Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
164 posty 2516 komentarzy

Zapiski spod lasu

Andarian - Mieszkam na górce pod lasem, więc mam szeroką perspektywę spojrzenia na świat.

Mea Culpa,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm. AKTUALIZACJA

Witam wszystkich.

Prowadziłem w nocy prace na serwerze. Wczoraj o 20 zamieściłem informację, że między 22, a 3 rano mogą się nie zapisać artykuły i komentarze. Niestety moje obawy okazały się uzasadnione. Wykazałem się niekompetencją i popełniłem błąd. Był on wynikiem wielkiej chęci z mojej strony, żeby serwis funkcjonował jak najlepiej. Jak pokazała praktyka - "Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm". W efekcie mojej pomyłki nastąpiło uszkodzenie bazy danych. Całą noc przywracałem dane z kopii zapasowej, którą zrobiłem. Niestety nie wiem, czy wszystkie informacje udało się odzyskać. Z całą pewnością utracono to, co pisaliście po godzinie 22. Jest to moja i tylko moja wina. Mam nadzieję, że pozostałe treści są w porządku. Jeżeli zauważycie, że mimo wszystko brakuje czegoś (oprócz utraconych początkiem marca danych, na odzyskanie których nie mam wpływu) to bardzo proszę o informację. Nasza firma hostingowa również przeprowadza codzienną archiwizację bazy danych. Jeżeli dane odzyskane z mojej kopii zapasowej okażą się niekompletne będziemy prosić firmę hostingową o przywrócenie i wersji ostatniej kopii.

Za wszelkie utrudnienia gorąco przepraszam, jak już napisałem są one winą mojego braku doświadczenia w zarządzaniu serwisem takich rozmiarów.

Z poważaniem,

Grzegorz Talar "Andarian".

AKTUALIZACJA,

Chwilowo nie działa wyświetlanie ilości komentarzy i ocen artykułów. Dodawanie komentarzy działa. Nie działa również wyświetlanie ocen artykułów. Prace trwają. Przypuszalnie powrót funkcjonalności wymaga restartu części skryptów z poziomu serwera, co musi zostać przeprowadzone przez firmę hostingową.

KOMENTARZE

 • @Cześć
  ..u mnie wszystko jest ...pozdrawiam niepoprawnie
 • Andarian
  O.k. już jesteście , ale wszystkie takie przerwy nie służą odbudowie pozycji nE. To już trzecia dłuższa czy krótsza przerwa w ciągu kwartału.
 • @ nie wiem co jest
  ...ale nie pokazuje liczby komentów na SG..tzn są komenty, ale na SG jest zero ...
 • @Marek Lipski 10:43:07
  Opublikowałem na NE informację, że będą prowadzone prace serwisowe. Miały one związek z próbą przerobienia wszystkich linków wewnątrz portalu na właściwe. Niestety w chwili obecnej dostrzegam, że są pewne problemy z funkcjonowaniem portalu. Nie wyświetla informacji o liczbie komentarzy. Będę pracować nad tym, by wszystko wróciło do normy.
 • @trybeus 11:13:58
  Już to zauważyłem. Szukam przyczyny tego problemu.
 • @Andy 51 10:49:20
  Wcześniej nie było sytuacji nadzwyczajnych. Niestety ostatni kwartał cały jest taki. Wiem, że takie przerwy i problemy techniczne nie pomagają. Chciałbym, żeby było inaczej i żeby wszystko funkcjonowało jak należy. Niestety nie wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli.
 • @Andarian 11:23:59
  Masz już 8 komentarzy a pod obrazkiem 0 czy wszystko jest ok.
 • @Andy 51 11:45:26
  W drodze konsultacji informatycznych dowiedziałem się, że prawdopodobnie jest to kwestia czasu, aż na serwerze wszystkie aplikacje się zresetują. Tak czy inaczej szukam dalej.
 • ·
  Nie wiem na ile to możliwe ale rozsądne wydaje się odpalenie wersji serwisu, działającej na skopiowanej bazie danych i dostępnej z nowej zakładki TESTY albo specjalnego adresu.
 • @Andarian
  Trochę strachu napędziłeś, bo ja zazwyczaj zaczynam o 3 rano ;)
 • @jazgdyni 12:52:20
  O tej porze, to mormalność jak coś nie chodzi. Nie jeden raz natykam się na taki komunikat, na różnych stronach jak czasami buszuję po nocy.
 • @mirakles 12:47:59
  Teoretycznie tak to miało wyglądać, niestety wersja testowa nie bardzo nadała się do tego co chciałem dzisiaj zrobić. Przynajmniej nie w obecnej chwili.
 • @jazgdyni 12:52:20
  Postaram się lepiej informować o zamierzonych pracach. Na chwilę obecną jeszcze nie wszystko działa jak należy... pracuję nad tym.
 • @Marek Lipski 14:23:49
  Proponuję domenę 3obieg.* Title/description: Trzeci Obieg - Miejsce testów nowych funkcjonalności portalu nowyekran.net.
 • @Andarian 13:22:46
  Nie martw się.
  Każdy ma prawo do błędów.
 • @Marek Lipski 14:23:49
  Pan Marek uwielbia używać mojego nazwiska, hehe, dzięki za promocję.

  Następnym razem się 10 razy zastanowię nad rejestracją domeny, bo jak się coś chce zrobić dobrze, pomóc, to się trafia taki pan Marek który upowszechnia jakieś bzdety.

  Jeszcze raz informuję pana oraz wszystkich czytelników że nie jestem już właścicielem domeny nowyekran.net, w dniu 10 maj 2013 domena zmieniła właściciela.
 • @Pluszak 15:54:46
  Fakt. Jest nowy właściciel, nie Pluszak. Czyli powrot do źródeł.
  http://whois.domaintools.com/nowyekran.net
 • U mnie wszystko w porzadku
  A problemy będą się od czasu do czasu zdarzać więc dobrze, że jest informacja dla użytkowników.
 • Nie działa zamieszczanie filmów z YouTube w artykule
  - Pokazuje się tylko miejsce flash a filmy są niewidoczne. Przynajmniej u mnie tak jest. Dlaczego?
 • Brak koordynacji, smród
  Przykre jest, że wczoraj Pluszak zaczął wysyłać listy z zaproszeniem na nowyekran.net
  Jak przeczytałem taki list to wszedłem z radością i chciałem gdzieś o mojej radości napisać, a tu znowu niezapowiedziana przerwa techniczna.

  Jakoś mi się ta przerwa o tyle nie podoba, że przecież akcję wysyłania powiadomień o nowym adresie można powiązać z zawieszeniem nowego ekranu tylko wtedy, jeżeli chce się czytelników ostatecznie zniechęcić do NE.

  Z góry nie wierzę, że akcję "poprawy" NE uzgodniłeś z Pluszakiem.
  Przecież nikt życzący dobrze Nowemu Ekranowi nie zaprasza czytelników na zawieszony NE.

  PS
  Wg Pluszaka Lipski puszcza nie potwierdzone informacje
 • A czy ta albo inna firm ahostingowa
  mogłaby oddać ukradzione bodajże w marcu teksty (posty i komenty)?? Skoro jakoby robi te kopie...
 • @adevo 20:45:06
  "Brak koordynacji, smród
  Przykre jest, że wczoraj Pluszak zaczął wysyłać listy z zaproszeniem na nowyekran.net..."

  To przegięcie pały takie rozpowszechnianie informacji bez sprawdzenia!!!!

  Nie puszczałem ani masowego PW, ani maili, WIĘC NAJPIERW ZAPYTAJ, TAK JAK PAN LIPSKI który również powinien wpierw zapytać, a potem upowszechniaj, A NIE ODWROTNIE, bo upowszechniasz BZDURY!!!, co mnie IRYTUJE!!
 • NE ma ''pecha''. Czy nie należałoby wezwać egzorcysty?
  .
 • @Pluszak 00:30:33
  No to kto wysyłał?
  Dostałem tego maila na moją polską skrzynkę, która jest wyłącznie dla tych rzeczy.
  ------------
  Zajmowaliście się listem obydwoje. Czyżby Andarian najpierw wysłał e-maile z zaproszeniem na NE, a następnie zepsuł i zawiesił skrypt by ludzie widzieli tylko informacje o zawieszeniu działalności?
  Gdzie jest sens? Chodzi o to by ludzi zniechęcić?
  -------------
  Tu e-mail który dostałem od Nowego Ekranu:
  ------------
  Od:
  Piątek, 10 Maja 2013 18:51
  Nowy Ekran
  <<br /> nowyekran@gmail.com
  >

  użyj adresu...

  Do:
  <<br /> no-reply@nowyekran.net
  >
  Temat:
  Nowy Ekran pod nową domeną nowyekran.net
  Aby otrzymywać darmowe Powiadomienia SMS o nadejściu wiadomości e-mail od
  Nowy Ekran

  kliknij tutaj
  |
  pokaż więcej informacji
  pokaż wersję tekstową wiadomości

  Szanowni Państwo,

  Nie od dziś wiadomo że pośród milionów internautów są tacy, którzy zrobią wiele aby wykończyć miejsca w których ludzie wypowiadają się w sposób niezgodny z przyjętym przez społeczeństwo kanonem narzuconym przez media mainstreamowe. Nowy Ekran to właśnie takie miejsce, skupiające osoby o różnych poglądach, nie będące własnością żadnej partii politycznej, stowarzyszenia czy ugrupowania, wolne i niezależne poczytne medium. Pośród internetowej społeczności znalazły się takie osoby które podjęły kilkukrotnie próbę wyeliminowania Nowego Ekranu z medialnego rynku. Nie poddaliśmy się, ponownie wracamy, nowe siły, nowe możliwości, nowe artykuły, a wszystko to pod nowym, internetowym adresem www.nowyekran.net. Nie boimy się podjąć rękawicy rzuconej przez konkurencję, nie poddamy się bez walki. Zapraszamy.

  POLECAMY:
  Zamach w Bostonie- Kłamstwa władz!
  http://adnovum.nowyekran.net/post/91644,zamach-w-bostonie-klamstwa-wladz
  autorstwa AdNovum

  Tego wywiadu nie opublikuje żadna z telewizji na tzw. "zachodzie"
  http://talbot.nowyekran.pl.nowyekran.net/post/91643,tego-wywiadu-nie-opublikuje-zadna-z-telewizji-na-tzw-zachodzie
  autorstwa Talbot

  Anatomia Kłamstwa
  http://pasmail.nowyekran.net/post/90993,anatomia-klamstwa
  autorstwa pasmail

  Zespół Nowego Ekranu
 • @Pluszak 00:30:33 koment2 @ OPARA
  Pluszak, Talar, nie wyobrażam sobie profesjonalnego programisty, który przeprowadza zmianę skryptu bez zrobienia kopii.

  Nie trzeba być programistą by się nauczyć z osobistych, złych doświadczeń, ciągle zabezpieczać np. teksty, czy pisane programy.

  Programista pracujący bez kopii to nie jest dla mnie programista tylko ZADANIOWA DUPA, NIENORMALNY, LUB NAJPRAWDOPODOBNIEJ HOCHSTAPLER
  ---------------------
  Polecam kontakt z W3media.pl
  ---------------------
  Oni to nie zrobią za darmo, ale szybciej i z kompetencją.

  PS
  Wydaje mi się, że poczta wewnętrzna nie działa, gdyż nie otrzymuję odpowiedzi. Przy czym nie myślę ani o Tobie ani o Talarze.
 • @adevo 01:44:20
  Informuję, że kopię zapasową zrobiłem. Z tej kopii przywróciłem funkcjonowanie serwisu wczoraj rano. To, że nie działają wszystkie funkcjonalności jest kwestią konfiguracji serwera, do której nie posiadam dostępu (bądź jest spowodowane błędem, który wystąpił przy przywracaniu kopii - niestety, tak jak nie mam dostępu do konfiguracji serwera nie mam też dostępu do logów systemu, by to sprawdzić). W kwestii maili nastąpiło nieporozumienie. Zostałem poinformowany, że będą one wysyłane od poniedziałku, dlatego też pracowałem w piątek w nocy, by na poniedziałek, kiedy będą wysyłane maile, serwis działał tak jak powinien. Jak widać nie tylko ja wykazałem się nadgorliwością. Tak czy inaczej, popełniłem błąd, przyznaję się do tego. Widocznie nie jestem właściwą osobą do tego, by zajmować się równocześnie: rekrutacją blogerów, pracami koncepcyjnymi nad rozwojem portalu, poszukiwaniem firm współpracujących, prowadzeniem akcji promocyjnej portalu, pisaniem tekstów redakcyjnych, przygotowywaniem relacji z ciekawych wydarzeń, wprowadzaniem nowych funkcjonalności, modyfikacjami skryptu i koordynacją prac redakcji z administratorami i zarządem.
 • @adevo 01:21:55
  "No to kto wysyłał?
  Dostałem tego maila na moją polską skrzynkę, która jest wyłącznie dla tych rzeczy...." - mailig wysyłał Andrzej Grabowski, Prezes spółki Nowy Ekran S.A.

  Jeśli nie wiesz / nie masz pewności to NIE UPOWSZECHNIAJ BZDUR zanim się nie dopytasz o detale, bo upowszechniając bzdury narażasz kogoś, a w tym wypadku mnie na skrajną niekompetencję.
 • @adevo 01:44:20
  "Pluszak, Talar, nie wyobrażam sobie profesjonalnego programisty, który przeprowadza zmianę skryptu bez zrobienia kopii..." - NIE ZAJMUJĘ SIĘ NANOSZENIEM ZMIAN W SILNIKU NOWEGO EKRANU, NIE MAM DOSTĘPU DO BAZY DANYCH I DO SILNIKA NOWEGO EKRANU!!!, ale wiem co można zrobić jeśli się podejmuje jakiegoś zadania dotyczącego modyfikowania skryptu.
 • ·
  Spokojnie świat się nie kończy na chwilowym błędzie liczników komentarzy.

  Nie polecam dalszego wiązania systemu z zewnętrznymi firmami. Jeżeli coś ma być sprawne i bezpieczne to trzeba mieć nad tym pełną kontrolę. Widać zresztą że system jest tak wykonany aby samodzielna modyfikacja była bardzo trudna. Takie więzy trzeba zrywać, a nie utrwalać.
 • @Pluszak 09:21:07- mailig wysyłał Andrzej Grabowski, Prezes spółki Nowy Ekran S.A
  Zapraszanie po 2 tygodniach zarejestrowanych w NE na przerwę techniczną przez Prezesa spółki Nowy Ekran S.A. pana Anrzeja Grabowskiego.
  ------------------------------------------------------------------------------
  Wydaje mi się, że Grabowski, gdyby tu zabrał głos to by napisał, że go Andarian nie poinformował o swoich zamiarach operacji na skrypcie już w piątek, jeżeli była zaplanowana na poniedziałek.

  Dlatego do wyjaśnienia zagadki, kto tu jest tą zadaniową dupą potrzeba jeszcze wypowiedzi Grabowskiego lub odpowiedź od Andariana lub Pluszaka na pytanie: czy Prezes Grabowski, który przejął zadanie rozsyłania e-maili był informowany o planowanej w piątek przerwie technicznej?
 • @adevo 13:29:41
  Czy musisz drążyć tę sprawę? Popełnili błąd. Każdemu to się może zdarzyć. Zostawmy to w spokoju. Sądzę, że będą wyciągnięte z tego wnioski na przyszłość.
 • @adevo 13:29:41
  Operacja na skrypcie nie była zaplanowana na poniedziałek, wysyłka maili była. Operacja na skrypcie była planowana na noc z ostatniej środy na czwartek, lecz z przyczyn technicznych nie doszła do skutku. W związku z tym zająłem się jej wykonaniem przy pierwszej możliwej okazji. Jak już napisałem w treści ogłoszenia powyżej. Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm. W tym wypadku, nadgorliwością (powodowaną także Twoimi naciskami, by wszystko zrobić jak najszybciej) moją, a także Pana Grabowskiego, który również jak widać chciał dogodzić blogerom.

  Żelazny trójkąt zarządzania precyzuje jasno. Możesz oczekiwać trzech rzeczy. Będzie szybko, tanio, dobrze, ale możesz wybrać tylko 2 z 3. Kiedy próbujesz zrealizować wszystkie 3 (tak było w tym wypadku), musisz liczyć się z tym, że sprawy potoczą się tak, jak się potoczyły.
 • @leoparda 13:44:20 OPARA, Grabowski
  Tak, tą sprawę trzeba PUBLICZNIE wyjaśnić, jeżeli NE ma mieć szansę na nowe podejście.
  Grabowski wysłał e-maile do tysiąca osób by ich poinformować, gdzie mogą znaleźć portal NowyEkran.pl

  Marketingowa akcja, przygotowywana przez 2 tygodnie, zostaje storpedowana przez przerwę techniczną i uszkodzenie skryptu.

  Andarian w tym sensie: Oj jak mi przykro, a miałem tak dobre chęci..
  Tylko dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane..

  Komu jest na rękę utrzymywanie na Nowym Ekranie stanu katastrofy np. zniszczonej poczytalności?

  W tej sprawie musi ktoś beknąć i to jest albo Grabowski albo Andarian.
  Mi się wydaje się, że Pluszak jest poza podejrzeniem, chyba, że on miał za zadanie poinformowania Grabowskiego..
 • @adevo 14:18:51
  Czytam i nie wierzę własnym oczom. Jakbym słyszała dyrektora, który wydaje polecenia, prezentuje swoje decyzje itd. Chyba Ci się coś pomyliło. Ty nim ni jesteś.
 • @leoparda 14:27:53
  Jak widać adevo ma wielkie nadzieje związane z Nowym Ekranem i bardzo mu zależy na tym, by portal ten rozwijał się jak najlepiej. Trudno go za to besztać.
 • @adevo 14:18:51
  Znowu upowszechniasz jakieś bzdury, nie konsultując tego z nikim.

  "Grabowski wysłał e-maile do tysiąca osób by ich poinformować, gdzie mogą znaleźć portal NowyEkran.pl" - nie wiesz do ilu osób był wysłany mailing, więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że do 1000?

  Treść mailingu wklejam poniżej, do mnie mail trafił o 10 maja br o godz. 19.21. Poniżej wlepaim treść maila, wskaż w którym miejscu widzisz STARY ADRES Nowego Ekranu.
  ----------------------------------
  Szanowni Państwo,


  Nie od dziś wiadomo że pośród milionów internautów są tacy, którzy zrobią wiele aby wykończyć miejsca w których ludzie wypowiadają się w sposób niezgodny z przyjętym przez społeczeństwo kanonem narzuconym przez media mainstreamowe. Nowy Ekran to właśnie takie miejsce, skupiające osoby o różnych poglądach, nie będące własnością żadnej partii politycznej, stowarzyszenia czy ugrupowania, wolne i niezależne poczytne medium. Pośród internetowej społeczności znalazły się takie osoby które podjęły kilkukrotnie próbę wyeliminowania Nowego Ekranu z medialnego rynku. Nie poddaliśmy się, ponownie wracamy, nowe siły, nowe możliwości, nowe artykuły, a wszystko to pod nowym, internetowym adresem www.nowyekran.net. Nie boimy się podjąć rękawicy rzuconej przez konkurencję, nie poddamy się bez walki. Zapraszamy.  POLECAMY:
  Zamach w Bostonie- Kłamstwa władz!
  http://adnovum.nowyekran.net/post/91644,zamach-w-bostonie-klamstwa-wladz
  autorstwa AdNovum

  Tego wywiadu nie opublikuje żadna z telewizji na tzw. "zachodzie"
  http://talbot.nowyekran.pl.nowyekran.net/post/91643,tego-wywiadu-nie-opublikuje-zadna-z-telewizji-na-tzw-zachodzie
  autorstwa Talbot

  Anatomia Kłamstwa
  http://pasmail.nowyekran.net/post/90993,anatomia-klamstwa
  autorstwa pasmail
  ------------------------------
 • @Andarian 14:15:33 - NIEPRAWDA
  >..powodowaną także Twoimi naciskami, by wszystko zrobić jak najszybciej

  Moje (adevo) naciski szły od początku katastrofy NE w kierunku wysłania emalii z informacjami, gdzie czytelnicy mogą teraz znaleźć NE.
  --------------------------------------
  Andarian uogólniając, kłamiesz.
  --------------------------------------
  Udoskonalenia Nowego Ekranu były dopiero na etapie rozmowy i planowania. Czułeś się sprowokowany moją notką-zleceniem o poszukiwaniu chętnego do ulepszeń na NE?

  Robienie reklamy NE w czasie przerwy technicznej NE świadczy o braku koordynacji pomiędzy aktorami tego dramatu. Tak pisałem dla Pluszaka już u góry: "Brak koordynacji, smród"

  Nie wierzę w jeszcze jedno połączenie nieszczęśliwych przypadków - jest ich za dużo, świadczą one o braku kompetencji itd. poczytaj jeszcze raz merytoryczne bluzgi GPS-a.

  Wg mojego zdania TEN, KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA KOORDYNACJĘ musi beknąć, a Ciebie to Opara powinien odciążyć z 5 funkcji, i pozostawić ci jedną: pisania notek.
  Fajnie potrafisz fantazjować o polityce globalnej.
 • @adevo 14:51:45
  Kłamię. Gdzie? W którym miejscu? Sam właśnie potwierdziłeś, że naciskałeś w kwestii rozsyłania maili. Jak słusznie zauważyłeś rozsyłanie maili z zaproszeniem na niedziałający portal nie jest korzystne. Jeżeli ktoś w oparciu o takiego maila wszedłby na NE, po kilku tygodniach nieobecności, zapewne chciałby zobaczyć wszystkie notki swoich ulubionych autorów, a w tych notkach znalazłby niedziałające obrazki, linki kierujące na 3obieg. Oczywiście nie byłoby to odebrane równie źle jak wejście na portal, na którym jest informacja o trwających pracach technicznych. Niemniej jednak, nie byłaby to dobra reklama dla portalu. Komentuj sprawę jak chcesz. Poświęciłem Nowemu Ekranowi ostatnie dwa miesiące życia, pracując w weekendy, po nocach, możesz mi wierzyć bądź nie, ale nie motywowały mnie pieniądze (pracuję dwa razy więcej, a zarabiam trzy razy mniej niż w pracy, z której zrezygnowałem dla Nowego Ekranu). Jak widać niepotrzebnie.
 • @Andarian 14:35:49
  Może ma jak najlepsze intencje, ale wykonanie ich jest fatalne!!!

  Przecież to nie jego problem, kto i za co ma odpowiadać. Ja bym się poczuła urażona tym, że ktoś wchodzi w moje kompetencje. Przecież takie uwagi świadczą o niekompetencji zarządzających. To ma służyć dobru NE?

  Z tego, że poszły maile i ktoś wszedł, zobaczył "przerwę techniczną" świat się nie zawalił. To napisze się je drugi raz i ładnie przeprosi adresatów.

  Po co robić zadymę i nakręcać spiralę oskarżeń? Po co? Przecież to powoduje, że problem przez to staje się większy!!!!

  Proponuję skończyć tę dyskusję na temat usterek, maili dla dobra NE.
  To dedykuję Adveo!
 • @Pluszak 14:46:13 NIE KŁAM!
  >@adevo 14:18:51
  Znowu upowszechniasz jakieś bzdury, nie konsultując tego z nikim.

  A tu z tego mojego komentarza - @adevo 14:18:51, każdy może u góry sprawdzić:

  >Grabowski wysłał e-maile do tysiąca osób by ich poinformować, gdzie mogą znaleźć portal NowyEkran.pl.

  W tym moim komentarzu nie ma treści listu więc nie kłam Pluszak!!!

  Treść listu podaję u samej góry w innym komentarzu.
  Przeczytaj jeszcze raz to może zrozumiesz, co napisałem:
  -----------------------------------------
  Grabowski wysłał e-maile do tysiąca osób by ich poinformować, gdzie mogą znaleźć portal NowyEkran.pl.
  -----------------------------------------
  Jeżeli jeszcze nie zrozumiałeś: dla tych osób, którzy portalu dotychczas nie znaleźli, bez informacji redakcji NE, oni szukali w dalszym ciągu portalu NowyEkran.pl!! logiczne czy nie?
 • @leoparda 15:03:26
  Uciekasz przed prawdą.
  Twoim awatarem powinien być struś, a nie leopard.
 • @adevo 15:08:40
  Poczytaj sobie od początku co piszę, i gdzie używam cudzysłowów cytując Ciebie.
  Reasumując naszą dyskusję:
  - nie jestem już właścicielem domeny nowyekran.net,
  - nie miałem wpływu na to kiedy zostanie wysłany mailing,
  - nie miałem informacji o tym że będą prowadzone prace w portalu,
  - nie mam dostępu do skryptu NE oraz do baz msql.

  Bez odbioru!
 • @adevo 15:13:22
  Jak chcesz pomóc, to wszystko co piszesz powinno iść na PW. Wtedy napisz wszystko. Problemem jest, że o wszystkim piszesz, a to nie służy dobru tego portalu. Był problem, trzeba go naprawić i tyle.
  Wiesz, można mieć rację, a przy okazji zniszczyć człowieka. A wydaje mi się, że wśród blogerów powinna być solidarność w tym względzie.

  Po co to udawadnianie Twoich racji? Czy to, że udowodnisz publicznie, że masz rację komuś pomoże? Według mnie robisz to dla siebie.

  Masz tyle wiedzy na temat Internetu, napisz o tym notkę. Ostatnia była bardzo ciekawa i proszę zakończ tę dyskusję.
 • @Marek Lipski 16:23:08
  To dobrze. Ja też nie widzę.
 • @leoparda 17:18:11
  Daj spokój temu adevo. Facet ma najwidoczniej ciężką nerwicę i widzenie tunelowe. Nie potrafi ustalić priorytetów i już wielokrotnie (np. w sprawie Galluxa) udowodnił, że ma niezłego pierdolca.
 • @jazgdyni 19:53:24
  Dałam mu spokój. Wiesz, może on chce dobrze, ma wiele energii w naprawianiu rzeczywistości, tylko to mu nie za dobrze wychodzi. Według mnie marnuje w ten sposób swoją energię. A ma sporą wiedzę na temat Internetu i mógłby trochę ją przybliżyć innym osobom. Bo świat Internetu jest niezwykle dynamiczny pod względem rozwoju. Na tym mógłby się skoncentrować. To mu bardzo dobrze wychodziło, pamiętam jak niedawno ciekawie na ten temat pisał.
 • @jazgdyni 19:53:24
  Jazgdyni, co się do mnie przyczepiłeś.
  Zwracam uwagę, że odbiegasz jak pani "leoparda" od tematu!!

  Dlatego właściwie nie mam Tobie nic do powiedzenia, reaguję tylko na twoje zaczepki. Jak sobie przypominam to komentowałem ostatnio twoje przygody z wielebną circ. Ja nie mam czasu na bezzębnego, salonowca. Nie poradziłeś sobie z circ, a dla mnie, jako salonowy tygrys nie jesteś interesujący.

  O co więc chodzi? -, że tobie wypomniałem szybkie i gorliwe zmiany stron, najpierw ucieczkę do legionu ekspedyta, następnie zapisanie się na 3obieg, a teraz granie wielkiego lojalnego lwa salonowego.

  Ani w przeszłości ani w teraźniejszości nie widzę jakieś wspólnej naszej perspektywy. Natomiast w przyszłości jest możliwe i prawdopodobne, gdy AKT WOLI NARODU http://www.petycjeonline.com/akt
  zaskoczy, to zapukamy do Ciebie.
 • @Bum Tarara 00:42:47
  Tu automat do przepraszania Andarian. Jeśli chcesz by automat poinformował o tym jakie konsekwencje przewiduje dla Siebie, napisz w komentarzu 1. Jeżeli chcesz by automat napisał, co sądzi o rozmowach ze zdenerwowanymi blogerami, w czasie gdy pracuje nad naprawą swoich błędów, napisz w komentarzu 2. Jeżeli chcesz, by automat zrezygnował z pracy, napisz w komentarzu 3.
 • @ALL - TEORIA DZIAŁANIA ...
  Moim zdaniem kluczową sprawą przy projektach informatycznych typu ADMINISTROWANIE (czyli np. back-upy, update'y portalu "w locie" itp.) jest ZAPLANOWANIE DZIAŁANIA.

  To "zaplanowanie" jest WAŻNIEJSZE, niż z cała reszta działań.

  A więc:
  - musi być KOMPLETNA check-lista działań która nie powinna zawierać ANI JEDNEGO PUNKTU MNIEJ i ANI JEDNEGO PUNKTU WIĘCEJ, niż jest to NIEZBĘDNE

  - procedura powinna uwzględniać wszystkie znane ryzyka (w razie braku potwierdzenia braku ryzyka przyjmuje się, że ono występuje).

  - punkty przywracania - powinna być przygotowana i pewna procedura powrotu do punktu startu

  - czas (poza sytuacjami, gdy koszty ryzyka są mniejsze, niż koszty opóźnienia) nie powinien być zmienną funkcji działania:
  Przykład:
  Poprzez operatora kwantu działania D funkcja ψ przechodzi w funkcję ψ' czyli ψ'=Dψ. Jak widzimy we wzorze nie ma czasu (t), jest tylko DZIAŁANIE (D) ...

  p.s. zauważmy, że sytuacja już jest zła. W takiej sytuacji pośpiech już niczego nie ratuje - i tak walkę trzeba będzie zacząć od nowa. Dlatego uważam, że osoby zarządzające portalem nie powinny działać pod presją czasu, bo to już nie ma sensu. Powinni pracować zgodnie z LOGIKĄ PROCESU. natomiast dobrze by było podawać jakąś informację w rodzaju:
  - "na dzisiaj mamy progres 22% i estymacja czasu zakończenia na koniec maja 2013"

  Wtedy ludzie przynajmniej mają orientacyjną prognozę i czują, że coś się dzieje. Gdy takich komunikatów nie ma, to jest tak samo, jak w trakcie kopiowania dużej ilości danych, gdy system nie podaje, ile zostało do końca ...
 • Czy utracone rysunki i fotografie
  w ogóle będą jeszcze do odzyskania (utracone przed zmiana domeny) ?

  A kiedy jakieś podsumowania propozycji blogerów co do zmian na NE?

  http://blogrysunkowy.nowyekran.net/post/92027,jestem-na-tak
 • @koolart 12:48:31
  Podsumowanie będzie kiedy skończymy prace serwisowe, poinformujemy wszystkich użytkowników odnośnie zmiany domeny i ustalimy kolejność wprowadzanych zmian. Rysunki utracone przed zmianą domeny (nie mówię o tych, z feralnych utraconych 2 tygodni) będą odzyskane jak zakończymy prace serwisowe. Na chwilę obecną jest mi ciężko stwierdzić, kiedy to nastąpi. Liczyłem, że uda się to zrobić dzisiaj, jednak natrafiliśmy na pewne trudności. Restart skryptów nie wystarczył, obecnie jestem na etapie analizowania błędu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031