciałem postawić NE na nogi. Jak tak dalej pójdzie to zacznę myśleć, że moja decyzja by pomóc NE wcale nie była słuszna.
 • @Marek.Lipski 14:25:16
  I to on jest odpowiedzialny za przenosiny serwera. Jestem z nim w kontakcie. Wszystko co byłem się w stanie od niego dowiedzieć przekazałem Wam.
 • @andrzej61 14:39:18
  Aż samemu mi trudno w to uwierzyć, ale firma, który ma nam dostarczać serwer tak późno zabrała się do całej roboty, że zdążyła się skończyć stara umowa. Jak dla mnie to woła o pomstę do nieba. Niestety nikt nie zapytał mnie o zdanie i nie miałem żadnego wpływu, ani dostępu do realizacji tego zadania.
 • @andrzej61 14:56:58
  Owszem... Informatycy z firmy, która przenosiła serwer działają żeby przywrócić NE do stanu używalności. Niewiadomo ile im zejdzie.
 • @andrzej61 14:59:18
  Tak jest.
 • @ALL
  Zaznaczam, że moja firma od czasu sławetnej rewolty na NE
  NIE OBSŁUGUJE już NOWEGO EKRANU.
  Tak więc uprzedzam gdyby ktokolwiek chciał słać joby na moją głowę :)

  Prowadzimy portal www.mpolska24.pl

  Pozdrawiam serdecznie
 • @ Autor
  A ja Panu serdecznie współczuję. Nie dość, że nawywijali, to Pan jeszcze musi się tłumaczyć gęsto. A gdzie właściciele? Jakoś teraz Pan Opara nie jest wylewny. Grrrrrrrrrr!
 • @Andarian
  To powiedz tym Waszym "informatykom", że zrobiłem test: zmodyfikowałem kilka moich starych notek. No i zobaczymy jak oni teraz odtworzą bazę: czy po prostu odtworzą, czy też zsynchronizują z nowymi danymi i modyfikacjami. Jak myślisz, jak to przeprowadzą? Nie mam nadziei, że to zrobią dobrze. Zakład, że te moje modyfikacje znikną? Uważam, że znikną nawet jeśli im wytłumaczysz problem.

  To totalne tandeciarstwo obsługi Nowego Ekranu potwierdza takie moje podejrzenia: "Ja też mam wątpliwości, czy ta cała spółka akcyjna Nowy Ekran nie miała na celu prania brudnych pieniędzy i od początku była zaprojektowana tak, by zbankrutować.", które wyraziłem w tej notce: http://gps65.nowyekran.pl/post/87334,wsi-owy-smrod-nowego-ekranu

  Sponsor Nowego Ekranu wydał kupę forsy, by zorganizować firmę w formie spółki akcyjnej, a w ogóle nie zainteresował się techniczną stroną obsługi portalu - bo się okazuje, że jest to zorganizowane totalnie po partacku. To pierwsze kosztowało kilkadziesiąt razy więcej niż to drugie, a zatem było dla sponsora ważniejsze. No to znaczy, że celem nie był portal, ale wydanie forsy - czyli w istocie darowizna, tak by zalegalizować czyjeś łatwe dochody, dochody kogoś kto się kompletnie nie zna na robocie, do której został zatrudniony i w zasadzie nic nie musi robić. No to nijak inaczej się tego nie da wytłumaczyć niż praniem brudnych pieniędzy.
 • @Andarian
  Zrobiłem notkę o tej "awarii": http://gps65.nowyekran.pl/post/89420,partacze-z-nowego-ekranu
 • @Andarian
  > W chwili obecnej firmy odpowiedzialne za cały bałagan

  Proszę podać nazwy tych firm!
 • @
  Gdy opublikujecie jeden z ostatnich postów zawierający publikacje
  listu do ambasady Izraela może wam uwierzę!
 • @jagna 15:59:19 PRZYPADKI .... TAAA
  Warto sprawdzić jakie afery czy sensacje miały miejsce na NE po 8 marca.
  Jeżeli to celowa akcja to chodzi o coś co wystąpiło TYLKO na NE i nigdzie indziej. Czyli raczej nie są to wybory Ojca Świętego.
  Może chodzi o wpisy kilku blogerów w tamtym przypadkiem czasie i ewidentną dekonspirację „legionu ekspedycyjnego ” , a szczególnie unikatowe w skali sieci , druzgocące wyznania córki CIRC ? Może chodzi o inny ważny tekst.

  Zobaczymy co wróci, a co nie … będzie wiadomo... gdzie szukać.
 • A ja mam taką teorię:
  Pan Opara całkiem uczciwie zarobił w Australii pieniądze i chce sobie za nie coś w Polsce kupić drogiego - np samochód, basen, czy złoty pierścionek dla żony. No ale nie może po prostu przelać farsy na konto i kupić, bo głupie, idiotyczne, niemoralne państwo to kontroluje, ogranicza itd...Na dodatek z powodu tego, że ma sprawę sądową w Polsce państwo cały czas na niego czyha, blokuje mu konta itd...

  No to robi te przelewy poprzez różne spółki, które sobie powołał i pousadzał na stanowiskach prezesów swoich kolegów, do których ma zaufanie. Kompetencją tych prezesów jest uczciwość i lojalność w stosunku do właściciela, a nie znajomość dziedziny, którą się zajmuje spółka. Nie jest łatwo znaleźć kogoś zaufanego i akurat kompetentnego w dziedzinie, którą zajmuje się spółka, którą najłatwiej można założyć tak by nie wyglądała na fikcyjną.

  Nowy Ekran jest idealną spółką do tego, bo można wydać dowolnie dużo pieniędzy na jego utrzymanie i zawsze będzie to uzasadnione, że się inwestuje w wolne media, wolność słowa itd... Można dowolnie dużo stracić na takiej spółce i nikt nie dopatrzy się w tym jakichś przekrętów. Po prostu się nie udał biznes. A w istocie całą forsę zarobił prezes, który po prostu kupił ten złoty pierścionek i dał panu Oparze, a on żonie, która w ogóle nie musi wiedzieć o tych machinacjach.

  Wszyscy myślą, że to jakieś walki podskórne służb specjalnych, że to jakieś przejmowanie blogerów, że to jakieś sprawy wielkiej polityki, która się na naszych oczach toczy. A tymczasem chodzi o prostą, dobrą, moralną sprawę podarowania żonie drogiego pierścionka kupionego za uczciwie zarobione pieniądze. A to jak działa portal jest w tym najmniej ważne.

  Zadowolenie żony, czy fajny basen lub samochód, posiadanie lojalnych i uczciwych przyjaciół, którym można ufać i zrobić ich prezesami itd... to są sprawy wielokroć ważniejsze niż jakiś głupi portal. To nie jest ironia czy sarkazm - ja tak naprawdę uważam.

  Taką mam teraz teorię i tego się będę trzymał.
 • @ALL
  Przede wszystkim tego rodzaju działania wymagają wcześniejszego opracowania algorytmu transferu u check-listy. Kogoś, kto czegoś takiego nie posiada lub nie potrafi przygotować, to się nawet nie dopuszcza do myszki lub podkładki ...

  Ale jeżeli ktoś ODPOWIEDZIALNY za cały proces zezwala na dostęp do serwera kogoś, kto tego nie przygotował, to popełnia KARYGODNE NIEDBALSTWO. Powiem nawet więcej !!!! To jest NAGANNE !!!
 • @GPS 18:41:21
  na pewno byłoby to godne pochwały, ale wydaje mi się jednak, że ta teza nie jest prawdziwa ...
 • @autor
  Chłopie ! NIE p....? o co tu chodzi ? część wpisów zginęła, część się znalazła, a część się znalazła ale inna deczko
  - PYTAM SIĘ GRZECZNIE ? CO TU JEST GRANE ?!
 • @Andarian
  Życzę powrotu do normalności ( znaczy normalnego działania). Wszelakoż czytając tragi-komiczne komentarze zawiedzionych blogerów, radziłbym założyć zakładkę "weź młotek, walnij się w głowę i wybiegnij z budynku". Zdaje się, że jestem świadkiem procesu, przed którym ostrzegam me własne dzieci. Zbyt długie i częste przebywanie w cyberprzestrzeni, zabija umiejętność życia w tzw "realu". Pokolenie 1990+, może zatracić umiejętność odczytywania przekazów niewerbalnych. W dalszej perspektywie, sprytne totalitarne bydle, zmanipuluje rzesze na swe potrzeby...
 • @bodziopl 18:53:42
  Zginęły wszystkie posty po 08.03. Jeśli której uległy zmianie to za sprawą ich autorów, jak na przykład post powyżej. O innych przypadkach nie słyszałem.

  Utraciliśmy przy przenosinach serwera bazę z ostatnich dwóch tygodni. Liczę na to, że dane te zostaną odzyskane.
 • ? Mam nadzieje, że to co zniknęło, powróci na łamy Nowego Ekranu?
  Wcięło mi dwa felietony i od groma komentarzy, w tym ostatni w polemice z panem "Zawiszą niebieskim", zdaje się.
 • @Paweł Tonderski 19:55:33
  Też mamy taką nadzieję.
 • @andrzej61 19:50:03
  I zabierzemy się za to. Proszę jednak nie oczekiwać bardzo szybkich zmian. Chciałbym, żeby zmiany były przeprowadzane porządnie.
 • @Andarian 19:02:34
  ...pomijając niezręczność sytuacji, że tak powiem "technicznej", sugeruję zwrócić uwagę na fakt, że wielu Sz. blogo-komentatorów, już żyje w wirtualnym świecie :
  - "Całą dobę portal nie działał -też bez słowa wyjaśnienia?Co jest grane?",
  - "Co się dzieje z tym portalem ? ! Jakieś żarty ?"
  - "Chyba nam całą prawdę powiecie - to dla nas ważne."
  - "Czyżby kryminalni hakerzy szantażowali NE?"
  - "Poczta wewnętrzna też nie działa"
  - "króra to notka tak kogoś "wkurzyła". :)"
  - "Gdy opublikujecie jeden z ostatnich postów zawierający publikacje
  listu do ambasady Izraela może wam uwierzę!"
  - "Warto sprawdzić jakie afery czy sensacje miały miejsce na NE po 8 marca."
  - "Wcięło mi dwa felietony i od groma komentarzy"
  ........Matrix 2013
 • @jax 18:27:27
  Ja sobie jej wszystkie komentarze zarchiwizowałam.
 • @grazss 22:19:28
  W googlach jest kopia komentarzy do 13 marca , nie ma wzmianki o praktykach „egzorcyzmowania” wnuczki.

  Brakuje ok 80 końcowych komentarzy.
 • @jax 07:52:14
  Ja mam wszystkie.
  Jeśli ta dziewczyna to istotnie jej córka, to pomyślałam sobie, że prędzej czy później mamusia wpadnie na jej trop i jakoś skłoni do usunięcia tych komentów. Poza tym chciałam sobie spokojnie przeanalizowć niektóre informacje.....
  Bo to, co wyczynia ta pani na legionie, jest niesamowite. Ona istotnie "kocha niszczyć".
 • @grazss 08:13:48
  Odezwę się za jakiś czas z prośbą o te braki.

  Skoro już mam się grzebać w reaktywacjach to … dobrze się stało.


  Prawda nas wyzwoli… rocznicami powraca w pytaniach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031