Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Czerwona tarcza nad zieloną wyspą.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spiskowa praktyka dziejów.

Kiedy rozmawiam z ludźmi na temat potęgi rodu Rothschildów (Roth - czerwony, schild - tarcza) pierwszą reakcją jest zazwyczaj uśmiech pobłażania. Jeżeli mam pod ręką dostęp do internetu by przytoczyć parę źródeł, pobłażanie zamienia się w niedowierzanie, by w efekcie doprowadzić do oburzenia.

O Rothschildach napisano już wiele. Najczęściej teksty skupiają się na historii rodziny. Na ich dojściu do potęgi w XIX wieku, historii bitwy pod Waterloo i kontroli nad systemem bankowym. O dzisiejszych wpływach tej rodziny również możemy znaleźć wiele. Najczęściej są to teksty oparte na wątpliwych źródłach, bardzo często bardziej ośmieszające niż uwiarygadniające teorie spiskowe. Czasem myślę, że teksty te pojawiają się specjalnie, by odwrócić uwagę od rzeczywistego stanu rzeczy.

Jak wyglądają dzisiejsze wpływy tej rodziny w Polsce? Przedstawię poniżej kilka faktów. Mam nadzieję, że wywołają one zainteresowanie czytelników.

Rothschild Polska sp. z o.o. została zarejestrowana w KRS w 2001 roku. Na jej czele stoi obecnie Pan Jacek Chwedoruk. Według mnie jedna z najpotężniejszych osobistości w naszym kraju (//www.kto-kogo.pl/Jacek_Chwedoruk - obrazek przedstawiający strefę wpływów tego człowieka, wraz z listą spółek, z którymi współpracował, bądź też współpracowały osoby z nim związane jest doskonałym zobrazowaniem tytułu artykułu).

Rothschild Polska specjalizuje się w fuzjach i przejęciach przedsiębiorstw. Jest to bardzo istotna dziedzina gospodarki. Każda większa fuzja bądź przejęcie musi zostać zaakceptowane przez UOKiK. Fuzje stanowią główną drogę do tworzenia międzynarodowych korporacji. Pojedyncza firma, rozwijając się naturalnie, zmuszona jest do konkurencji na rynku, która utrudnia ponadnormatywny rozwój. Najwięksi giganci rynków finansowych powstali właśnie dzięki fuzjom i przejęciom. Ci, którzy odpowiadają za fuzje decydują o kształcie gospodarki w znacznie większym stopniu niż prezesi wielkich firm, czy nawet premier.

W Polsce jest niewiele firm, które zajmując się fuzjami mają na tyle silną pozycję by rzeczywiście liczyć się na rynku. W rzeczywistości liczy się kilka. Rothschild, Nomura, Goldman Sachs oraz ING to te najistotniejsze. Przy sprzedaży Polkomtela nie udało się nawet znaleźć 13 firm, które spełniłyby wymagane kryteria.

Rothschild jest najsilniejszym graczem na naszym rynku. Wystarczy wymienić kilku jej polskich klientów, by zrozumieć jej rolę. KGHM (//www.rothschild.com/Lightbox.aspx?id=2147485168), Bioton (//www.rothschild.com/Lightbox.aspx?id=2147485273),  Zakłady Azotowe Puławy (//www.rothschild.com/Lightbox.aspx?id=2147485658 osławiona fuzja z Tarnowem), Enea (//ekonomia.rp.pl/artykul/426045.html?print=tak&p=0), Polkomtel (//www.rothschild.com/gfa/mergers/our_track_record/) i zapewne wiele innych, do informacji o których nie dotarłem.

Wiele osób może zaprotestować. Bycie doradcą nie oznacza przecież kontroli. Czy aby faktycznie tak jest? kiedy firma potrzebuje doradcy? Kiedy sobie nie radzi (jak piękny i przejrzysty jest język polski). Bardzo często przyznanie kredytów umożliwiających uratowanie firmy jest uzależnione od zaakceptowania odpowiednich doradców. Nie dotyczy to jedynie firm. Polska, by zrolować długi z PRL musiała stosować się do rad doradców MFW. W biznesie ten schemat jest podobny. Grupa kapitałowa może udzielić kredytu na preferencyjnych warunkach z zastrzeżeniem, że obowiązują one do momentu stosowania sie do rad wyznaczonej firmy.

Rodzina Rothschildów jest zaangażowana w wiele przedsiewzięć na całym świecie. Chociaż najczęściej nie są oni oficjalnymi właścicielami danego przedsiębiorstwa, to oni sprawują w nich realną władzę. Świetnym przykładem może być korporacja Vivendi (nota bene Andrzej Olechowski był członkiem rady nadzorczej polskiego oddziału tej firmy, piszę o tym, by zwrócić uwagę, z której strony sceny politycznej należy szukać powiązań rodziny Rothschildów w Polsce). Powstała za czasów Napoleona III, a jej największym prywatnym udziałowcem był James Rothschild. Do dzisiaj, to właśnie Rothschildowie stanowią doradców tej korporacji (niestety nie udało mi się dotrzeć do rzeczywistej struktury udziałowców, w szczególności, że obecnie najczęściej nazwiska są pochowane za szyldami grup kapitałowych).

Ktoś może stwierdzić, że to dobrze, że najpotężniejsza rodzina bankierów na świecie ma tak duże wpływy w Polsce. W szczególności spodziewam się takiej reakcji ze strony liberałów. W końcu kapitał nie ma narodowości (w przypadku Rothschildów to twierdzenie faktycznie zawiera ziarno prawdy), a liczy się zysk. Warto sobie jednak zadać pytanie. Czy faktycznie zysk jest tak istotny dla kogoś, kto posiada już tak wiele? Pieniądze nie są przecież celem, a tylko środkiem do ich realizacji. Jakie cele kierują rodziną Rothschildów?

KOMENTARZE

 • "Jakie cele kierują rodziną Rothschildów?"
  Odpowiedź na to pytanie będzie również odpowiedzią dokąd zmierza Polska i Świat.
 • @zadziwiony 13:30:31
  To prawda. Obawiam się jednak, że odpowiedź nie przypadłaby nam do gustu.
 • @Andarian 13:31:26
  Siłą rzeczy cele tych zwyrodnialców, którzy co mogli osiągnąć dzięki pieniądzom i władzy już chyba osiągnęli, nie mogą iść w parze z naszymi. Problem w tym, że mimo iż ilościowo mamy przewagę nad nimi jak 1:1000000 to i tak większych szans na zwycięstwo nie mamy. Trzymają nas w szachu, a ich celów możemy się jedynie domyślać.
 • @zadziwiony 13:49:37
  Według mnie istotne jest to, że oni nie posiedli całej mądrości tego świata (mam przynajmniej taką nadzieję), a tym samym wciąż nas potrzebują, byśmy zrobili to, czego oni sami zwyczajnie nie potrafią. W tym nasza nadzieja, może uda nam się stworzyć taką koncepcję, która będzie korzystna dla nas, a na którą oni będą musieli przystać.
 • @Andarian
  Bardzo ważny temat i interesujące fakty nt. powiązań i "misji" Rothschild Polska.

  Piękne dzięki za tą analizę.

  A cele Rothschild Polska? No cóż na temat NWO napisano już setki tysięcy artykułów. Problemem nie jest to, że nie wiemy, z czym chcemy walczyć, tylko jak być skutecznym.
 • @Marek Lipski 13:51:31
  Jak zwykle pisze Pan nadzwyczaj niejasno.
 • @Rebeliantka 14:25:20
  Dziękuję bardzo. Uważam, że to bardzo ważny temat. Pozwala zrozumieć, że nasze polskie bagno jest tylko częścią bagna ogólnoświatowego. Bardzo chciałby, żeby ten tekst dotarł do jak najszerszej publiczności. Mam nadzieję, że czytelnicy w tym pomogą. Internet ma gigantyczny potencjał rozpowszechniania treści, do tego trzeba jednak przekroczyć masę krytyczną.
 • @Andarian 14:33:52
  Już zalinkowałam na FB :)
 • Dobra analityka
  Więcej takich rzetelnych badań! Firma APSYS zarządca i właściciel centrów handlowych w Polsce to też grupa Rothschild. Niedawno sprzedali łódzką Manufakturę. Powiązań Rothschildów z polskimi firmami można znaleźć jeszcze więcej ale to temat na długie śledztwo. Ich cel musi być czymś więcej niż zgromadzeniem kolejnych pieniędzy bo maja ich po kokardę.
 • @Krzysztof Grzelak 15:48:07
  Obiecuję pisywać częściej. Przez ostatnie miesiące, kiedy nie pisałem zbyt wiele, zebrało mi się wiele pomysłów na artykuły. Artykuły dotyczące spraw istotnych dla nas wszystkich. Jeżeli coś ma się zmienić w naszym kraju, ludzie muszą lepiej zrozumieć rzeczywistość, a Nowy Ekran powinien w tym pomóc.
 • @Marek Lipski 13:51:31
  Tak , tak. rodzina Rothschildów, to z pewnością taka wielka, wielka dobra wróżka.
 • @zadziwiony 16:42:24
  Myślę, że niezwykle istotnym elementem ich sukcesu jest to, że działają jako rodzina. Są względem siebie lojalni. Niestety daje to im zasadniczą przewagę nad wszelkimi innymi grupami, które dużo łatwiej rozbić, chociażby oferując korzyści finansowe.
 • @Andarian 17:34:55
  I to jeszcze jako rodzina żydowska. A te są szczególnie wobec siebie lojalne ;)
 • @Rebeliantka 18:00:39
  Patrząc na historię tej rodziny łatwiej zrozumieć, dlaczego lewactwu wszelkiej maści tak zależy na zniszczeniu rodziny. Niestety, w dużej mierze to już się udało. Niewiele dzisiaj rodzin wielopokoleniowych, a o rodzinnej solidarności właściwie można zapomnieć. Szczerze powiedziawszy myślę, że propagowanie takich określeń jak : "z rodziną najlepiej to się na zdjęciu wychodzi" było zamierzone. Teraz w Polsce nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale rodzina potrafi stanowić potęgę. Najlepszym przykładem mogą być Indie. Tam ludzie właściwie nie biorą kredytów inwestycyjnych. Zwyczajnie ich nie potrzebują. Większość rodzin, w trzecim pokoleniu liczy dobrze ponad setkę osób. Jeśli ktoś chce otworzyć biznes, może liczyć na kapitał 100 ludzi, jak również ich realną pomoc. Temat na osobny artykuł. Niestety obawiam się, że obecnie jest już trochę za późno na odratowanie dzisiejszych rodzin. Widzę to po swojej rodzinie. Jest natomiast szansa na odbudowanie potęgi rodzin. Niestety to praca na pokolenia.
 • @night rat 18:55:44
  To prawda. Aczkolwiek od początków XX wieku zliberalizowali trochę poglądy na kwestie żeniaczki z innymi rodzinami. Jak widać uznali, że świeża krew, jeżeli jest przyprawiona wystarczającą ilością złota może być przydatna. Nasunąłeś mi kolejny pomysł na artykuł... W Polsce przecież nie ma majątków wielopokoleniowych. Po nacjonalizacji Bieruta przecież wszelkie majątki trafiły w ręce państwa. Jeżeli dzisiaj coś się udaje odzyskać to są to same nieruchomości, a kapitał? Przedsiębiorstwa? Myślę, że Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielką krzywdę im wyrządzono.
 • @night rat 19:00:05
  Jakkolwiek zaraz zaczną niektóre osoby wieszać na mnie psy uważam, że KK jako organizacja może w chwili obecnej wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Zbytnio podkopano autorytet tej instytucji. Nie bez powodu lewactwo atakuje KK z dwóch pozycji (majątek i pedofilia). Oczywiście papież Franciszek może przyczynić się do ozdrowienia tej instytucji, jednak obawiam się, że nie jest to praca na lata, ale tak jak z rodziną na pokolenia.
 • @night rat 19:00:05
  '' Co powiecie na KK? nieprzypadkiem jest wrogiem dla pewniej diaspory oraz NWO''
  //

  Wrogiem?
  W pewnym sensie tak, bo Bestia i krolowie ziemi nienawidza nierzadnicy i zniszcza ja. Tylko ten jeden zamiar Boga zrobia te szatanskie twory, bezwiednie wykonaja wole Boga.
  Ale jeszcze teraz nosza ja. Ona ma jszcze zadanie do wykonania, to ekumenizm, ktory wlasciwie za plecami wiernych juz jest, ale trzeba jeszcze lud przygotowac do wspolnego tanga.
  Jej losy sa juz przesadzone, ale ona jest tak zamroczona wlasnym bogactwem..., ze nie widzi co ja czeka, jak juz wykona swe zadanie., wtedy bardzo sie zdziwi i wszyscy ci, ktorzy w niej nadzieje pokladali.
 • @Marek Lipski 20:23:56
  Dlaczego to brzmi jak pocałunek śmierci ...?
 • @Andarian 19:04:46
  Czerwona tarcza działa. Szkoły uczą o równowadze trój władzy zapisanej w konstytucji, jak w bajce o pięknych niewidzialnych szatach króla. Jest to największe kłamstwo i grzech, które toleruje K K ……. Technika rozwija się binarnie, ( liczba 3 nigdy równowagi nie ma i król jest nagi). Czas powiedzieć prawdę ……….. „obnażenie kłamstwa, oszustwa, powiedzenie prawdy, którą wszyscy znają, ale nie chcą wypowiedzieć głośno’; fraza, liter. W baśni H. Ch. Andersena, „Nowe szaty cesarza” dwóch oszustów zaoferowało królowi niewidzialne szaty. Gdy kroczył w nieistniejącym odzieniu, ludzie podziwiali go, bojąc się powiedzieć prawdę. Dopiero małe dziecko zawołało: „Przecież on jest nagi”; (…) wiele osób wstydzi się powiedzieć, że król jest nagi.” – W. Łysiak
 • @goodness 20:56:25
  Trójwładza to jest mit. Najgorsze jest to, że co "światlejsi" członkowie społeczeństwa doskonale o tym wiedzą. Pamiętam rozmowę z doktorem specjalizującym się w Bliskim Wschodzie z mojej rodziny, który jest wielkim orędownikiem obecnych rządów (nic dziwnego, zaczęli go nawet w TV pokazywać). Kiedy w prosty i oczywisty sposób obnażyłem mu, że trójwładza to mit nawet nie protestował. Co więcej, kiedy mu mówiłem, że powinien być podział władzy, że obecna władza nie ma nic wspólnego z demokracją, to zwyczajnie mnie wyśmiał. Nasze elity są świadome tego, jak fasadowy jest obecny system rządów. Dla nich demokracja, to właśnie fasada, za którą mogą się urządzić. A to wszystko jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki 4 władzy, tej władzy, którą mógł być Nowy Ekran, gdyby nie działania kilku osób.
 • A może by tak się zebrać, przyjść i postawić im pod siedzibą firmy Krzyż?
  Popsujemy im ichnie geszefty. Panicznie się boją Tego Znaku.
  :)
  Skoro są tacy źli, to będzie piękny cios w realizowane przez nich plany przeciwko narodowi polskiemu.
  Analizowałem co się działo 2-go maja 2013 w Warszawie przed pałacem prezydenckim. Daje do myślenia intensywne użycie czerwonej barwy i obrzydzanie Polakom życia przez promocję Złego Znaku wykonanego z czekolady. Nieznani sprawcy zaangażowali autorytet głowy państwa tego dnia. Tak sobie myślę - że skoro współcześni doradcy Prezydenta Komorowskiego są agentami Rotszyldów i chcą likwidować Polskę - to właśnie wtedy, 2-go maja chcieli wykorzystać okazję do upokorzenia nas i popełnili błąd. Przeliczyli się z oporem Obrońców Krzyża i udało im się aż za bardzo. Akurat tego dnia nie było mnie z Krzyżem, inni Obrońcy też się zawieruszyli i na pierwszej części dziedzińca pałacu prezydenckiego panował niepodzielnie Zły Znak - czyli orzeł masońsko-stalinowski, pozbawiony Krzyża i Korony. Następnego dnia było lepiej, bo Zły Znak zniknął i paru ludzi z Krzyżem przyszło - był Marian Kawka, Tadeusz Wójcik, Joanna Burzyńska, Andrzej Hadacz, Marian Jurkowski i paru innych jeszcze.
  +
  Jeśliby ten artykuł o Rotszyldach był prawdą - to byśmy mieli HISTORYCZNY MOMENT pokazania Polakom ich tyrana, gnębiciela i egzekutora. No to teraz narastanie oddolnego oporu, bunt, powstanie, wojna domowa o zmiennym przebiegu i... SUKCES! Oto jest polski scenariusz na najbliższe lata. Brawo Pan Andarian!
 • @Andarian 21:26:26
  To, że jest podział komórki na dwie w naturze jest zjawiskiem normalnym. Więc żadnej tragedii nie ma. Ważne jest połączenie, wspólnym celem i początkową nazwą Nowy Ekran. Wielu pesymistom i wrogom będzie łyso jak zaczniecie rozmowy z 3obiegiem, który był cały czas i trwa, tylko coś jeszcze brakowało do czwórki. Więc jest komplet 4 obiegowy. Życzę powodzenia i ustalenia wzajemnej grawitacji.
 • @Eugeniusz Sendecki 21:42:31
  "Jeśliby ten artykuł o Rotszyldach był prawdą" ???

  Czy linki do strony Rothschildów nie są prawdziwe? Czy jakakolwiek informacja zawarta powyżej jest nieprawdziwa?

  To są fakty. Można polemizować na temat rangi tych faktów, ale nie o nich samych.

  Oni żadnych symboli się nie boją. Nawet swastyka ich specjalnie nie odstraszała. Austriaccy Rothschildowie po włączeniu Austrii do Rzeszy zostali zwolnieni z aresztu domowego, by opuścić kraj i po wojnie odzyskać znacjonalizowane banki. Krzyża też się nie ulękną.
 • @Andarian 21:53:48
  //Oni żadnych symboli się nie boją.//

  Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła, a diabeł boi się krzyża, dowodem egzorcyzmy.
 • @circonstance 22:15:21
  Chciałbym w to uwierzyć. Niestety doświadczenie mówi mi co innego. Tak czy inaczej mam nadzieję, że ma Pani rację.
 • Napełniajcie ziemię i czyńcie ją sobie poddaną...
  ...
  Ale nie ma zachęty do ograniczania dostępu do ziemi innym?

  Mamy własną (polską) ziemię - nie po to, by zabronić komukolwiek tu być.
  Mamy ją po to, by ustanowić na niej moralne - NASZYM ZADANIEM - PRAWO.
  Jesteśmy (wszyscy Polacy) na niej suwerenem.
  Nie mamy interesu - by oddawać tę suwerenność - (możliwość urządzania życia po swojemu) - komukolwiek.
  Nie mamy interesu by ją sprzedać za błyskotki.
  Póki zachowujemy język, ziemię - więc i prawo na tej ziemi - wraz z naszym pieniądzem - póty istniejemy z dumą i godnością.
  Ta triada jest nieredukowalnym fundamentem tożsamości.
  Jeśli stracimy którykolwiek składnik - rozcieńczymy się w obcych tradycjach, historiach, tożsamościach.

  Dlatego ziemia nie powinna być przedmiotem własności, handlu, zastawu.

  Rothschildowie mogą tu być - ale na naszym prawie - płacąc kataster od obszaru dzierżawionego - który wykorzystamy do uszlachetnienia naszej ziemi i wzmocnienia tożsamości narodowej.
  Nie możemy dopuścić by mieli wpływ na NASZE prawo na ojcowiźnie.

  To powinno być punktem wyjścia dla pozostałych praw.
 • @BTadeusz 17:20:56
  Niestety aby tak było musielibyśmy mieć możliwość decydowania o prawie w naszym kraju. W chwili obecnej stanowimy raczej obszar okupowany, aniżeli państwo.
 • @BTadeusz 17:20:56
  Aby wszystko się składało i równoważyło, należy Polską Demokrację zacząć oficjalnie i jawnie budować od nowa z 4 kwart. Sama triada nie daje równowagi: 1. język, 2. ziemia, 3. pieniądz, nie da 100% bezpiecznego rozwoju, bez 4. pkt. - jawnych właścicieli. Andarian wyżej wyraźnie przedstawił, naszą pozycję Polskiego Społeczeństwa. Musimy mieć możliwość decydowania o prawie w naszym kraju jak prawni właściciele nieruchomości na ul Wiejskiej w Warszawie. I to powinno być punktem wyjścia dla pozostałych praw.
 • @Andarian 17:53:57
  No zgoda.
  Tylko jeśli nie mamy sami sobie stanowić prawa, to o czym ta dyskusja?
  Ta... czy jakakolwiek?
  Żeby kogoś zrobić posłem?
  Bez zobowiązań względem wyborców?
 • @goodness 19:07:28
  Kto miałby być jawnym właścicielem?
  Wszyscy Polacy?
  Czy wybrani?
  Chyba nie jak szlachecka oligarcha z XVIII-tego wieku?
 • @BTadeusz 20:03:57
  Ta dyskusja jest właśnie po to, byśmy sami sobie stanowili prawa w naszym kraju. Na zasadach, które będą uczciwe, które zapewnią Polakom kontrolę nad tym co się dzieje w kraju. Ten artykuł i dyskusja jest po to, by uświadomić choć jednego Polaka, że kraj, w którym żyjemy został nam zabrany, a powinien stanowić naszą własność. Tylko bowiem świadome społeczeństwo jest zdolne do zmian. Jeśli społeczeństwo będzie świadome, to nie będzie miało znaczenia kogo, kto będzie promować na posła. Poseł będzie wtedy bowiem pełnił rolę, która wynika nawet z jego tytułu (znów piękno i przejrzystość języka polskiego wywołują mój zachwyt) - posłować na sejm w imieniu tych, którzy go wybrali. Realizować to, co mu nakażą jego wyborcy.
 • @BTadeusz 20:05:54
  Dziękuję za konkretne pytanie.”Kto miałby być jawnym właścicielem? Wszyscy Polacy? Czy wybrani? Chyba nie jak szlachecka oligarcha z XVIII-tego wieku?” Odpowiadam…………. Jawnym właścicielem Polski są świadomi Polacy, prawni spadkobiercy z pradziada mamy obowiązek przekazania dzieciom, wnukom i prawnukom uporządkowany Kraj. Ten, co się czuje dziedzicem Polski, lub innego kraju zawsze nim będzie, i nigdy nie będzie się wstydził ujawnić swojej narodowości. Wiadomo, że obojętni obywatele i ci, co robią dywersję, wolą pozostać w ukryciu. Dzisiejszą szlachtą Jawnej Polskiej Demokracji są świadomi obywatele wszystkich warstw społecznych, dla których bezpieczeństwo wyżywienia i zrównoważony rozwój jest najważniejszy.
 • @goodness 21:22:34
  Dzisiejszą szlachtą Jawnej Polskiej Demokracji są świadomi obywatele wszystkich warstw społecznych, dla których bezpieczeństwo wyżywienia i zrównoważony rozwój jest najważniejszy.
  ####################################
  Dla mnie - Pani nie nalkeży do tego grona.
  Stwierdzam to ze smutkiem.
  Nadto eksponuje Pani siebie i sobie podobnych.
  Ze smutkiem stwierdzam, że dzieli Pani Polaków na lepsyzch i gorszych.
  Ja uważam, że w sytuacji zagrożenia egzystencjalnego dla Polski - to postawa skandalicznie arogancka.
  Nie pozwolić Kulczykowi, czy Kwaśniewskiemu być Polakiem? .... RÓWNOPRAWNYM???
  Nawet, gdyby chciał?
  To niechrześcijańskie mściwe (i bezrefleksyjne) zaślepienie.
  Na takiej postawie zbudowano bandę czworga - teraz - pięciorga.
  I z tego powodu lamentujemy, że nic się zrobić nie da...

  Pewnie zareaguje Pani, jak Circ - i ogłosi mnie żydem iagentem.
  Ale nie można być prorokiem we własnym kraju...
  Można - głosić zemstę.
  Fakt - głosić - można...
  Gdyby miała Pani mnie zrozumieć - pozdrawiam...
  -:)
  Nie chcę Pani urazić, a jedynie sprowokować do roztropności...
 • @Andarian 20:10:38
  Tak... zgadzam się...
  Jest Pan jedną z nielicznych osób, których wypowiedzi traktuję poważnie.
  Nie wiem, czy uda się nam zbudować ideę Polski, wokół której Polacy się zgromadzą.
  Ale tylko tą wąską ścieżką możemy prowadzić moralną edukację.
  Bo najważniejsze, by edukacja była moralna.
  Pozdrawiam Pana serdecznie, bo podjął się Pan wallenrodycznego wysiłku.
  -:) i -:(, bo smutny to uśmiech...
 • @BTadeusz 23:16:06
  Spodziewałem się zawodowego przekręcania sensu mojej wypowiedzi w odwrotną stronę. Wiem dyżur obowiązuje. Nie musi Pan Pani się zasmucać, bo polityka nic wspólnego nie ma z porządkiem matematycznym, ani z jawną polską demokracją. Piszę o wszystkich, a dzielenie jest Pana Pani specjalnością.
 • @goodness 12:11:23
  Nie rozumiem Pni języka/żargonu.
  Popieram jeden ważny głos dla każdego Polaka w każdej sprawie.
  Przywódcom i wodzom - już podziękowałem.
 • @BTadeusz 14:22:38
  Też Pana Pani, żargonu nie rozumiem. Aby popierać trzeba mieć ważny głos Polaka czy Polaków. Ten konieczny warunek musi spełniać pełną wolną wolę, a to jest śmieszne gdybanie Pana Pani przy ograniczonej woli wyborcy tylko na "tak.".
 • @Marek Lipski 13:51:31
  To już wiadomo kim jest Lipski
 • @Rebeliantka 14:25:47
  Niejasno? Ja bym powiedziała, że aż nazbyt jasno. Z panem Lipskim ścięłam się na facebooku, w innym temacie, ale teraz czytając jego wypociny, wiem kto zacz. To agent Rotschildów. Jeżeli Nowy Ekran chce sie szanować, powinien zabronić mu tuy pisania.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031